niedziela, 15 stycznia 2017

305. - "Radykalna miłość do siebie"

Jak pokochać siebie i spełnić marzenia
Gala Darling

      

„Świat jest taki, jakim go widzisz, a twoja rzeczywistość wewnętrzna nieustannie odbija się w tobie”.

Wiele osób narzeka na swoje życie, wygląd, warunki widząc wszystko w „czarnych barwach” umniejszając swoją wartość. Uważają, że szczęście jest przeznaczone dla innych a im życie wciąż rzuca kłody pod nogi. Tymczasem wszystko jest w naszej głowie a konkretnie w sposobie myślenia i dobrego samopoczucia z samym sobą. Przykładem jest autorka książki pt.: „Radykalna miłość do siebie”

źródło: galadarling.com
Gala Darling urodziła się 13 września 1983 w Wellington w Nowej Zelandii. W wieku 24 lat przeniosła się do Nowego Jorku mając w ręku tylko jedną walizkę. Wówczas borykała się z depresją i zaburzeniami odżywiania. Czuła się źle z samą sobą, swoim ciałem, stąd poczucie frustracji, zagubienia i bezsilności. Dziś jest pewną siebie kobietą spełniającą swoje marzenia, doceniającą swoje osiągnięcia i akceptującą siebie pod każdym względem. Droga do takiej zmiany była długa i trudna, co odznaczyło się też na jej ciele, które naznaczone jest tatuażami i śladami po samookaleczeniach. Dzięki swojemu programowi pomaga dziś wielu milionom kobiet odnaleźć siebie, żyć bez lęku i zakochać się w życiu. Jest nazywana „duchową rewolucjonistką”, „wieszczką wszystkiego, co mistycznie olśniewające” i „współczesnym guru”. Radykalna miłość do siebie stałą się jej misją życiową, która wciąż zgłębia tę ideę, odkrywa nowe możliwości i wypróbowuje je na sobie, by pogłębiać swoje szczęście. 

okładka oryginału
źródło: amazon.com
Książka jest skierowana głównie do kobiet, gdyż bardzo często to one nie potrafią zaakceptować siebie i nie widzą siebie jako wyjątkowej bogini. Z tego powodu czują się nieszczęśliwe, opuszczone, zagubione i bezsilne. Dzieje się tak, gdyż ich myślenie opiera się na lęku i obawach o przyszłość. Tymczasem autorka uświadamia, że przyszłość zależy od naszych przekonań, sposobu myślenia i postrzegania siebie. Jeżeli pokochamy swoją istotę, wówczas wszystko stanie się łatwiejsze. Pokazuje to na swoim przykładzie, wielokrotnie przytaczając różne epizody ze swojego życia, dzięki czemu jej wskazówki są autentyczne i proste do zastosowania. Wiele z tych porad i poruszanych zagadnień wydają się oczywiste i powszechne znane, lecz nie każdy uświadamia sobie ich siłę i skuteczność. 


„Wszystko czemu się opierasz, będzie trwać, a wszystko, o czym myślisz, wydarzy się.”

Wiedza została ujęta w trzech częściach. Pierwsza omawia sposoby pokochania siebie i poszukiwania szczęścia. Druga pomaga pokochać innych i prowadzić pozytywne relacje międzyludzkie. Część trzecia zawiera porady dotyczące stworzenia wokół siebie miejsca pełnego magii i cudownych wydarzeń. Na końcu każdego z siedmiu rozdziałów znajdują się ćwiczenia i zadania do wykonania, które mają na celu wdrożyć przedstawione zasady w codzienne działania. Towarzyszą temu zabawne rysunki i graficzne ozdobniki autorstwa Charlotte Thomson – Morley, nawiązujące do omawianego tematu. Gala Darling zaleca przeczytanie po kolei każdej części, gdyż powraca często do wcześniejszych zagadnień lub technik. 

Poradnik napisany z pasją, lekkim stylem zabarwionym humorem i pozytywnym spojrzeniem na świat. Oddaje to podejście autorki do życia i czyni lekturę przyjemną, którą czyta się bez znudzenia. Jedynie co mnie nieco irytowało, to odsyłanie do jej strony po więcej materiałów czy metod. 

Gala pokazuje czym jest miłość do siebie, co dzieje się, gdy nie kochamy siebie, umniejszamy własną wartość, jak wygląda życie takiej osoby. Omawia wzorce, które sprawiają, że nie potrafimy być szczęśliwi i jak się ich pozbyć, zmienić nastawienie i przekonania. Doradza jak pielęgnować przyjaźnie i związki, znajdować bratnią duszę, partnera na całe życie ale też unikać toksycznych relacji, uzależniających układów uczuciowych. 

„Ubieraj się raczej tak, byś czuła się szczęśliwa, a nie by zawsze dążyć do doskonałości. Nigdy jej nie osiągniesz i nie ma czegoś takiego jak nieskazitelny wygląd.”
Autorka z młodzieńczą werwą pomaga dostrzec każdej kobiecie jaką jest wspaniałą i fantastyczną osobą. Przekazuje szereg wskazówek, porad, technik i narzędzi, które stosuje w swoim życiu. Dzięki nim zmieniła swoje podejście do siebie zmieniając swoje życie na lepsze. Uczy wgłębiania się we własne wnętrze i zrozumienia potrzeb duszy, dostrzegania piękna w każdej chwili, wyrażania siebie, celebrowania każdego dnia, jaki jest nam dany. Podpowiada jak wypełnić je pozytywnymi, magicznymi i chwilami, by każdy kolejny z nich był niezwykłym przeżyciem w naszym życiu. Pragnie nauczyć tego innych, by potrafili spojrzeć na siebie przychylnie. Przekonuje, że pokochanie siebie całkowicie odmienia spojrzenie na rzeczywistość, sprawia, że możemy realizować swoje marzenia i po prostu cieszyć się życiem. 

„bez względu na to, gdzie się znajdujesz i co się wokół ciebie dzieje, jest to jedyny moment, jakim kiedykolwiek dysponujesz. Jutro może wcale nie nadejść, a twoja przeszłość już dawno minęła. Przyszłość ze wszystkimi jej nadziejami i obawami może się nie urzeczywistnić. Masz tylko ten moment, właśnie tutaj i właśnie teraz.
W tym momencie możesz stworzyć wszystko.”

Książkę można kupić w sklepie:Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016 
Rok wydania angielskiego: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 252
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Piotr Liwiński
Tytuł oryginału: Radical Self-Love: A Guide to Loving Yourself and Living Your Dreams

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)