niedziela, 8 stycznia 2017

303. - "A jeśli już jesteś w Niebie? "

Przesłania z Drugiej Strony pozwalające doświadczyć Nieba na Ziemi
Anita Moorjani 

     

„Niebo to stan a nie miejsce”

Czasami życie doświadcza nas tak mocno, że czujemy się jak w piekle. Ciągłe problemy, poczucie strachu, choroba i namnażające się emocjonalne cierpienie sprawiają, że zatracamy siebie i nie doceniamy swojej osobowości. Podobne wrażenie miała autorka książki pt.: „A jeśli już jesteś w Niebie?” 

Anita Moorjani miała trudne dzieciństwo ze względu na swój wygląd i pochodzenie. Czuła się samotna, gorsza wśród swoich rówieśników, nie potrafiła docenić siebie mając niskie poczucie wartości. Była hinduskim dzieckiem i uczęszczała do brytyjskiej szkoły w Hongkongu. Z powodu ciemniejszej karnacji i kręconych włosów byłą wyśmiewana przez koleżanki przez lata nauki. To wyrobiło w niej przekonanie, że jest brzydka, nic niewarta pełna, wad. Prześladowania z dzieciństwa odbiły się na jej dorosłym życiu emocjonalnie i wpłynęły na jej relacje z innymi ludźmi a przede wszystkim z samą sobą. Efektem takiej postawy był nowotwór, który zniszczył jej ciało i doprowadził do śmierci klinicznej. To był początek jej przemiany. 

źródło: www.holistichealthglobal.co.n
Dzień 2 lutego 2006 roku stał się progiem do nowego życia. Swoje przeżycia zarówno na Ziemi jak i po Drugiej Stronie opisała w bestsellerze pt. „Umrzeć, by stać się sobą”, który został wydany przez Wydawnictwo Studio Astropsychologii” w 2013 roku. 

„Wierzę, że wszystko, co przydarza się nam w życiu, koniec końców działa na naszą korzyść, że możemy dostrzec prawdę i rzeczywistość jedynie dzięki kontrastom.”

okładka oryginału
źródło: amazon.de
Po sukcesie swojej pierwszej książki myślała, że nic już więcej nie będzie miała do przekazania innym. Jednak z czasem zaczęła rozważać czy możliwe jest stworzenie Nieba na Ziemi. Otrzymała mnóstwo maili i listów z wyrazami wdzięczności i zrozumienia. 

Po powrocie do życia pragnęła wcielić poznane zasady w codzienną rzeczywistość i przekonać ludzi do zmiany swoich przekonań oraz myśli. Jej spojrzenie na świat znacznie różniło się od przekonań innych ludzi. Patrzyła na wszystko z zupełnie nowej perspektywy.

Pobyt w Niebie uświadomił jej, że jesteśmy obdarzani bezwarunkową miłością bez względu na to kim jesteśmy, jakie mamy poglądy, skąd pochodzimy. Na licznych spotkaniach z ludźmi wysłuchiwała ich problemów i starała się podpowiedzieć im jak mogą zmienić swoje życie, jednak to okazało się trudnym zadaniem.  Trudno było uzmysłowić im, że są oni odpowiedzialni za to czego doświadczają. To często spotykało się z niezrozumieniem. Zadanie przekroczyło jej siły, gdyż ogrom problemów spotykanych ludzi spowodował, że zaczęła się zastanawiać nad sensem powrotu do ciała fizycznego.

„wszyscy rodzimy się znając prawdę o tym, kim jesteśmy, ale odrzucamy tę wiedzę, dorastając i starając się konformistycznie wpasować się w normy społeczne, warunkując je w sobie.”

W świecie duchowym wszystko wydawało  się dla niej oczywiste i proste, jednak okazało się, że tworzenie własnego Nieba na Ziemi nie jest łatwe, gdyż ograniczają nas normy społeczne, opinie, krytyka, obawy i funkcjonujące mity. Postanowiła rozprawić się z nimi i uświadomić prawdziwe zasady, które umożliwiają ukierunkowanie uwagi na zdrowie, harmonię i szczęście poprzez kroczenie ścieżką miłości do samego siebie. Taka postawa pomaga przejść każde wyzwanie zwycięsko i osiągnąć spełnienie w życiu.

„Kiedy darzysz się miłością i znasz swoją prawdziwą wartość, nie ma niczego, co byłoby niemożliwe do zrobienia lub uzdrowienia.”

