sobota, 31 grudnia 2016

299. - " Złoto koloidalne"

Szlachetne panaceum
Brigitte Hamann

            

„Złoto jest to stwardniały promień samego słońca”

Złoto od zawsze wzbudzało zachwyt, pożądanie, emocje i fascynacje. Jest symbolem bogactwa, statusu społecznego i potęgi. Otaczano go zawsze niezwykłą aurą, pięknem, doskonałością i szczęściem. Jest popularnym wątkiem w przysłowiach, bajkach i podaniach ludowych, w których czasami jest dobrodziejstwem a czasami przekleństwem. Wystarczy wspomnieć chociażby legendę o królu Midasie, który otrzymał zdolność przemieniania wszystkiego co dotknie w złoto. Pozytywnemu aspektowi złota poświęcona książka pt. „Złoto Koloidalne.”

źródło zdjęcia: brigitte-hamann.de
Brigitte Hamann jest trenerką rozwoju osobistego, astrologiem oraz dziennikarką zajmującą się problematyką zdrowotną. Ten temat interesował ją już w czasach młodości, gdyż chciała poznać rzeczywiste pragnienia ludzi i odkryć w jaki sposób można zdobyć doskonałe zdrowie, samopoczucie i szczęście. Pragnęła dowiedzieć się co sprzyja naszemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu a czego powinniśmy unikać. To było jej motywem życiowym i siłą napędową zarówno w czasie studiów i w nauczaniu jak i tematem jej wielu książek. Wśród jej obszarów badań i poszukiwań znalazł się drogocenny kruszec, który najczęściej jest postrzegany pod kątem materialnym i symbolicznym. Okazuje się, że złoto ma także niesamowite właściwości lecznicze i pozytywny wpływ na nasz organizm.

okładka oryginału
źródło  zdjęcia: amazon.de
Złoto od tysięcy lat było stosowane w medycynie chińskiej, tybetańskiej i ajurwedyjskiej. Wpływa wzmacniająco na myślenie, koncentrację, wyostrza wszystkie zmysły, poprawia nastrój, zwiększa wydajność organizmu, pobudza kreatywność oraz jest pomocne przy wielu dolegliwościach i chorobach. Lista jego zalet jest bardzo długa.

Autorka opisuje dokładnie i obszernie jego właściwości, historię jego powstania oraz zalety podpierając się własnym doświadczeniem i dostępnymi badaniami naukowymi. Pragnie w ten sposób przekazać zdobytą wiedzę, by każdy mógł zdecydować jaka metoda zastosowania złota koloidalnego będzie dla niego odpowiednia.

"Magia, tak samo jak kabała nie bierze się ani z duchów, ani z czarów, lecz z ukrytych sił przyrody"
(prawdopodobnie) Paracelsus


Treść książki została opracowana w dwóch częściach napisanych konkretnym, zrozumiałym i jasnym językiem. Na uwagę zasługuje jej wydanie, ze względu na dobrą jakość papieru, piękną oprawę graficzną, wyraźną czcionkę i bogactwo ilustracji. Kolorystyka utrzymana jest w złotej tonacji, co współgra z tematyką publikacji.

Część pierwsza jest krótka, złożona z dziewięciu niewielkich rozdziałów, przybliżająca nam podstawowe wiadomości, które warto o złocie wiedzieć. Dowiadujemy się skąd ten szlachetny metal wziął się na Ziemi, gdzie są jego największe zasoby, jakie emocje wzbudzał w minionych wiekach i jakie znajduje zastosowanie. Poznajemy jego właściwości chemiczne, fizyczne, wiele ciekawostek związanych ze złotem oraz znane mity, legendy i bajki, w których było ono motywem przewodnim. 

Część druga zajmuje większą część książki i opisuje sposoby stosowania złota na różnego rodzaju dolegliwości. Autorka przybliża medycynę według św. Hildegardy, Paracelsusa, Isaacusa Hollande'a, leczenie przy pomocy Aurum potabile czyli pitnego złota i oczywiście złota koloidalnego. Przedstawia sposoby zastosowania go w homeopatii, ajurwedzie, Tradycyjnej Medycynie Chińskiej oraz metody jego aplikowania do organizmu. Poznajemy jego liczne zastosowania w takich schorzeniach jak alergia, miażdżyca, astma oskrzelowa, cukrzyca, choroby serca i naczyń, niedoczynność tarczycy, nowotwory ale też jako środek wspomagający odchudzanie, tzw. „Trzecie Oko”, wzmacniający układ odpornościowy czy szansa na wyleczenie z HIV.

Publikacja stanowi bogate kompendium wiedzy na temat złota, dzięki czemu zyskujemy zupełnie nowe spojrzenie na ten popularny kruszec. Jest dowodem na to, że natura ma dla nas wspaniałe dary. Wśród nich złoto jest bezcenne nie tylko ze względu na swoją wartość materialną ale przede wszystkim zdrowotną. Warto zatem zwrócić swoją uwagę na niego, poszukując panaceum na swoje dolegliwości. 

Książkę można kupić w sklepie: 


Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2014 
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 200 
Oprawa: Miękka 
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Iga Figlewska
Projekt okładki: Iga Figlewska
Tłumaczenie: Katarzyna Łazarska
Korekta: Ewa Korsak
Tytuł oryginału: Heilen mit Gold: Kolloidales Gold und weitere Goldarzneien1 komentarz:

  1. Przyznam, że nigdy nie czytałam książki na ten właśnie temat. Może więc się skuszę.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)