piątek, 9 grudnia 2016

294. - "Świadomość wielowymiarowa"

w świetle badań naukowych
dr Danuta Adamska -Rutkowska

        

„Nie kłóćcie się o to, czy istnieje duch czy materia. To kłótnia jedynie o słowa. Duch i ciało to nie tylko różne strony tego samego, niewyobrażalnie potężnego bytu.”
- Baruch Spinoza

Poza naszą rzeczywistością, którą możemy zobaczyć, dotknąć, zmierzyć istnieją światy, których nie dostrzegamy ludzkim okiem. Słysząc o przemieszczaniu się w czasie, hipnozie, podróżach astralnych czy śmierci klinicznej najczęściej większość osób kwituje to uśmiechem, powątpiewaniem lub ignorancją. Często taka postawa jest wynikiem niewiedzy i trudności ze zrozumieniem, gdyż wokół tych zdarzeń narosło wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Jak jest naprawdę? Jak jest naprawdę? Czy możliwa jest bilokacja, wędrówki w czasie? Czy wychodzenie z ciała jet realne? Dowody na istnienie takich zjawisk dostarcza książka pt.: „Świadomość wielowymiarowa w świetle badań naukowych”

źr. zdjęcia: You Tube
Dr Danuta Adamska-Rutkowska od lat bada związki mózgu ze świadomością i jej roli w życiu. Przez wiele lat kierowała zespołem naukowo-badawczym. Ukończyła Wydział Chemii Politechniki Warszawskiej. Przez wiele lat była członkiem zespołu naukowo – badawczego, prowadzącego prace eksperymentalne dla celów matematycznego modelowania procesów. Jest specjalistką w dziedzinie inżynierii chemicznej i procesowej. Posiada wiedzę z zakresu chemii, fizyki, biologii i cybernetyki. 

Książka pt. „Świadomość wielowymiarowa w świetle badań naukowych” jest drugą częścią z czterotomowej serii poświęconej badaniom zjawisk anomalnych i świadomości. Tom pierwszy ukazał się w październiku tego roku pod tytułem „Związek Ducha i Materii”. Był to materiał wprowadzający do zagadnienia rzeczywistości niejawnej i dostarczający podstawowe informacje niezbędne do zrozumienia i przyswojenia prezentowanej wiedzy. 

Autorka kontynuuje swoją opowieść o rzeczywistościach niejawnych i zjawiskach anomalnych, oraz roli świadomości w tych procesach. Analizuje stany pozacielesne podpierając się badaniami, eksperymentami, przykładami osób, które były świadkiem takich zdarzeń lub same je przeżyły. Omawia doświadczenia poza ciałem zwane OBE, bilokację, zjawisko NDE czyli doświadczenia bliskie śmierci a także proces śmierci i ciała fantomowego. 

Część pierwsza pracy omawia zagadnienie eksterioryzacji i jej różnych form. Opisuje przebieg procesu eksterioryzacji, wygląd srebrnego sznura łączącego ciało ze świadomością podczas przebywania poza ciałem. Dowiadujemy się więcej o teleportacji, reinkarnacji, podróżach w czasie zarówno w przeszłość jak i w przyszłość a także o funkcjonowaniu mózgu. Opisuje zjawiska, o których niewielu słyszało, takie jak jałowe niebo czy różne obszary piekła, które są zależne od wyznawanych przekonań i wierzeń za życia. Okazuje się, że istnieje tu „ zasada przyciągania się podobieństw, która oddziałuje tu silniej, niż w znanej nam czasoprzestrzeni.” Ujawnia też co istoty pozacielesne ujawniły eksperymentatorom na temat dziejów naszej planety. Uzmysławia co możemy osiągnąć doświadczając stanów pzoacielesnych. 

Autorka analizuje doświadczenia i eksperymenty różnych naukowców z całego świata takich jak Amerykanin dr. Hornell Hart (1888 - 1967), który jako pierwszy z naukowców oszacował statystycznie przeżycia pozacielesne, australijski psycholog dr. Harvey J. Irvin, którego wyniki badań wykazały, że „nie występują żadne grupy osób, które byłyby szczególnie predysponowane do tego rodzaju doświadczeń,” Francuz Hector Durville (1849 – 1923), który zapoczątkował doświadczalną weryfikację prawdziwości relacji doświadczeń poza ciałem, Michael Newton - hipnoterapeuta , autor książki „Wędrówka Dusz” czy amerykański parapsycholog Robert Monroe (1915 - 1995), któremu autorka poświęciła osobny rozdział i wielu innych. 

