sobota, 22 października 2016

268.- "Uzdrawiająca metoda Body Calm"

System medytacyjny eliminujący stres, lęk i choroby
Sandy C. Newbigging 
     
        

„najskuteczniejszym sposobem na zaprzyjaźnienie się ze swoim ciałem jest ponowne odkrycie prawdziwego Siebie”.

Odpoczynek niewątpliwie związany jest z wakacjami, urlopem, wyjazdami turystycznymi lecz nie każdy potrafi całkowicie się zrelaksować, nawet w czasie wolnym od pracy. Jest on nam potrzebny, by nabrać sił, zregenerować się i zrobić sobie przerwę od codziennych trosk. Jednak do tego nie musimy czekać na urlop czy wakacje. Możemy wyciszyć się w każdej chwili, kiedy tylko czujemy taką potrzebę. Zamiast wyglądać kolejnych letnich dni wolnych od pracy, nauki i obowiązków możemy świadomie odetchnąć w każdym momencie. Dobrze wykorzystany czas relaksu procentuje poprzez dobre samopoczucie, zrównoważony umysł i zdrowe ciało. Możemy to osiągnąć dzięki technice opracowanej przez Sandy'ego Newbigging'a, który opisał ją w książce pt.: „Uzdrawiająca metoda Body Calm”

www.amazon.co.uk
Sandy Newbigging jest uznawany za jednego z najbardziej skutecznych trenerów medytacji i terapii holistycznych. Został odznaczony tytułem Nauczyciela Roku przez Federation of Holistic Therapists. Stworzył Metodę Mind Detox i Medytacyjnej Metody Mid Calm oraz jest współautorem Reawakening Protocol. W swoim dorobku ma wiele książek a jego prace pojawiały się na różnych kanałach. Jest właścicielem klinik w Wielkiej Brytanii i udziela konsultacji przez Skypa. Prowadzi też warsztaty wyjazdowe zajmujące się połączeniem umysł-ciało-dusza oraz kursy Metody Mind Detox, Metody Mind Calm i Reawakening Protocol Practitioner w swojej nagradzanej Akademii.

okładka oryginalnego wydania
www.amazon.co.uk
CALM czyli „Życiowa Medytacja Świadomej Obecności” sprzyja wewnętrznemu wyciszeniu się i umiejętności bycia tu i teraz. Składa się z dwóch elementów: 
1 CUDO czyli bycie Czujnie Uważnym przy Delikatnej Obecności 
2 Przypominania sobie od czasu do czasu pozytywne Myśli Metody Body Calm, które pomogą wyeliminować źródło stresu.

Metoda Body Calm to technika pomagająca uaktywnić nasz wewnętrzny potencjał samouzdrawiania poprzez medytację wyciszającą umysł. Ma ona moc zmiany naszych nawyków, przekonań i pomaga stworzyć spokojne, zdrowsze i szczęśliwsze życie. Jest niezwykle prosta i niewymagająca długich praktyk. Wystarczy opanować podstawowe techniki opracowane przez autora i znaleźć czas na wypoczynek i odprężenie.

Jest to technika medytacyjna, która łączy relaks, spokój, wprowadzanie pozytywnych myśli i samouzdrawiających afirmacji. Można ją wykonywać przy otwartych lub zamkniętych oczach i w każdej chwili, gdy czujemy się zmęczeni albo gdy potrzebujemy taką potrzebę. Pomaga poradzić sobie ze stresującymi sytuacjami zachowując spokój umysłu i panowanie nas emocjami. Dzięki niej eksponujemy swoje pozytywne cechy, wprowadzamy wewnętrzną równowagę i przestajemy być ofiarą irytujących okoliczności.

„Celem medytacji jest wypoczynek w swoim prawdziwym Ja. Wyciszona obecność jest w tobie zawsze.”

Książka jest napisana w sposób przemyślany, tak by stanowiła pomoc we wprowadzaniu zmian. Proponowane ćwiczenia i medytacje prowadzone są w miarę poznawania kolejnych zagadnień. Każdy element potrzebny do zrozumienia treści i sensu medytacji jest omówiony dokładnie, przystępnie i konkretnie.

Uważam, że jest to jeden z lepszych podręczników uczących wyciszenia się, uspokojenia i motywujący do zagłębienia się we własne wnętrze. Niezwykle pomocne są porady, które zostały wyszczególnione w osobnych, szarych ramkach oraz podsumowania znajdujące się na końcu każdego rozdziału. To pomaga szybko przypomnieć sobie treść danej części i zapamiętać najważniejsze informacje.

„Świadoma obecność nie polega jedynie na zdawaniu sobie sprawy z istnienia ciała, ale także myśli, emocji i wszystkiego, co dzieje się w twoim codziennym życiu.”

Zdrowie jest wówczas, gdy pozostajemy w równowadze i pełnej harmonii na poziomie ciała, umysłu i duszy. Od ich harmonijnego działania zależy nasze zdrowie, myśli i reakcja na stresujące sytuacje. Wewnętrzna równowaga pozwala podchodzić ze spokojem do różnych nieprzyjemnych sytuacji, bez negatywnych emocji i zachowań. Dzięki temu kontrolujemy swoje myśli, uczucia i panujemy nad stresem. Sandy namawia, by wprowadzić zasady Metody Body Calm w życie, gdyż ma ona moc przemiany obecnej, niesprzyjającej nam sytuacji w satysfakcjonujące, zdrowsze i szczęśliwsze życie.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 344 
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Anna Lewicka
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Tytuł oryginału: Body Calm: The Powerful Meditation Technique That Helps Your Body Heal and Stay Healthy


3 komentarze:

  1. Takie ćwiczenia to świetna sprawa. Jeśli będę miała okazję to na pewno przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się z Panią Wioletą. Właśnie takie ćwiczenia bardzo są pomocne, aby się uspokoić i wyciszyć.

    OdpowiedzUsuń
  3. To prawda, tym bardziej, że metoda jest łatwa do zastosowania. :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)