niedziela, 24 stycznia 2016

213. -"Droga ku życiu "

Medytacje dla Ciebie
Danuta Szmidt

            

Wszystko co jest, jest w każdym z nas!

Świat karmi nas różnymi teoriami, opiniami, wiedzą od najmłodszych lat. Spośród tego natłoku różnych informacji powinniśmy się nauczyć wybierać te, które są dla nas najważniejsze, które nas będą odpowiednio kształtować, rozwijać, byśmy byli szczęśliwymi ludźmi. Dlatego też musimy świadomie przeżywać życie i to co nas spotyka. W szkole uczą nas wielu przedmiotów. Często jest tego ogromna ilość wiadomości, wiedzy, często zbędnej, jednak nikt nie uczy nas od dziecka jak być świadomym człowiekiem. Dotyczy to wielu kwestii – począwszy od świadomego wyboru, traktowania swojego ciała, wyborów sposobu myślenia, miłości aż po codzienne obowiązki i wielkie cele. 


Spójrz dookoła siebie – czy to co widzisz podoba Ci się? Czy tego chcesz? Czy obecne Twoje życie Cię zadowala? Uświadom sobie, że to wszystko, co Cię otacza to jest efekt Twoich wyborów. Prawdopodobnie były one dziełem przypadku. Czas już żebyś zaczął dokonywać świadomych wyborów. Jak być świadomym człowiekiem, jak wybierać świadomie to co jest dla nas dobre a co nam szkodzi czy przeszkadza. Do tego potrzebna jest Ci wiedza. Znajdziesz ją w książce Danuty Szmidt „Droga ku życiu.” 

Autorka – nazywana nowym Eckhartem Tolle – przedstawia trudne tematy w sposób niezwykle praktyczny. Dzięki temu każdy z nas z łatwością skorzysta ze wskazówek dotyczących uzdrowienia życia, realizacji pragnień i dostrzegania korzyści z zaistniałych okoliczności. Zbiór porad, dzięki ich uniwersalności, można dopasować do swojej aktualnej sytuacji i poradzić sobie z ich pomocą z wyzwaniami codzienności. Dzięki nim można również odnaleźć osobisty azyl w tym oszałamiającym świecie.

Danuta Szmidt proponuje nowe spojrzenie na otaczający nas świat. Uzmysławia jak wiele rzeczy, zagadnień było dla nas do tej pory niedostępnych, o ilu sprawach nie wiedzieliśmy albo mieliśmy zupełnie inne pojęcie. W książce nie znajdziemy typowych propozycji medytacji ale każdy rozdział skłania do zastanowienia się nad danym zagadnieniem. Sami możemy stworzyć sobie medytację ukierunkowaną na konkretny temat proponowany przez autorkę. 

„Droga ku życiu” odpowiada na frapujące całą ludzkość pytania i egzystencjalne wątpliwości. Dowiadujemy się z niej, w jaki sposób miłość determinuje nasze całe życie i jakim cudem w świecie stworzonym przez Boga istnieją atrybuty piekła.

Danuta Szmidt namawia do przebudzenia, wyrwania się z dotychczasowych schematów myślowych, wyobrażeń narzucanych przez innych, byśmy umieli sami ocenić co jest dla nas dobre, byśmy nauczyli się dokonywać właściwych wyborów. Pokazuje również miejsca, w których możemy szukać uzdrowienia i w czym może pomóc modlitwa. Uzmysławia, że czas uświadomić sobie prawdę, wyjść poza iluzje, którymi karmi nas otoczenie. Dzięki tej książce pragnie pokazać nowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość Wiedza zawarta w niej podpowiada jak świadomie zmieniać swoje życie, byśmy mogli na nowo odkryć siebie i w końcu ruszyć do przodu. 

Książka ta nie tylko zgłębia tajniki ludzkiej duszy, ale i naszego intelektu. Wymaga od czytelnika wgłębienia się w treść, zrozumienia tego, co autorka chce nam przekazać. Jest doskonałym materiałem do przemyśleń i samorozwoju. Pomaga również poradzić sobie z podszeptami ego i wyjaśnia, czym jest częstotliwość ziemi. Poza tym ma na celu tchnąć w każdego z nas nadzieję – nie na lepsze jutro, ale lepsze dziś. Do napisania tej książki inspiracją okazało się być marzenie. Marzenie o lepszym życiu! Życiu, którego każdy z nas może doświadczyć!

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2012
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168
Redakcja: Mariusz Warda
Projekt okładki: Piotr Pisiak

1 komentarz:

  1. Na pewno znalazłabym w tej książce wiele inspirujących treści. Z chęcią się z nią zapoznam.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.