poniedziałek, 24 października 2016

270. - "Piękna na zawsze"

Prosty 30-dniowy program, jak wydobyć i zatrzymać piękno wewnętrzne i zewnętrzne
Sophie Uliano
          
„piękno i uroda to praca zewnętrzna i wewnętrzna.”

Każda kobieta chciałaby wyglądać pięknie i atrakcyjnie w każdym wieku. Jednak rzeczywistość pokazuje, że nie jest to takie proste, gdyż upływ czasu, choroby, osobiste przeżycia, stres i wiele innych czynników zostawia ślad na ciele w postaci zmarszczek, szarej, zmęczonej cery, podkrążonych oczu czy obwisłej skóry. W efekcie większość pań nie lubi patrzeć na swoje odbicie w lustrze, nie mogąc pogodzić się z procesem starzenia się. Szukają więc ratunku w rożnych dietach, zabiegach kosmetycznych, chirurgicznych i pielęgnacyjnych chcąc zatrzymać czas. Wykorzystują to firmy kosmetyczne i farmaceutyczne reklamując swoje produkty jako cudowne panaceum na wszelkie problemy. Co możemy zrobić, by wyglądać młodo, świeżo a przy tym naturalnie w każdym wieku, podpowiada książka „Piękna na zawsze” napisana przez kobietę, która jest dowodem, że jest to możliwe.

źródło zdjęcia: thechalkboardmag.com
Sophie Uliano jest autorką bestsellerów „New York Timesa” i certyfikowanym dietetykiem oraz certyfikowanym nauczycielem jogi. W swoim dorobku ma trzy książki dotyczących zagadnień z dziedziny naturalnego zdrowia i urody. Zdobywała wiedzę w Wielkiej Brytanii, gdzie studiowała żywienie kliniczne, homeopatię i aromaterapię. To dało jej podstawy do zainteresowania się zdrowym odżywianiem i podejmowania właściwych wyborów korzystnych dla naszego wyglądu. Była i jest zapraszana do wielu popularnych programów telewizyjnych takich jak: „Oprah”, „Good Morning America”, „The View” , „The Early Show”. Sophie prowadzi własną stronę www.sophieuliano.com oraz udziela się na Facebooku , Twitterze , Pinterest , Instagram i YouTube , gdzie ma wielu odbiorców. 

okładka oryginału
źródło zdjęcia: amazon.com
Żyjemy w toksycznym świecie i trudno jest całkowicie wyeliminować szkodliwe substancje z naszego otoczenia. Toksyny są wszędzie, nie tylko w kosmetykach ale i w powietrzu, wodzie, ubraniach, pożywieniu, przedmiotach codziennego użytku. Autorka stworzyła program, który bardziej skupia się na wzmacnianiu układu odpornościowego, by umiał on poradzić sobie z zagrożeniem oraz na wprowadzaniu równowagi i dokonywaniu mądrych wyborów. Dostarcza mnóstwo informacji pomagających w rozróżnianiu co jest dla nas dobre i a co nam nie służy.

Istotą jej projektu jest stosowanie takich produktów z tych co oferuje nam rynek kosmetyków, by służyły one nie tylko pięknu ciała ale przede wszystkim naszemu zdrowiu. Przekonuje, że nie musimy rezygnować z ulubionych kremów, balsamów czy podkładów. Namawia jedynie do świadomych decyzji przy kupowaniu środków pielęgnacyjnych. Uważa, że „Kiedy jesteśmy świadome tego, co dokładnie aplikujemy naszej skórze, minimalizujemy codzienną ekspozycję na całe multum toksyn”. Zbytnie przejmowanie się szkodliwymi składnikami wprowadza stresujące emocje a to jest bardziej niekorzystne dla naszego organizmu. 

Na szczęście coraz więcej firm kosmetycznych zwraca się ku naturze i opracowuje przyjazne produkty dla naszej skóry. Autorka pomaga świadomie wybierać korzystne i zdrowe środki pielęgnacyjne z całej gamy propozycji znajdujących się na rynku. Uczy jak być doskonale piękną ze swoimi niedoskonałościami. Podaje sposoby na utrzymanie urody zarówno tej zewnętrznej jak i wewnętrznej. Te dwa aspekty naszego wizerunku mają ze sobą ścisły związek, gdyż nawet najpiękniejszy wygląd nie będzie pełny bez radości, pozytywnego nastawienia i ciepła. 

Piękno łączy w sobie dbanie o całość naszego ciała ale też umysłu i duszy, dlatego Sophie Uliano opracowała program, który ujmuje holistyczne podejście do urody. Ma on na celu zmianę starych, niekorzystnych dla nas nawyków w zdrowe, codzienne rytuały.

Nie jest to dieta odchudzająca, nie wymaga liczenia kalorii ani kontrolowania wagi. Jego ideą jest zmotywowanie do prowadzenia zrównoważonego stylu życia. Został zaplanowany na 30 dni i obejmuje zdrowe odżywianie, pielęgnację ciała, większą aktywność fizyczną i rozwój duchowy.

Każdy dzień zawiera  cztery sekwencje: 
  1. Uroda czyli codzienne zabiegi pielęgnacyjne 
  2. Dieta czyli propozycje śniadań, obiadów, podwieczorków i kolacji
  3. Fitness czyli zestaw ćwiczeń o różnym natężeniu. 
  4. Poranny Mój Czas czyli rytuał pomagający ustalić działania na najbliższe 24 godziny i zachowania świadomości bycia tu i teraz.
Autorka prezentuje swoje ulubione zamienniki niezdrowych przekąsek, doradza co powinniśmy jeść a czego lepiej unikać, w jaki sposób ćwiczyć. Przedstawia pięć technik na zdrową i piękną skórę do codziennego stosowania, cztery produkty rozświetlające cerę oraz przydatne produkty i urządzenia niezbędne do przeprowadzenia programu.

Omawia komercyjne i naturalne produkty pielęgnacyjne, czynniki zewnętrzne i wewnętrzne wpływające na naszą kondycję, autentyczność, spokój ducha i umysłu. Proponuje medytacje, ćwiczenia oddechowe, skan ciała, pracę nad intencjami i myślami. Uzupełnieniem są przepisy kulinarne i kosmetyczne do stosowania każdego dnia programu jak i po jego zakończeniu.

Poradnik jest pełen przydatnych informacji pomagających być świadomym zagrożeń jakie mamy w otaczającym nas świecie i produktach, które każdego dnia kupujemy. Dzięki zawartym w nim poradom możemy dokonywać mądrych wyborów służących naszemu ciału, umysłowi i duszy. Pielęgnując każdy aspekt naszej osobowości będziemy emanować wewnętrznym ciepłem, spokojem, szczęściem a nasze ciało odwdzięczy się nam pięknym wyglądem i zdrowiem.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Wymiary: 16,5 x 24 cm 
Ilość stron: 408
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Tomasz Pilasiewicz
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Anna Jurga
Tytuł oryginału: Gorgeous for Good: A Simple 30-Day Program for Lasting Beauty – Inside and Out

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)