Z pewnością ta część zainteresuje wszystkich, którzy pasjonują się podróżami astarlnymi czy wychodzeniem z ciała, gdyż tutaj poznajemy techniczne metody wyjścia z ciała, kontaktowania się z istotami pozacielesnymi, sylwetkę Roberta Monroe'a, jego Instytutu, prowadzonych w nim badań i eksperymentów oraz opisy jego doświadczeń podróży pozacielesnych. Dowiadujemy się czym jest śmierć, jakie procesy zachodzą po Drugiej Stronie, jakie istoty możemy tam spotkać i czego się spodziewać. 

„Człowiek nieustannie konfrontowany jest ze zdumiewającymi zjawiskami naturalnymi, wobec których konwencjonalna nauka pozostaje bezradna, co oznacza, że nasza wiedza o świecie i rządzących nim prawach nadal jest znikoma.”

Część druga bada zasoby ludzkiej świadomości, dzięki której możemy odbierać świat w którym żyjemy, poznawać nowe obszary naszej rzeczywistości, analizować docierające do nas informacje, dokonywać codziennych wyborów. Poznajemy rolę podświadomości, nadświadomości, dowiadujemy się czym jest reinkaranacja, przejęcia czyli reinkarancja wymienna, jaką rolę pełnią poprzednie wcielenia, na czym polega hipnoza, regresja i co można dzięki nim osiągnąć. Autorka porusza także zagadnienia dotyczące dogmatów panujących w wierzeniach religijnych takich jak zagadnienia winy i kary, duszy, Boskości i doznaniach po śmierci. 

Część trzecia stanowi podsumowanie całości przedstawionego materiału dotyczących niekonwencjonalnych badań świadomości. 

Książka rozwiewa wiele wątpliwości i udowadnia istnienie zjawisk uważane za paranormalne lub za niewytlumaczalne. Autorka posługuje się terminologią naukową omijając ezoteryczne nazwy, które funkcjonują w wielu publikacjach poruszających zagadnienia rzeczywistości pozazmysłowej. Jej celem nie było snucie kolejnych domysłów lecz pokazanie tego co nas otacza i czego doświadczamy w sposób prawdziwy i wiarygodny. 

Dla lepszego przyswojenia informacji dobrze jest wynotowywać sobie znaczenia niektórych sformułowań, by mieć jasność czytanego materiału. Zagadnienia poruszane w książce mogą wiele osób zaskakiwać a nawet szokować, gdyż autorka pokazuje fakty i dowody na świat, o którym mamy często utarte poglądy wyrobione w wyniku wychowania czy funkcjonowania w danym środowisku. 

Coraz więcej pojawia się artykułów, poradników, publikacji omawiających takie zdarzenia jak reinkarnacja, życie po życiu itp. lecz trudno jest osobom sceptycznym w to uwierzyć. Dr. Danuta Adamska-Rutkowska udowadnia istnienie zjawisk, w które wielu osobom trudno uwierzyć. Daje namacalne dowody pozwalające zyskać pewność, że poza naszym widzialnym światem mają miejsce zdarzenia, które wielu uznaje za niemożliwe. Przekonuje, że nadal niewiele wiemy o tym co nas otacza i nie możemy jednoznacznie stwierdzić, że coś możliwe lub nie, gdyż nasza rzeczywistość obejmuje nie tylko to co widzimy lecz także to co jest poza naszymi zmysłami. 

„Przedstawione wyniki badań wyraźnie sugerują, że nasze wyobrażenia o wszechświecie i naturze rzeczywistości są błędne, więc powinniśmy poważnie się zastanowić nad ich rewizją.”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 392 
Redakcja: Irena Kłoskowska
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa pozycja, dziękuję za dobrą opinię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko to bardzo ciekawe, bardzo lubię bajki, jednak szukając książki popularnonaukowej omijajcie szerokim łukiem tego typu pozycje.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.