czwartek, 1 grudnia 2016

289. - "Możesz robić co chcesz"

Sztuka autohipnozy
Jan Becker

                

„Nie ma innej rzeczywistości prócz tej, którą nosimy w sobie
Herman Hesse

Każdy z nas chciałby prowadzić szczęśliwe życie, spełniać swoje marzenia, mieć doskonałe samopoczucie i pełne zdrowie. Jednak w rzeczywistości nie jest to łatwe. Brakuje nam odwagi, by coś zmienić lub nie dostrzegamy możliwości. Tymczasem zostało już udowodnione, że niezwykłą siłę ma potęga umysłu, dzięki której możemy osiągnąć wszystko co chcemy. Musimy jedynie naszą podświadomość, że dana rzecz będzie dla nas korzystna. Do tego celu doskonale nadaje się autohipnoza. Temu tematowi poświęcona jest książka pt.: „Możesz robić co chcesz.” 

źr. zdjęcia: www.omundomedia.de
Jan Becker urodził 31 sierpnia 1975 w Saarland, dorastał w Neunkirchen. Jest jednym z najlepiej sprzedającym się autorem w Niemczech oraz znanym hipnotyzerem i mentalistą. Od ponad dekady pracuje jako instruktor osobowości ze świata gospodarki, sportu i polityki. Sławę przyniosły mu programy telewizyjne na żywo z udziałem publiczności, w których ujawnia zawiłości ludzkiego umysłu. Od 2011 roku ukazało się jego pięć książek, które zyskały miano bestsellerów „Spiegel'a”, w tym „Zrobisz co zechcę”, która ukazała się w Polsce. Pokazał w niej inne oblicze hipnozy – jako narzędzie do manipulowania nami w różnych sytuacjach.

Hipnoza to sztuka koncentrowania się na jednej rzeczy, punkcie. Słowo to wprowadził do języka francuski pisarz Étienne Félix d'Henin de Cuvillers. W Anglii rozpowszechnił to pojęcie doktor James Braid, jeden z ojców nowoczesnej terapii hipnozą. Inną odmianą hipnozy jest autohipnoza czyli inaczej autosugestia, której siłę odkrył francuski aptekarz Émile Coué, któremu przypisuje się słynną afirmację: „Z każdym dniem, pod każdym względem, czuję się coraz lepiej i lepiej.” Dzięki niemu świat usłyszał też o placebo. Zaobserwował on, że jego klienci szybciej powracali do zdrowia, gdyż usłyszeli od niego o cudownych właściwościach leku. Wiara w jego słowa pochwały przyczyniały się do wyzdrowienia. Gdy ta sugestia trafia do podświadomości i poczujemy ją w sobie, wówczas uruchamiają się procesy uzdrawiające. 

Jan Becker przekonuje, że każdy może nauczyć się autohipnozy i wykorzystać ją do przeprogramowania swojej podświadomości. Już na pierwszych stronach książki namawia do wykonania prostego eksperymentu, który udowadnia, że nasze ciało reaguje na nasze myśli, jeśli odpowiednio się skoncentrujemy.

„jeżeli uda ci się uwierzyć, że stanie się to, czego ty sam chcesz, w nieświadomy sposób przejmiesz nad wszystkim kontrolę.”

Książka została napisana lekkim stylem dzięki czemu czyta się ją z przyjemnością, z uśmiechem rozbawienia i zainteresowaniem. Jej treść ujęta jest w dwóch częściach i 20 rozdziałach. Ciągłość tekstu przerywają eksperymenty i różnorodne ćwiczenia wyróżnione odmienną czcionką. Nie jest to materiał do jednorazowego przeczytania, gdyż wymaga uważnego śledzenia toku myśli autora, przerobienia proponowanych technik. Porusza wiele ciekawych tematów i codziennych problemów, wyjaśnia podstawy działania naszego organizmu, umysłu i pokazuje jak można wykorzystać autohipnozę do różnych zadań. Przekazuje swoją wiedzę klarownie, stosując porównania działające na wyobraźnię, przykłady z życia własnego i swoich słuchaczy z prowadzonych warsztatów, pokazów i seminariów. Teoria przeplata się tu z praktyką. Wraz z omawianym zagadnieniem pojawia się odpowiednie ćwiczenie czy eksperyment pomagające zrozumieć omawiany wątek. Tematyka jest bardzo szeroka i dotyka wielu obszarów naszego życia. To nie tylko praktyczny przewodnik do pracy nad swoją podświadomością lecz także duchowy drogowskaz rozwoju wewnętrznego.

Jan Becker wyjaśnia czym jest hipnoza, autohipnoza, co jest do tego potrzebne i jak można z ich pomocą wpłynąć na swoją rzeczywistość. Pomaga wyzwolić każdemu z nas własną wewnętrzną siłę, dzięki której wszystko jest możliwe, przekonując, że „Cud jest w nas samych.” Uczy wykorzystania autosugestii do usunięcia zmęczenia, problemów z pamięcią, koncentracją, depresją, snem, zwiększania zaufania sobie, rozwijania swoich zalet, niwelowania niedoskonałości charakteru. Pomaga zrozumieć jak działa nasz umysł, podświadomość, omawia procesy towarzyszące zmianom i pokazuje jak stosować je świadomie do realizacji swoich celów, poprawy zdrowia, samopoczucia. Prezentuje liczne ćwiczenia, triki, wizualizacje, medytacje i techniki dzięki którym możemy opanować emocje, osiągać sukces, pokonywać wszelkie trudności i zmieniać siebie. 

„Nasze życie to dający się formować materiał, a nasze myśli są dla nas źródłem energii. Sami możemy określić, co z tego wszystkiego zrobimy.”

Jakakolwiek zmiana, której chcielibyśmy dokonać w sobie i w swoim życiu zaczyna się od myśli. Jesteśmy twórcami i od nas zależy jak będzie ono wyglądać i jak będziemy się zachowywać. Dzięki wskazówkom i technikom zaprezentowanym w książce możemy nauczyć się panować nad pojawiającymi się sytuacjami, kroczyć bez obaw własną drogą i trzymać los we własnych rękach, by być twórcą własnego życia a nie tylko obserwatorem. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2015
Ilość stron: 360 
Wymiary:14,5 x 20,5 cm 
Okładka: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Iga Maliszewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Sylwia Grodzicka
Tytuł oryginału: Du kannst schaffen, was du willst: Die Kunst der Selbsthypnose

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.