poniedziałek, 10 października 2016

265. - "Związek ducha i materii"

Nowe dowody na istnienie rzeczywistości równoległych
dr Danuta Adamska-Rutkowska

         

„Każde zaskakujące nas zjawisko zasługuje na to, by stanowić przedmiot rzetelnych studiów i analiz naukowych.”

Ludzie od zawsze interesowali się sensem swojego istnienia, poszukiwali dróg do lepszego poznania siebie. Zwłaszcza zagadnienia świadomości, duszy i jej nieśmiertelności pasjonuje od wieków. Widać to w różnych kulturach, wierzeniach i religiach lecz od strony naukowej trudno było udowodnić istnienie rzeczywistości równoległych. Dziś coraz częściej powstają publikacje omawiające temat duszy, potęgi myśli, świadomości i ich wpływu na nasze życie. Nauka, zwłaszcza fizyka kwantowa pokazuje, że nie jesteśmy jedynie bytem fizycznym lecz przede wszystkim energetycznym i każdy z nas może czerpać korzyści z zasobów Wszechświata. Książka „Związek ducha i materii” odsłania prawdę o tym czego nie możemy dotknąć a jedynie poczuć. 

źródło zdjęcia: www.facebook.com
Dr Danuta Adamska-Rutkowska jest specjalistką w dziedzinie inżynierii chemicznej i procesowej. Posiada wiedzę z zakresu chemii, fizyki, biologii i cybernetyki. Przez wiele lat kierowała zespołem naukowo-badawczym. Jej ścisły umysł nie dopuszczał istnienia rzeczywistości pozazmysłowej a jedynie to co można było dotknąć namacalnie i zbadać.

Pewnego razu postanowiła z ciekawości wziąć udział w internetowym kursie rozwoju duchownego, gdyż chciała zweryfikować to co nauka poddawała w wątpliwość. Podczas ćwiczeń doznała różnych energetycznych odczuć. To ją zaintrygowało oraz całkowicie zmieniło jej sposób postrzegania i wpłynęło na jej system przekonań. Poświęciła kolejne lata życia na badanie związków świata materialnego i duchowego. Swoje poszukiwania opierała na dotychczasowych odkryciach, opracowaniach naukowych, na podstawie których wyciągała własne wnioski. Stawiała szereg pytań, znajdowała odpowiedzi, gromadziła notatki i w efekcie zaczęła powstawać koncepcja napisania książki. Zauważyła, że „poszczególne zagadnienia opracowane przez naukę konwencjonalną i badania wyprzedzające ( czyli te, które często bezpodstawne uznaje się pseudonaukowe) można łączyć i wykazywać wzajemne powiązania.” W 2015 roku ukazała się książka pt. „Kwantowa rzeczywistość”, która była pierwszym opracowaniem jej badań i zdefiniowania naszej rzeczywistości widzialnej i niewidzialnej.W swojej publikacji przekazuje najnowsze wyniki badań, które pomagają zrozumieć czym jest świadomość i świat ducha. Potwierdzają one naszą wielowymiarowość i możliwość współdziałania z innymi rzeczywistościami.

Autorka przedstawia postrzeganie rzeczywistości na przestrzeni wieków, dualizmu natury ludzkiej, życia po śmierci, karmy, reinkarnacji, Boga i duszy. Opisuje podejście do ludzkiego życia i śmierci w wierzeniach indyjskich, starożytnego Egiptu, Grecji, judaizmu, islamu, gnostycyzmu, manicheiźmie, kataryźmie, mitraizmu i chrześcijańskich oraz nowe kierunki takie jak scjentologia czy New Age. Omawia postrzeganie świata duchowego przez filozofię grecką, chrześcijańską, racjonalną i teozoficzną.

Na podstawie badań i historii z życia analizuje niektóre ze zjawisk anomalnych takich jak: bilokacja, telekineza, teleportacja. kontakty mediumiczne poprzez spirytyzm, channeling i pozazmysłowe postrzeganie rzeczywistości niejawnej, kontakty poprzez urządzenia, NDE czyli przeżycia z pogranicza życia i śmierci oraz naukowe wyjaśnienia tych zdarzeń. Przyznam, że ta część książki zainteresowała mnie najbardziej, tym bardziej, że zostały przedstawione w przystępnej formie. 

Książka jest pierwszą częscią czterotomowej pracy o zjawiskach anomalnych. Jest ona opracowaniem naukowym dotyczącym naukowego podejścia do różnych kwestii naszego istnienia. W związku z tym obawiałam się zbyt formalnego, trudnego języka , pełnego fachowych sformułowań i opracowań. Jest wręcz przeciwnie – autorka przeprowadza czytelnika przez kolejne zagadnienia łagodnie, pisząc przystępnie, konkretnie a przede wszystkim z pasją. Dzięki temu przeczytałam materiał z dużym zainteresowaniem, gdyż omawiane tematy znajdują się w kręgu moich zainteresowań. 

Dr. Adamska-Rutkowska dostarcza wiele informacji o naturze człowieka, świadomości, zjawiskach anomalnych i zdarzeniach wykraczających poza tradycyjne rozumienie świata. Udowadnia, że to co widzimy nie jest jedynie światem fizycznym a to co nas otacza bywa ułudą. Świat duchowy istnieje równolegle do naszej materialnej rzeczywistości i współgra z tym czego doświadczamy.

Nauka przez wieki ignorowała zjawiska anomalne, gdyż nie umiała znaleźć racjonalnego wyjaśnienia. Skupiała się zawsze na obserwowaniu tego co jest widoczne i materialne a badanie świadomości wykraczało poza obowiązujące normy światopoglądowe. Z reguły reakcja na niewytłumaczalne zdarzenia wywołują uśmiech, pobłażanie, krytykę a nawet ośmieszanie.

Na szczęście nauka coraz częściej otwiera się na możliwość istnienia alternatywnej rzeczywistości i uważniej przygląda się występującym zjawiskom. Popularność fizyki kwantowej, nauk przyrodniczych czy psychotroniki pozwala zagłębiać się w inne wymiary i poznawać nasze życie także od duchowe strony. Dzięki temu możemy się rozwijać, poszerzać naszą świadomość i mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 360
Oprawa miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Iga Maliszewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska

1 komentarz:

  1. Warto poznawać życie od tej duchowej strony. Interesująca książka.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)