poniedziałek, 2 stycznia 2017

300. -"Sole Schüsslera"

Minerały wzmacniające odporność
Margit Müller-Frahling

         

„To czego potrzebujesz do witalnego życia, 
jest w tobie samym.”

Zdrowie jest bezcennym darem dla każdego z nas. Dopóki nam ono dopisuje, nie poświęcamy mu dużo uwagi. Dopiero, gdy zaczynamy poważnie chorować poszukujemy rozwiązań, by ulżyć swojemu cierpieniu. Najczęściej sięgamy po leki farmakologiczne lub poddajemy się zabiegom lecz w wielu przypadkach są to działania nieskuteczne. Książka pt.: „Sole Schüsslera” przybliża nam jedną z alternatyw, która może przynieść ulgę wielu cierpiącym osobom.

źródło zdjęcia:
www.mueller-frahling.de
Margit Müller-Frahling jest wykładowcą, ekspertką instruktorką, dziennikarką specjalistyczną w dziedzinie „Biochemii wg dr. Schüsslera”. Założyła Instytut Biochemii dr. Schüsslera, w którym oferuje konferencje i szkolenia. Jako przewodnicząca zdrowotnej sieci kobiet w powiecie Hochsauer angażuje się w oświecanie i dyskusję o możliwościach terapii i profilaktyce. 

amazon.de
Solami Schüsslera zainteresowała się, gdy cierpiała na bóle skurczowe, na które lekarze medycyny konwencjonalnej nie znaleźli wyjaśnienia i rozwiązania. Próbowała też różnych terapii alternatywnych – też bez większych efektów. Był wyczerpana fizycznie i psychicznie. Strach wkradał się przed każdym bólem. Powoli wycofywała się z życia publicznego. Punktem przełomowym była wizyta u kosmetyczki, które poleciła jej książkę o Solach Schüsslera. Zaczęła przyjmować jedną z nich – minerał o nazwie Magnesium phosphoricum czyli fosforan magnezu znajdującą się pod nr 7. 

Już po pierwszym dniu stosowania odczuła znaczną różnicę. W krótkim czasie bóle i skurcze zniknęły. To wzbudziło jej zainteresowanie, gdyż chciała sprawdzić dlaczego sole zadziałały. Szukając odpowiedzi wzięła udział w szkoleniu w dziedzinie psychologii i psychoterapii oraz doradczyni stosowania minerałów obejmujący 7 semestrów u Thomasa Feitchtingera. Dziś współpracuje ze specjalistami medycyny niekonwencjonalnej, lekarkami i lekarzami oraz z wieloma terapeutami. Razem ze swoją przyjaciółką Gabi założyła związek „Kobieca Sieć Zdrowia HSIS”, którego celem jest wymiana informacji, nawiązywanie kontaktów, organizowanie wykładów i konferencji. 

wikipedia.org
Wilhelm Heinrich Schüssler urodził się 21 sierpnia 1821 roku w Zwischenahn w Wielkim Księstwie Oldenburga w czasach rozkwitu nauk przyrodniczych i medycyny. Wyszczególnił on 12 minerałów, które mają znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Po jego śmierci rozwinęły się nowe formy terapii i zaczęto stosować nowsze powiązania minerałowe. Jeżeli wyrównamy minerały w komórkach, wówczas możemy usunąć przyczyny zaburzeń zdrowotnych. 

„Jeśli organizm posiada wystarczająco dużo minerałów do dyspozycji, siły witalne człowieka bezpośrednio się wzmocnią, a choroba nie znajdzie pożywki.” 

Autorka podkreśla, że do tego, by zrozumieć swoją chorobę należy poznać siebie, zrozumieć swoje ciało i dolegliwość. Warto zadać sobie pytania typu: „Dlaczego swędzi mnie skóra?”, „Dlaczego mam zimne stopy?” itp. Wówczas będziemy mogli poszukać skutecznej metody leczenia sięgając do źródła choroby. 

Książka stanowi praktyczny poradnik dla osób, które cierpią i nie potrafią znaleźć pomocy w dostępnych środkach i terapiach. Jej celem jest dotarcie do jak największej ilości osób, by każdy mógł wzmocnić swoje zdrowie poprzez poznanie niezwykłych właściwości minerałów. 

Wiedza została opracowana w trzech częściach w sposób przystępny i konkretny. Autorka przedstawia podstawy biochemii, prawo minimum ustanowione przez Justusa von Liebinga, metodę stosowania minerałów, kluczowe elementy holistycznej pielęgnacji zdrowia i swoje zalecenia, które ukształtowały się w ciągu jej doświadczeniach, praktyce i latach kształcenia.

Poznajemy sylwetkę dr. Schüsslera, podstawy biochemii, rodzaje minerałów, ich rolę dla naszego zdrowia i korzyści z ich stosowania. Każda z soli została dokładnie opisana w drugiej części publikacji. Dowiadujemy się jakie znaczenie mają one dla naszego organizmu i psychiki, które objawy wskazują na brak danego minerału. Podpowiada jak stosować daną sól, w jakich produktach można ją znaleźć i jaka aktywność fizyczna wspiera jej przyswajanie. 

Ciekawym wątkiem jest odniesienie do naszego wyglądu i oznak fizycznych pod kątem zdiagnozowania jakich minerałów nam brakuje. Wiele wskazówek możemy wyczytać analizując twarz i pojawiające się przykre objawy oraz dolegliwości. Autorka umieściła je w notce o danym minerale, dzięki czemu możemy sami określić jakiej soli Schüssler nam brakuje. Niezwykle pomocna jest tabela zamieszczona na końcu książki, w której zostały zestawione alfabetycznie różne zaburzenia zdrowotne i obciążenia organizmu z przypisanymi do nich minerałami oraz z dziennymi dawkami. 

W dzisiejszym świecie istnieje wiele możliwości medycznych lecz mimo to wciąż przybywa chorych osób cierpiących na schorzenia, często długotrwałych. Szukając pomocy często słyszą, że z daną dolegliwością będą musieli się oswoić i żyć przez kolejne lata. Nie musimy godzić się na taką diagnozę lecz poszukać innych możliwości leczenia. Kuracja solami Schüsslera nie jest z pewnością panaceum na wszelkie dolegliwości, lecz może być wsparciem dla wielu schorzeń ale też dla zachowania zdrowia. 

Książkę można kupić w sklepie:

Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 188
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Monika Rodziewicz
Wydawnictwo Vital
Tytuł oryginału: Im-Puls des Lebens: Mineralstoffe nach Dr. Schüssler

2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)