wtorek, 11 października 2016

266. - "Reiki – kompletny kurs uzdrawiania"

Trzy stopnie wtajemniczenia
Walter Lübeck, Frank Arjava Petter

          

„W Reiki chodzi o znalezienie własnej drogi i kroczenie nią z miłością i pokorą.” 

Dróg do zdrowia, harmonii ciała, umysłu i ducha jest wiele. Jesteśmy istotami wielowymiarowymi i żyjemy w świecie, w którym wszystko jest energią, którą wciąż płynie i ma na nas określony wpływ. W momencie choroby najczęściej idziemy do lekarza, lecz możemy pomóc sobie na wczesnym etapie powstawania problemu. Do oczyszczania energetycznego i pomocy na poziomie wibracyjnym doskonale nadaje się Reiki. Jest to metoda, która wymaga odpowiedniego przygotowania, wrażliwości duchowej i wiedzy, by przyniosła pozytywne efekty. Najczęściej kojarzona jest z uzdrawianiem poprzez przesyłanie energii do chorego miejsca, lecz równie dobrze sprawdza się w codziennych sytuacjach, o czym przekonują autorzy książki pt.: „Reiki – kompletny kurs uzdrawiania”.

źródło zdjęcia: www.amazon.de
Walter Lübeck i Frank Arjava Petter, znani na całym świecie Mistrzowie Reiki. Reprezentują dwie różne techniki. Walter Lübeck stworzył system Tęczowego Reiki, medytacji trzech promieni i tantry lemurskiej. Jest wykształcony w zakresie Reiki, medytacji, NLP, szamanizmu, tantry, feng shui i pracy z kryształami. W swoich rytuałach i uzdrawianiu duchowym wykorzystuje bębny, didgeridoo, śpiew i taniec. Napisał 20 książek, w tym 7 poświęconych Reiki. Mieszka w Weserbergland razem ze swoją żoną, psami, kotami i papużkami falistymi. 

źródło zdjęcia: www.amazon.de
Frank Arjava Petter naucza oryginalnego Reiki. W 1993 roku zaprowadził zachodnie Reiki do jego kraju pochodzenia – do Japonii i jako pierwszy Europejczyk zaczął tam prowadzić zajęcia z zakresu mistrzowskiego Reiki. Od 2002 roku mieszka w swoim rodzinnym mieście - Dusseldorfie, swoim rodzinnym mieście w Niemczech, gdzie prowadzi prywatną praktykę.

Książka nie jest poradnikiem uczącym zasad Reiki lecz pokazującym możliwości wykorzystania jej energii nie tylko do uzdrawiania. Została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich zawiera 8 rozdziałów, w których autorzy przekazują teoretyczną wiedzę. Frank wyjaśnia czym jest Reiki, przybliża jej idee i korzyści jakie ze sobą niesie, obala mity powstałe na jej temat. Przedstawia trzy etapy drogi duchowej, omawia wtajemniczenia w Reiki, tłumaczy na czym ono polega i jak się do tego przygotować. Udziela licznych wskazówek dla osób, które chcą leczyć z wykorzystaniem tej techniki oraz dla tych, którzy będą z takiej pomocy korzystać. Wyjaśnia rolę symboli Reiki i opisuje swoje metody pracy z nimi 

okładka oryginału
źr.zdjęcia: amazon.de
Z kolei Walter opowiada o Tęczowym Reiki, doradza jak i pomagać innym, wykorzystać czas po wtajemniczeniu oraz przedstawia efekty jakie można uzyskać korzystając z uzdrawiania energetycznego. Podpowiada w jaki sposób wzmocnić działanie energii poprzez właściwe odżywianie i styl życia. oraz wprowadzenie korzystnych wibracji za pomocą feng shui.

„Jeśli ktoś stosuje Reiki albo jakąś inną metodę uzdrawiania i spycha odpowiedzialność za wynikające z tego skutki na Boga, swoje wyższe ja, anioła stróża albo kogoś innego, działa nieostrożnie.”

Część druga została całkowicie poświęcona technikom pracy z Reiki. Autorzy opisują skuteczne i niezwykle przydatne narzędzia, które można wykorzystać nie tylko do uzdrawiania lecz w wielu sytuacjach życiowych. Podkreślają, że jest to niewielki zbiór różnych zabiegów energetycznych, które wprowadzają do naszego życia harmonię ciała, umysłu i ducha. Skupili się na metodach, które możemy wykorzystać różnych okolicznościach. Wśród sześćdziesięciu przedstawionych praktyk wiele zostało opublikowanych po raz pierwszy. Obejmują one wszystkie stopnie Reiki i zostały szczegółowo opisane. Każda technika uzupełniona jest rysunkiem instruktażowym, przydatnymi poradami i informacjami. 

Wśród nich znajdziemy sposoby napełniania energią pożywienia, wodę, oczyszczania i wzmacniania aury, odblokowywania czakr a także ich otwierania i zamykania, wzmacniania roślin, zwierząt, oczyszczania domu i jego mieszkańców. Uczymy się uzdrawiania na odległość, pracowania z klientem i w grupie. Poznajemy metody ochrony przed negatywnymi energiami, wampirami energetycznymi, duchowymi zranieniami. Są też porady dotyczące odnajdywania zagubionych przedmiotów, szukania miejsca parkingowego oraz rytuał świec z pomocą Tęczowego Reiki, tworzenie skrzynki Reiki i wiele innych. 

Według mnie książka będzie przydatna tym osobom, które już zetknęły się z Reiki i zostały wtajemniczone w jej kolejne stopnie. Do pełnego wykorzystania potrzebny jest przynajmniej 1 stopień wtajemniczenia by móc w pełni z nich skorzystać. W części teoretycznej brakuje na przykład informacji na temat symboli Reiki, które są wykorzystywane w wielu przedstawionych ćwiczeniach oraz pracy z energią, jej przesyłania, gromadzenia i wykorzystywania w uzdrawianiu. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z tego rodzaju praktyką, niektóre działania mogą być niezrozumiałe . Znając podstawy tej techniki możemy ją wykorzystać nie tylko do uzdrawiania ale też w różnych sytuacjach. Pod tym względem jest to niewątpliwie cenny materiał, pokazujący możliwości jakie stwarza Reiki. To bogata skarbnica wiedzy o jej zastosowaniu, prezentująca liczne sposoby jej wykorzystania. Wybór jest bardzo duży i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2002
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 308 
Okładka: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Kamila Petrikowska
Skład: Piotr Pisiak
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginału: Reiki - die schönsten Techniken: Wundervolle Werkzeuge des Heilens für den ersten, zweiten und dritten Reiki-Grad

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)