poniedziałek, 19 grudnia 2016

298. - "Masaż tantryczny"

Stymulująca moc erotycznego dotyku
Kalashatra Govinda

      

„Staroindyjska sztuka masażu tantrycznego może być bramą, przez którą zabierzesz ukochaną osobę we wspólną podróż ku nieznanym dotąd obszarom.”

Masaż ma na celu rozluźnienie mięśni, wprowadzenie w stan relaksu, odblokowanie energii i uwolnienie od bólu. Łączy się on nierozerwalnie z dotykiem, który od zawsze był ważny w kontaktach międzyludzkich. Słowo „tantra oznacza tkankę lub połączenie. Nazywana jest jogą miłości, która ma na celu połączyć nas z Absolutem, Boskością. To niezwykle intymny i zmysłowy masaż, rozwijający wrażliwość, koncentrację oraz świadomość. Masaż wraz z dotykiem i tantrą tworzy niezwykłą symfonię zmysłową. W jego tajniki wprowadza książka pt. „Masaż tantryczny”

okładka oryginału
źr. zdjęcia: www.amazon.de
Niewiele  informacji znalazłam na temat autora (autorki?). Używam rodzaju męskiego pisząc tę krótką notkę biograficzną ale nie wiem czy to kobieta czy mężczyzna. Kalashatra Govinda urodził się w 1949 roku w Bombaju, gdzie studiował medycynę i starożytną indyjską filozofię jogi. Jest autorem kilku publikacji na temat czakr i Tantry. Wykładał Jogi Kundalini i filozofię jogi na Uniwersytecie w Bangalore (południowe Indie).

„Tantra jest niczym innym jak formą zbliżenia erotycznego ubranego w rytuał.”

Dotyk tantryczny jest najstarszą formą dotyku i rodzajem terapii. Już w starożytnym Egipcie był on stosowany przez faraonów. W Europie znawcami takiego masażu byli Grecy, dla których dotyk był szczególnym rodzajem afrodyzjaku. Hipokrates zalecał stosowanie masażu jako terapię uzdrawiającą, natomiast w Tajlandii i Indiach stanowi nieodłączny element życia i kultury. 

Tantra jest techniką, która usuwa dolegliwości, pomaga wzmocnić układ odpornościowy i uregulować przepływ limfy lecz także podkreśla duchowy aspekt miłości. Masaż tantryczny jest przeznaczony dla każdej pary, bez względu na wiek, wyznania, umiejętności czy długości związku. Może stanowić niezwykłą grę wstępną, być drogą do rozkoszy i zespolenia kochanków. To „sztuka nieustannego relaksu oraz koncentracji na tym, co dzieje się tu i teraz. To także brama, przez którą kochankowie otwierają się na pełen potencjał doznań, które w danej chwili mogą między nimi zaistnieć.” 

Książka wprowadza stopniowo w kolejne arkana masażu tantrycznego w jasny i przejrzysty sposób. Została wydana bardzo starannie, na dobrym jakościowo papierze i urozmaiconą czcionką. Każda strona jest pełna barw, kolorowych, dużych, czytelnych zdjęć i rysunków. Poznajemy podstawy tantry, podłoże historyczne, duchowe i praktyczne. Krok po kroku wgłębiamy się w tajniki poszczególnych etapów masażu i uczymy się różnych technik dotyku. Znajdziemy też w niej liczne wskazówki, informacje na temat tantry, czakr i indyjskich bóstw. Dowiadujemy się jak stworzyć świętą, bezpieczną, nastrojową przestrzeń, jaką postawę przyjąć przy omawianej technice, jakie olejki kupić i w jaki sposób dobrać kompozycje zapachowe, by pobudzały zmysły.

„czuły dotyk jest kluczem otwierającym wiele zatrzaśniętych między kochankami drzwi.”

Sfera seksu w związkach jest istotnym elementem wspólnego życia, wiąże partnerów, wzmacnia relacje i ma dobroczynny wpływ na atmosferę między dwojgiem ludzi. Urozmaiceniem może być masaż tantryczny, który nie tylko ugruntowuje miłość ale także dostarcza duchowych, energetycznych i niezwykłych uniesień. To specyficzna medytacja, która łączy, wprowadza nowe elementy kontaktu z partnerem (partnerką), oczyszcza związek z niepotrzebnych emocji i sprawia, że odpuszczamy negatywne doświadczenia wprowadzając w to miejsce pozytywne wibracje scalające dwoje kochających się ludzi. Książkę można kupić w sklepie: 


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2012 
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 124 
Stron: Miękka 
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Natalia Szczyglewska
Tytuł oryginalny: Tantra Massage: Die stimulierende Kraft erotischer Berührung

3 komentarze:

  1. Nie wiem zbyt dużo o tym masażu. Ta publikacja na pewno by to zmieniła.

    OdpowiedzUsuń
  2. To chyba pierwsza taka pozycja na polskim rynku :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka wygląda ciekawie. Już od jakiegoś czasu szukam informacji na temat tantry. Tutaj nieco poczytałem o tym https://www.tantra.pl/warsztaty-tantryczne/, ale czuję, że zainwestuję i w tę pozycję. Masaż tantryczny to musi być coś niepowtarzalnego!

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.