niedziela, 4 września 2016

258.- "Koniec stresu i nadwagi"

Unikalny program pozwalający schudnąć nawet kilogram dziennie
Jorge Cruise 

            

„Bez względu na to ile kilogramów chcesz zrzucić, możesz tego dokonać jeśli tylko uwierzysz w siebie” 
- Anthony 

Wiele osób pragnie schudnąć, stosują różne diety, liczą kalorie, wydają dużo pieniędzy na zabiegi odchudzające ale bez skutku. Największym problemem we wszelkich dietach i programach jest zrzucenie tzw. „oponki” na brzuchu. Okazuje się, że głównym winowajcą jest kortyzol hormon stresu, który powoduje, że mamy ochotę na żywieniowe zachcianki, co sprawia, że tyjemy, zwłaszcza w obrębie talii. Poza tym stres jest przyczyną wielu chorób, zaburzenia snu, zmęczenia, osłabionego układu odpornościowego i wielu innych. Jeżeli nauczymy się radzić sobie z nim, wówczas łatwiej pozbędziemy się niechcianego tłuszczu. Książka pt.”Koniec stresu i nadwagi” pokazuje drogę do stałej utraty wagi i podpowiada jak umocnić uzyskany efekt.

zdjęcie z okładki
Jorge Cruise jest on uznanym na arenie międzynarodowej jako wiodący trener fitness i autorem bestsellerów New York Timesa. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 16 języków. Jest częstym gościem takich programów jak: „The Steve Harvey Show”, „Doktor Oz radzi”, „Extra TV”, „Good Morning America”, „The Today Show”, „The Rachael Ray Show”. Pisze dla „Huffington Post” i „First for Women Magazin” oraz „Costco Connection”. Jorge otrzymał licencjat z University of California, San Diego (UCSD); poświadczenia przydatności z Instytutu Coopera do aerobiku Research, American College of Sports Medicine (ACSM) oraz Amerykańską Radę na ćwiczenia (ACE). 

Opracował program pod nazwą „Stubborn Fat Gone”, który skupia się nie tylko na sposobie odżywiania lecz także na radzeniu sobie ze stresem i negatywnymi emocjami. Jego główną zaletą jest prostota i skuteczność. Zawiera w sobie trzy komponenty: 

okładka oryginału
źródło zdjęcia: amazon.com
Pierwszy z nich nosi nazwę „Think Fit”, którego zadaniem jest wyłączenie stresu. Ten etap zwraca uwagę na potęgę słów i myśli, znaczenie afirmacji oraz wsparcie ze strony przyjaciół i rodziny. Nasze nastawienie jest niezwykle ważne w czasie całego programu, gdyż sposób myślenia ma ogromny wpływ na poziom kortyzolu. Podchodząc do życia pozytywnie z łatwością wyzwolimy pozytywne emocje i wyeliminujemy zachcianki żywieniowe.

Drugi komponent „Eat Fit” ma na celu pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Autor szczegółowo opisuje co powinniśmy spożywać przez 12 tygodni programu, zamieszcza listę produktów z niewielką ilością kalorii cukrowych i takich, które trzeba liczyć kalorie. Poza tym dozwolone są tzw. gratisy czyli produkty żywnościowe, które nie powodują skoków insulinowych i nie trzeba przy nich uwzględniać przy liczeniu kalorii cukrowych. 

Ostatni element to Move Fit pomagający spalić jeszcze więcej tłuszczu i poświęcony jest aktywności fizycznej. Zawiera trening interwałowy tzw. HIIT zwany też intensywnym treningiem interwałowym, który sprawia, że ćwiczymy mniej ale szybciej pozbywamy się nadmiaru tłuszczu, zwłaszcza w rejonie brzucha. Autor udziela instrukcji jak ćwiczyć pokazując kolejne sekwencje na czarno- białych zdjęciach.

Autor bierze pod uwagę, że wielu osobom brakuje czasu na ćwiczenia czy gotowanie pracochłonnych posiłków, dlatego jego propozycja nie wymaga zniechęcających poświęceń i żmudnego liczenia kalorii. Towarzyszy na każdym etapie planu odchudzającego, motywuje i wskazuje rozwiązania w razie pojawiających się problemów.

„Najlepszym sposobem na to, aby wytrwać przy swoim postanowieniu jest zastosowanie metody małych kroków.”

Książka zaczyna się galerią osób, które schudły dzięki programowi Cruise'a. Czarno – białe fotografie przedstawiają każdą z nich przed i po transformacji. Uzupełniają je cytaty z ich wypowiedzi, które zostały napisane dużą czcionką. Tego typu zabieg pojawia się w różnych miejscach publikacji, zwracając uwagę na ważne informacje ale też dające wskazówki, dopingujące zdania i pozytywne myśli znanych myślicieli, nauczycieli duchowych, ekspertów czy artystów. 

Treść została ujęta w 18-tu rozdziałach, z których cztery pierwsze to teoretyczna wiedza i praktyczne porady a kolejne wypełnione są szczegółami programu rozpisanymi na 84 dni. Każdy z 12-u tygodni ma swój motyw przewodni i obejmuje pracę w kierunku wprowadzenia nowych nawyków. Poszczególne dni opatrzone są cytatami, myślami znanych osób, myślicieli oraz przysłowiami i mają swoje stałe elementy: 

Poranek zaczynamy śniadaniem w postaci Shake „Precz z tłuszczem” , potem przekąską, w południe – lunch a w drugiej części dnia: obiadokolacja i deser. Program dnia uzupełniają ćwiczenia, afirmacje i element Think Fit, który skłania do refleksji i zastanowienia się nad ważnymi zagadnieniami tygodnia oraz przemyślenia swoich codziennych zapisków. Przedstawiony plan stosują klienci autora z pozytywnym skutkiem, dlatego namawia,by stosować się ściśle do jego zaleceń. Mając na uwadze oszczędność czasu i zminimalizowanie zakupów, w każdym tygodniu powtarza określone posiłki a co cztery tygodnie powiela tygodniowe menu. Można jednak skomponować własne posiłki na podstawie zamieszczonej listy dozwolonych produktów lub zamieszczonych przepisów z rozdziału trzeciego.

„Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku.”
-Lao-Tzu

Jorge Cruise zapewnia, że z pomocą jego programu z łatwością uwolnimy się od negatywnych emocji, wyeliminujemy pokusy na niezdrowe przekąski, zwiększymy swój poziom energii i pozbędziemy się nadmiaru kilogramów. Staniemy się przy tym bardziej świadomi naszych decyzji, odczuć a dzięki temu przejmiemy kontrolę nad własnym życiem. 

Książkę można kupić w sklepie: 


Wydanie:I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Wymiary: 16,5 x 24 cm 
Ilość stron: 296 
Oprawa: miękka 
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Beata Piecychina
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Wydawnictwo Vital (marzec 2016)
Tytuł oryginału: Stubborn Fat Gone!™: Discover Think Fit™ to Turn Off Stress and Lose 1.5 lbs. Every Day


1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)