środa, 18 stycznia 2017

306. - "Metoda dwupunktowa w praktyce"

Jak wykorzystać energię pola serca
Melissa Joy Jonsson

               

„Każdy z nas jest wyjątkowym przejawem kosmicznej świadomości, która sama siebie poszerza, tworzy i doświadcza.”

Żyjąc w fizycznym ciele zapominamy, że mamy nieograniczone możliwości i potencjał kreowania własnej rzeczywistości. Większość z nas uważa, że nie mamy wpływu na to czego doświadczamy. Wszelkie zdarzenia przyjmujemy jako zrządzenia losu, z którymi nic nie możemy zrobić. Pragniemy zmian, lecz nie wiemy jak ich dokonać. Istnieje wiele metod i technik, które obiecują dokonanie zmian w życiu. Możemy o nich przeczytać w poradnikach, czasopismach czy posłuchać ekspertów, którzy doradzają co zrobić, by spełnić swoje marzenia, realizować pragnienia i odnaleźć siebie. Często jest to długi proces, wymagający sukcesywnej pracy nad sobą i nie zawsze od razu możemy dostrzec efekty. Książka pt.: „Metoda dwupunktowa w praktyce” przedstawia technikę, która pozwala szybciej doświadczyć efektów przemiany. 

źr.amazon.com
Melissa Joy Jonsson uczy ludzi na całym świecie umiejętności dostępu do kosmicznej świadomości poprzez pole serca, by odnaleźli prawdziwą i autentyczną moc. Od 2008 roku prowadzi transformacyjne warsztaty ME w wielu krajach. Jest założycielką i instruktorką serii warsztatów „M – Joy of Being”, które są jednoczącym ruchem świadomości poświęconym badaniu i poszerzaniu świadomości skupionej na sercu i praktycznym sposobom wzmacniania siebie. Lubi bieganie po plaży, czytanie, chodzenie boso po piasku i dzielenie się z innymi tą radosną podróżą, która jest realizowaniem swojego nieskończonego potencjału.

okładka oryginału
źródło: amazon.com
Metoda dwupunktowa została odkryta przez chiropraktyka i lekarza naturopatę Richarda Bartletta, który napisał przedmowę do książki. Zachęca pisząc „Trzymasz w dłoniach klucz do otwarcia najbardziej magicznej i świętej ze wszystkich przestrzeni, królestwa serca.” 

Richard Bartlett wraz z Frankiem Kinslowem opracował system wykorzystujący pole serca do wprowadzenia zmian. Na początku była to technika uzdrawiania lecz z czasem zaczęła się rozwijać w kierunku wpływania na świadomość i polem współgrającym z każdym aspektem rzeczywistości i życia.

Zainteresowanie tą metodą rośnie, co świadczyłoby o jej skuteczności. Jedno jest pewne: dopóki nie spróbujemy, nie dowiemy się ile w tym jest prawdy. Ta technika ma uzdrawiający wpływ na nasze wnętrze i dzięki temu zaczynamy w nowy sposób patrzeć na rzeczywistość. W Internecie można znaleźć opinie osób, które skorzystały z niej są pełne zachwytu i pod wrażeniem jej działania. 

„To taniec między tym, co zauważamy teraz, a tym co dopiero zauważymy, że się zmieniło.”

Podobnie zachwycona była Melissa, gdy pierwszy raz zetknęła z tą metodą w 2006 roku. W efekcie, jej życie nabrało zupełnie nowego tempa. Odnalazła siebie, swoją prawdziwą naturę, nauczyła się ufać sobie, uwolniła się od przywiązań, ograniczeń, przemieniła opór wobec zmian opartym na strachu a przy tym wyleczyła się z choroby i nauczyła transformować pragnienia w realne doświadczenia. 

Poprzez swoją książkę pragnie zainspirować innych do dokonania pozytywnych zmian poprzez wykorzystanie bezwarunkowej miłości płynącej z pola serca. O bezwarunkowej miłości mówi wielu nauczycieli duchowych, doradców czy motywacyjnych poradników.

Melissa zabiera nas w podróż do pola serca, by pokazać jak możemy połączyć się z kosmiczną świadomością, móc wejrzeć w głąb siebie i swojej wewnętrznej mądrości. Zaprasza do zagłębienia się w tworzenie rzeczywistości wykraczającej poza to, co jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Zapewnia, że korzystanie z pola serca jest bezpieczne, nie ma żadnych ograniczeń i każdy może się jej nauczyć. Dzięki niemu możemy doświadczać niemal natychmiastowych zmian w postrzeganiu rzeczywistości. 

Książka opiera się na dwóch podstawowych założeniach: 

  1. Wszystko jest doskonałe 
  2. Świadomość jest wszystkim i nie znika bez względu na to co myślimy, w co wierzymy i w co nie wierzymy 
Została napisana bardzo przystępnie, mimo że porusza trudne zagadnienia z fizyki kwantowej, duchowej i metafizycznej. Każde z nich omówione jest niezwykle jasno, obrazowo, bez naukowych rozważań. Poprzez zabawne porównania łatwo możemy zrozumieć zawiłości związane z tymi naukami, Warto czytać książkę z uwagą, bez pośpiechu, by spokojnie przyswoić sobie dany zakres wiadomości.

Autorka odkrywa przed nami świat, który dla wielu osób może wydać się czymś niezwykłym i abstrakcyjnym. W jedenastu krótkich rozdziałach stopniowo odsłania kolejne elementy, które pomagają zrozumieć istotę naszego istnienia i procesy zachodzące w trakcie wykonywania dwupunktu. Poznajemy odkrycia fizyki kwantowej, na których opiera się metoda dwupunktowa, efekty badań w dziedzinie kosmicznej świadomości, pól morficznych, matrycy energetycznej i świadomości serca. Na końcu każdej części znajdują się ćwiczenia i kwestie do przemyślenia pod wspólnym tytułem „Praktyczna zabawa”. Pomagają one przepracować poznaną wiedzę. 

Badania pokazują, że jesteśmy istotami niezwykłymi, gdyż tworzymy jedność z innymi ludźmi, stworzeniami i ze wszystkim co istnieje. Mamy w sobie światło i możliwości, które pozwalają ujawnić nasz potencjał prowadzący do rozwoju i zmian w życiu. Uruchamiamy go poprzez pole serca, które jest drogą do osobistej mądrości, wiedzy i siły. Jego energia sprawia, że możemy kreować rzeczywistość i doświadczać cudów przejawiających się w nas oraz w naszym otoczeniu. Ten potencjał często jest uśpiony, zdławiony przez nasze ograniczenia, przekonania i sposób myślenia. Od tego najczęściej należy zacząć zmiany, lecz nie jest to proste zadanie, gdyż z reguły wymaga czasu. Z pomocą metody dwupunktowej, która wykorzystuje pole serca wraz z pozytywną intencją, szybciej możemy wprowadzić nowe programy mentalne do naszej świadomości. 

„ME to o wiele więcej, niż tylko technika, to sposób życia i współdziałania z nieustannie rozszerzającym się wszechświatem bezwarunkowej miłości.”

Książkę można kupić w sklepie:Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania angielskiego: 2013
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 236
Oprawa: Miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Katarzyna Zielińska
Tytuł oryginału: M-Joy Practically Speaking: Matrix Energetics and Living Your Infinite Potential Paperbac

1 komentarz:

  1. Jestem bardzo zaintrygowana tą techniką. Pierwszy raz o niej słyszę.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)