sobota, 14 marca 2015

155. - "Kwantowa rzeczywistość"

Naukowe wyjaśnienie zjawisk nadprzyrodzonych
dr Danuta Adamska-Rutkowska, Danuta Dudzik
              

"Rozum uwolniony z zewnętrznych więzów może wyjść ze ślepego zaułak mitów, aby otworzyć się pelniej na transcendencję."
- Jan Paweł II

Zjawiska nadprzyrodzone, trudne do wyjaśnienia i odbiegające od przyjetych norm zdarzały się i zdarzają odkad istnieje ludzkość. Dawniej tajemnicze wydarzenia przypisywano bogom, duchom czy boskim istotom. W zależności od okoliczności, wzbudzały strach, niepewność a nawet agresję. Wiele osób, które widziały lub słyszały więcej niż inni w przeszłości straciły nawet życie w czasach, gdy np. kościół walczył z herezją i odmiennymi poglądami od ogólnie przyjętych. Do dziś wiele osób uznaje tylko to czego można dotknąć, zobaczyć i usłyszeć. Wszelkie duchowe doświadczenia są trudne do udowodnienia, dlatego ludzie z ponadprzeciętnymi zdolnościami spotykają się z różnymi, nie zawsze przyjemnymi reakcjami. Poza tym każdy z nas od dzieciństwa jest wychowywany według ustalonych wzorców, które od duchowych aspektów życia są bardzo oddalone. 


Dotychczasowa tradycyjna nauka oparta została na twierdzeniu, że podstawą wszelkiego istnienia jest materia i tego czego nie widać - nie istnieje. Wszelkie duchowe doznania i zjawiska anomalne uznawane są za pojęcie abstrakcyjne. Konserwatywne podejście wielu naukowców sprawia, ze trudno jest przebić się z nowym podejściem do zagadnień zwiazanych ze świadomoscią a zjawisk, których naukowcy nie potrafią racjonalnie wytłumaczyć uznawane sa za herezje lub nieprawdopodobne wymysły. 

dr Danuta Adamska - Rutkowska
ródło zdjęcia: strefatajemnic.onet.pl
Na szczęsćie istnieją badacze, których intrygują zdarzenia, które wykraczają poza tradycyjne rozumienie i pragną je zrozumieć. Do nich należy dr Danuta Adamska-Rutkowska.która od lat bada związki mózgu ze świadomością i jej roli w życiu. Los zetknął ją z Danutą Dudzik, która od dzieciństwa doświadczała dziwnych zdarzeń. Jako dziecko nie umiała sobie wytłumaczyć tego co jej się przytrafiało, co z kolei powodowało jej zagubienie i poczucie inności w świecie swoich rówieśników. Obie panie początkowo prowadziły kowersację internetową, lecz w niedługim czasie przerodziła się ona w owocną współpracę a jej wynikiem jest książka "Kwantowa rzeczywistość"

Autorki zwracają uwagę, że "całą naszą wiedzę oparliśmy na doświadczeniach, w których zmysł wzroku odgrywa rolę wiodącą i tylko tą drogą dokonane spostrzeżenia są dla nas wiarygodne" Dlatego nie potrafimy dostrzec niuansów i całego bogactwa otaczającej ans rzeczywistości lecz zaledwie niewielki jej procent. Osoby z bardziej wyczulonymi zmysłami są w stanie doswiadczać wiecej,lecz najczęściej trudno im to udowodnić i zrozumieć. Podobne było w życiu Danuty Dudzik, która niejednokrotnie przekraczała granice między światem realnym i niwiedzialnym. Potrafiła pojawiać się w dwóch miejscach naraz, widziała osoby spoza innych wymiarów, otoczenie, którego w rzeczywistosci nie było i innych doświadczeń, jakby z pogranicza snów. Nie były to jednak senne wizje, lecz namacalne wydarzenia, których była świadoma ale nie potrafiła zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Z czasem postanowiła przyjrzeć się tym zjawiskom i zaczęła szukać wyjaśnień dziwnych sytuacji. 

"Aby poznać tę inną, niejasną stronę naszego życia, sami choć na chwilę, musimy stać się inni, aby w tę obcą nam rzeczywistosć wkroczyć."

Książka jest bogata w historie, które są dowodem na istnienie niewidzialnych światów, innych wymiarów, które przenikają do naszej rzeczywistości. Są one opowieścią prezentowaną przez Danutę Dudzik, które przytacza wiele doświadczeń ze swego życia i wraz z dr Adamska-Rutkowską zastanawia się nad ich znaczeniem, sensem i logicznym wytłumaczeniem. 

"Nie lękajmy się wiedzy, gdyż może ona wiele zmienić w naszym życiu."

Publikacja jest niezwykle pasjonującym studium możliwości mentalnego wpływania na naszą rzeczywistość. Wszelkie osobiste doświadczenia autorek, zwłaszcza Danuty Dudzik, zostały wyszczególnione kursywą, natomiast naukowe wyjaśnienia - tradycyjną czcionką. To urozmaica treść i sprawia, że czyta się ją z zainteresowaniem, choć nie jest to łatwa lektura ze względu na naukowe wyjaśnienia zjawisk. 

Autorki prezentują w niej odnotowane przypadki na przestrzeni wielu lat badań, świadczące o występowaniu niewytłumaczalnych do tej pory zdarzeń. Przedstawiają wyniki badań naukowców z różnych krajów, które wyjaśniają na czym polega bilokacja, czym jest świadomość, podświadomość, nadświadomość. Analizują zjawisko światów równoległych, czasoprzestrzeni, rzeczywistości, kontakty z ludźmi z innych wymiarów, wędrówki w czasie, dostrzegannie osób i otoczenia, którego w rzeczywistości nie ma. Opisują zjawiska paranormalne oraz ich związek z funkcjonowaniem mózgu człowieka. Snują także intrygującą wizję przyszłości, gdzie wszyscy będziemy stanowili wspólny układ, funkcjonujący w pełnej harmonii. Do tego potrzebna jest zmiana naszych dotychczasowych poglądów. Aby to osiągnąć niezbędna naszej świadomości i przekonań. 

Najnowsze odkrycia fizyki kwantowej, nowej biologii, psychotroniki i nowych nauk ukierunkowują naszą uwagę na zweryfikowanie do zdobytej do tej pory wiedzy i przyjrzenia się z otwartym umysłem zjawiskom, które wykraczają poza rzeczywistość materialną. To zmusza nas do zupełnie innej oceny mentalnych umiejętności człowieka i zrozumienia w nowy sposób sensu życia, jak i naszego w nim udziału.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 400
Oprawa: Miękka
Format: 14,5x20,5 cm
Redakcja: Irena Kłoskowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)