czwartek, 22 września 2016

261. - "Oczyszczanie nerek"

Prosty, bezpieczny i skuteczny sposób detoksykacji organizmu
Lauren Felts

             

„Kluczem do przeprowadzenia prawdziwej zmiany w twoim zdrowiu jest wiedza.”

Nasz organizm to niezwykła machina, w której każdy organ jest ze sobą powiązany i musimy zadbać, by wszystkie działały wobec siebie harmonijnie. Jeżeli któryś funkcjonuje nieprawidłowo, wówczas pojawiają się problemy zdrowotnie i cierpi całe nasze ciało. Jednym z ważniejszych narządów są nasze nerki, które medycyna chińska nazywa korzeniem życia, wrotami życia, ministrem mocy i siedzibą niebiańskiej konstytucji. Biorą udział w wielu procesach w naszym organizmie dlatego ważne jest, by funkcjonowały prawidłowo. Położone są nad kością miedniczną po obu stronach kręgosłupa. Swoim kształtem przypominają fasolę i mają wielkość myszy komputerowej. Ich nieprawidłowa praca jest przyczyną na przykład bólu pleców w ich dolnym odcinku, wypadaniu włosów, zmęczenia, utraty masy kostnej, problemów z płodnością i wielu innych. Z tego powodu powinniśmy szczególnie o nie zadbać, by cieszyć się zdrowiem przez całe życie. Jak to zrobić podpowiada książka „Oczyszczanie nerek”.

źródło zdjęcia: amazon.com
Lauren Felts jest certyfikowaną dietetyczką, konsultantką do spraw zdrowia i pasjonatką Raw Food. Na własnym przykładzie przekonała się, jak ważne jest oczyszczanie nerek. Dopiero po jego dokonaniu udało jej się pozbyć dolegliwości nękających ją od dłuższego czasu. W efekcie opracowała program, który ma na celu trwałą poprawę zdrowia poprzez wprowadzenie zmian w stylu życia i odżywianiu. Uważa, że wiele przewlekłych chorób i różnych schorzeń spowodowanych jest złym funkcjonowaniem nerek. 

„Oczyszczanie jest bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia i działa jak prawdziwe ubezpieczenie na życie.”

Jednym z głównych czynników chorób tego organu są wszechobecne toksyny. Autorka uświadamia, że żyjemy w świecie pełnym zanieczyszczeń i pomaga rozpoznać ich poziom w naszym organiźmie. Nie chodzi tu tylko o powietrze ale też o wodę, pożywienie, kosmetyki, środki czystości, bierne palenie i wiele innych. Opisuje w jaki sposób organizm próbuje poradzić sobie z nimi i co dzieje się, gdy ma z tym problem. Podpowiada co możemy zrobić, by zminimalizować obecność szkodliwych substancji w naszym otoczeniu i ciałach. Przy omawianiu kolejnych zagadnień dowiadujemy się wiele ważnych informacji o naszym organiźmie, składnikach odżywczych i terapiach. 

tytuł oryginału
źródło zdjęcia: amazon.com
Lauren Felts opracowała program, który stworzyła z myślą o każdej osobie, która boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi i szuka sposobu na ich usunięcie. Składa się on z trzech modułów i obejmuje 30 dni. Zaczynamy od 4-dniowego przygotowania do oczyszczania nerek wraz z wprowadzaniem zmian w sposobie odżywiania. Następnie 3-dni postu sokowego czyli menu opartego na na piciu soków, wśród których są takie, które zaopatrują nerki w potrzebne składniki odżywcze i oczyszczające z toksyn. W tym czasie nie spożywamy żadnego jedzenia a jedynie koktajle warzywno – owocowe, herbaty ziołowe i wywary bogate w witaminy, minerały, przeciwutleniacze, związki fitochemiczne i enzymy. Trzeci etap zawiera 3-tygodniowy plan żywieniowy, którego zadaniem jest przede wszystkim detoksykacja ale i zachowanie nowego stylu życia po uwolnieniu się z toksyn. Dietę uzupełniają wspomagające terapie alternatywne. 

Autorka uwzględniła w nim podstawowe zasady oczyszczania, które zaczerpnęła z medycyny Wschodu i Zachodu. Skupia się na spożywaniu składników i ziół, które wspomagają pracę nerek i skutecznie eliminują szkodliwe substancje. Traktuje organizm całościowo, w którym nerki są jednym z ważniejszych trybików, dlatego omawia nie tylko przygotowanie fizyczne lecz także emocjonalne i mentalne. Doradza jak radzić sobie w trudnych momentach diety i odpowiada na najczęściej zadawane pytania. Pragnie edukować innych, inspirować, motywować i wskazywać właściwy kierunek ku lepszemu zdrowiu. 

„Prawdziwe oczyszczanie organu lub gruczołu wydzielania wewnętrznego bez uwzględnienia całego organizmu jest niemożliwe.”

Książka ma na celu uświadomić rolę nerek i nauczyć dbania o ich kondycję. przedstawia sposoby dbania o nie poprzez zmianę codziennych nawyków, działań i odżywiania. Ma być pierwszym krokiem w podróży ku witalności, dobremu samopoczuciu i doskonałemu zdrowiu. Dodatkowym atutem są przepisy kulinarne, które sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu nerek i ich detoksykacji. Mają one być źródłem pomysłów na zdrowe dania, soki, koktajle z użyciem superżywności, sałatki, dania główne, przystawki i przekąski.

Lauren Felts zapewnia, że jej program przynosi wspaniałe efekty takie jak: poprawa funkcjonowania układu pokarmowego, limfatycznego i odpornościowego, uwolnienie się od zachcianek na cukier, kofeinę, alkohol, usprawnienie zdolności oczyszczających wątroby, pozbycie się różnych toksyn, ograniczenie stanów zapalnych, alergii, problemów skórnych i wiele innych. Przekonuje, że warto zadbać o nerki i od nich zacząć leczenie z jakichkolwiek dolegliwości, gdyż są one wyznacznikiem naszej kondycji i zdrowia.

Książkę można kupić w sklepie:


Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Ilość stron: 344
Wymiary: 20,5x14,5 cm
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Juliusz Poznański
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Skład: Aleksandra Lipińska
Tytuł oryginału: The Miracle Kidney Cleanse: The All-Natural, At-Home Flush to Purify Your Body

2 komentarze:

  1. To bardzo przydatna książka. Muszę ją mieć w swojej biblioteczce.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi

    1. Fakt - wiele przydatnych porad dla osób mających problemy z nerkami i w ogóle ze zdrowiem. Z tego co pisze autorka - nerki są źródłem zdrowia

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.