Książka jest rezultatem przemyśleń i chęci wnoszenia radości do serc innych ludzi, którzy pogubili się na swojej życiowej ścieżce i szukają sposobu wyjścia z zaklętego kręgu nieszczęść oraz trudnych doświadczeń. Została napisana w formie opowiadania, w którym autorka przytacza historie ze swojego życia zarówno tego sprzed NDE jak i po nim. 

W dziesięciu rozdziałach przedstawia dziesięć mitów, które uznajemy jako prawdziwe i identyfikujemy się z nimi każdego dnia. Większość ludzi jest przekonana, że mamy to na co zasłużyliśmy, że kochanie siebie to egoizm, a po śmierci będziemy osądzani za grzechy. Uświadamia, że akceptacja siebie zmienia relacje międzyludzkie, gdyż bez pokochania siebie nie jest możliwe obdarzenie innych miłością, że obsesja zdrowia może być szkodliwa a służba zdrowia, którą mamy obecnie jest raczej służbą choroby. Dowiadujemy się, że nie ma przypadków i doświadczamy wielu zsynchronizowanych wydarzeń, które upewniają nas, że jesteśmy ze sobą połączeni a wszelkie negatywne przekonania są oparte na strachu i opiniach innych.  Wszystko co przeżywamy i co do nas przychodzi: ludzie spotkani na naszej drodze,  wydarzenie i doświadczenie,  ma znaczenie dla naszego rozwoju i pomaga odnaleźć sens życia. 

Anita wyjaśnia każdy z mitów zaczynając od wybranego epizodu ze swojego życia, który jest tłem dla danego zagadnienia. Pokazuje w jaki sposób wpływa on na jakość naszych myśli a przez to na nasze koleje losu. Wyjaśnia przy tym swoje odkrywanie prawdy i podpowiada jak można praktycznie zastosować nowy sposób postrzegania rzeczywistości. W tym celu na końcu poszczególnych rozdziałów znajduje się materiał do przepracowania zatytułowany „Odnajdź Niebo tu i teraz”. Zawarte zostały w nim sugestie do przemyślenia pomagające poznać prawdę, pozbyć się fałszywych przekonań i wprowadzić nawyki. Ta część składa się z czterech punktów:
 1. Prawda do przemyślenia
 2. Porady i ćwiczenia
 3. Pytania jakie powinniśmy zadać sobie
 4. afirmacje i myśli do przyswojenia nowego wzorca myślowego. 
Książka dodaje otuchy i sprawia, że zaczynamy patrzeć na życie w nowy sposób. Po przeczytaniu pierwszej książki Anity Moorjani byłam pod ogromnym wrażeniem jej przeżyć. Podobnie jest w przypadku „A jeśli już jesteś w niebie”, gdyż każdy znajdzie w niej mądre przesłania, porady i wskazówki pokazujące jak odnaleźć siebie i kim naprawdę jesteśmy. Uświadamia, że nie musimy czekać na Niebo po śmierci, lecz już teraz, w obecnym życiu możemy żyć tak, by poczuć się jak w Raju. Od nas zależy jak to Niebo będzie wyglądać. Uświadamia, że pokochanie i akceptacja siebie jest najważniejszą rzeczą, od której powinniśmy zacząć zmiany w swoim życiu. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 244
Oprawa: Miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Projekt okładki: Iga Figlewska
Tłumaczenie: Anna Lewicka
Korekta: Anna Lisiecka
Tytuł oryginału: What If This Is Heaven?: How Our Cultural Myths Prevent Us from Experiencing Heaven on Earth

6 komentarzy:

 1. O śmierci klinicznej jak na razie przeczytałam jedną pozycję i nie zainteresowałam się tematem na tyle, by czytać kolejne: może kiedyś zapoznam się z innymi tytułami mówiącymi o tym, ale na razie podziękuję.
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka nie jest o śmierci klinicznej lecz o życiu :) Zawiera szereg wskazówek,by uczynić je lepszym :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. I jest interesujące :) Dla mnie - jedna z lepszych książek :)

   Usuń
 3. Dzięki wielkie za wspaniałą recenzję książki. Tak się wahałam czy ją kupić czy nie, ale ta recenzja mnie w pełni przekonała, że muszę ją przeczytać. Dzięki wielkie jeszcze raz:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że pomogłam w podjęciu decyzji. Myślę, że nie będziesz żałować zakupu. Dziękuję za miłe słowa dotyczące recenzji :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)