piątek, 16 grudnia 2016

296. - "Sekrety rosyjskich uzdrowicieli"

Zdrowie i długowieczność
Petra Neumayer, Tom Peter Riedorf

                

„Intuicyjny umysł jest świętym darem, umysł racjonalny jest jego wiernym sługą. Stworzyliśmy społeczeństwo, które szanuje sługę, a zapomina o darze.”
- Albert Einstein

Rosyjskie sposoby uzdrawiania zawsze cieszyły się poważaniem i zainteresowaniem. Sięgają swoimi korzeniami do zabiegów pradawnych Słowian. Nasi przodkowie współistnieli z naturą i z niej czerpali wiedzę, także tę leczniczą. Swoją wiedzę przekazywali z pokolenia na pokolenie poprzez pieśni, podania i opowieści. Dziś coraz większe zainteresowanie wzbudzają nowe techniki rosyjskie, które opierają się na dokonaniach fizyki kwantowej i duchowości. Wokół nich istnieje wiele mitów dlatego Petra Neumayer i Tom Peter Riedorf napisali książkę pt.”Sekrety rosyjskich uzdrowicieli”, by pokazać prawdziwe oblicze nowoczesnej rosyjskiej medycyny. Pragną przekonać, że te metody są skuteczne i pozwalają wrócić do całkowitego zdrowia. 

źr. zdjęcia:
www.innertraditions.com
Petra Neumayer urodziła się w 1960 roku w Monachium. Jest dziennikarką medyczną i autorką wielu książek o zdrowiu. Od ponad 20 lat pasjonuje ją świat medycyny, przede wszystkim naturalnej. Jako deocentka Nowej Homeopatii prowadzi m.in. kursy i szkolenia na temat medycyny drgań . Jej książka „Uzdrawianie poprzez liczby” trafiła bardzo szybko do top listy dwudziestu najlepiej sprzedających się poradników tygodnika „Focus. 

źr. zdjęcia: amazon.de
Tom Peter Riedorf urodził się w 1962 roku w Monachium. Prowadzi centrum uzdrawiania i ośrodek seminaryjny wraz z praktyką uzdrawiania całościowego i medycyny informacyjnej. Naucza też metody Kahi – Healing stworzonej na bazie jego wieloletniego doświadczenia. 

„Myśli nie tylko kierują naszymi marzeniami i realiami, ale mają również wpływ na układy naszego organizmu.”

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.de
Rosyjskie metody uzdrawiania szybko zyskały uznanie wśród terapeutów i uzdrowicieli, gdyż są proste, łatwe do zastosowania i każdy może je zastosować dla swoich potrzeb. Zwłaszcza nowe techniki uzdrawiania oparte na harmonii między ciałem, umysłem i duszą zyskują na popularności. Badania fizyki kwantowej pokazują, że w przywracaniu równowagi istotną rolę pełni informacja.

Każda choroba, zdarzenie niesie ze sobą jakąś wiedzę, pozwalającą odkryć prawdziwą przyczynę dolegliwości. Gdy prześlemy do organizmu odpowiednią informację, wówczas uruchomimy proces regeneracji i uzdrawiania. Poprzez odpowiednie techniki mobilizujące organizm do walki z chorobą dochodzi do „cudownych uzdrowień”, których lekarze nie umieją wytłumaczyć, gdyż w medycynie konwencjonalnej nie uwzględnia się czynnika mentalnego i duchowego. 

Autorzy pragną zainspirować do poszukiwań alternatywnych sposobów leczenia i korzystania z mądrości rosyjskich uzdrowicieli. Przybliżają historyczne podłoże rosyjskiej medycyny, z których wywodzą się współczesne terapie. Przedstawiają sylwetki znanych współczesnych uzdrowicieli których częścią wspólna jest wypracowanie mentalnych technik umożliwiających tworzenie własnej rzeczywistości, również w dziedzinie zdrowia. 

Odkrywają sposoby sterowania świadomością, rozwijania kreatywności i wprowadzenia harmonii na poziomie duchowym. Podpowiadają jak możemy świadomie tworzyć własną rzeczywistość, uaktywnić i wzmocnić zdolności samouzdrawiania, odzyskać witalność i dobre samopoczucie. 

Pomagają zrozumieć jak powstaje życie a jak choroba, w jaki sposób możemy wpływać na informacje, które do nas docierają ze wszystkich stron i jakie niosą ze sobą skutki, jak aktywować swój potencjał samouzdrawiania. Uświadamiają, że każdy z nas ma w sobie takie zdolności, nawet jeżeli korzystamy tylko z medycyny konwencjonalnej, gdyż to nasza siła uzdrawiająca, chęć powrotu do zdrowia i dobrze funkcjonujący układ immunologiczny są w stanie pokonać chorobę. 

Do tego potrzebna jest świadoma koncentracja, której autorzy uczą poprzez zaprezentowane ćwiczenia, pomagające aktywować i wzmocnić własne zdolności samoleczenie prowadzące do zdrowia i dobrego samopoczucia. Zajmują one większą część książki. Z ich pomocą możemy nauczyć się stosowania przedstawionych technik, które maja na celu poprawę jakości naszego życia ale też rozwijać się duchowo, wzmocnić swoją wrażliwość energetyczną i nieść pomoc przy wszelkich schorzeniach oraz wyzwaniach życiowych. Są one wykładane przez autora Toma Petera Riedorfa w od 2010 roku. Przy każdym ćwiczeniu został zamieszczony krótki komentarz na temat możliwych do osiągnięcia efektów. 

Gdy zdrowie nam dopisuje, nie zastanawiamy się nad nim uznając ten stan za naturalny i oczywisty. Problem zaczyna się w momencie choroby. Wówczas dopiero zaczynamy podejmować działania, który przywróci nam zdrowie. Często okazuje się to trudne i powoduje, że już nigdy nie odzyskujemy go w pełni. Korzystając z usług medycyny konwencjonalnej warto też poszukać innych metod, które będą wspierać nasze działania. Tę możliwość daje informacyjna medycyna rosyjska, która przede wszystkim skupia się na pielęgnacji zdrowia, nawet jeżeli cierpimy na jakieś schorzenie. Pomaga ukierunkować naszą uwagę na pozytywne efekty leczenia a to skieruje energie na wspomaganie naszego zdrowia. 

„Dla naszego własnego rozwoju i ewolucji ważne jest, byśmy od pewnego momentu w naszym życiu zaczęli odkrywać na nowo to, co znajduje się w najgłębszych zakątkach naszej istoty, w naszym jądrze duszy.”

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2013
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 196 
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kłoskowska
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Martyna Bunk
Tytuł oryginału: Russische Heilweisen: Mit geistigen Technologien die Selbstheilungskräfte aktivieren

1 komentarz:

  1. Świadome tworzenie własne rzeczywistości mnie najbardziej interesuje.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)