sobota, 7 marca 2015

154. "Nowa Energia Czas Przełomu"

Wynalazki energetycznego skoku kwantowego, które mogą zmienić nasz świat
Jeane Manning, Joel Garbon


"Wizja to dobre wykorzystanie zdrowego rozsądku w działaniu. Cel, który sobie wyobrażamy, porządkuje nasz intelekt i rozpala wewnętrzny ogień. Rodzi geniusz i talenty."
  -Marilyn Ferguson, pisarka "Aquarius Now."

Coraz częściej słyszymy o wyczerpujących się zasobach źródeł dostarczających nam energię i o próbach rozwiązania tego problemu. W mediach możemy usłyszeć o kolejnych konfliktach zwiazanych z ropą, katastrofach w elektrowaniach jądrowych czy atakach terrorystycznych. Kurczą się złoża ropy naftowej, gazu ziemnego a w związku z tym drożeje paliwo, co z kolei wpływa na stan finansów przeciętnej rodziny. Do tego żyjemy w niezdrowym środowisku, mamy zanieczyszczone powietrze, wodę i glebę. W takich warunkach coraz trudniej jest zachować dobre zdrowie i długie życie. Dzieje się tak dlatego, gdyż dotychczasowy sposób wytwarzania energii oparty został na źródłach, które są niewystarczające i przestarzałe. Dlatego powstał globalny zespół ekspertów, który działa na rzecz wprowadzenia zmian w uzyskiwaniu energii. Wśród nich jest Jeane Manning i Joel Garbon, którzy napisali książkę "Nowa Energia Czas Przełomu", by uświadomić ludzkości o nowych możliwościach jakie niosą przełomowe wynalazki wielu wybitnych badaczy.

www.jcornett.com
Jeane Manning jest naukowcem, socjologiem i badaczem systemów energii skoku kwantowego, które mogą zastąpić dotychczasowe źródła energii pozyskiwane z ropy naftowej. Jest autorką bestsellerowej publikacji "Nadchodząca Rewolucja Energetyczna" oraz współautroką wielu innych tytułów. Już w latach osiemdziesiątych zaczęła rejestrować wydarzenia ze sceny Nowej Energii. W 2007 roku utworzyła wraz z przyjaciółmi i znajomymi Kanadyjski Ruch Nowej Energii. Do dziś jest cenionym mówcą zapraszanym na wiele konferencji dotyczacych energii na świecie.

changingpower.net
Joel Garbon posiada licencjat w dziedzinie Nauki Stosowanej, który zdobyl na Uniwersytecie w Miami, Oxfordzie, Ohio. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie jako konsultant techniczny dla produktów papierniczych, chemicznych, budowlanych oraz w przemyśle uzdatniania wody. Obecnie pełni funkcję prezesa Ruchu Nowej Energii i jest członkiem założycielem Kongresu Nowej Energii. Ma związek z wieloma organizacjami, które promują odpowiedzialne zarządzanie zasobami Ziemi. Więcej o autorach możemy przeczytać w publikacji jak i w notce na końcu książki.

Słysząc o odnawialnych energiach mamy najczęściej na myśli kolektory słoneczne czy elektrownie wiatrowe lub geotermiczne. To tylko niewielki procent w drodze do całkowitej wolności energetycznej. Powiedzenie, że "samochód nie jeździ na wodę" może wkrótce okazać się nieaktualne, gdyż istnieją już źródła energii, które w przyszłości mają zastąpić popularną ropę.

Większość osób niewiele wie o nowych energiach, gdyż zbyt mało są one popularyzowane w mediach i dyskusjach publicznych. Jeżeli już można o nich usłyszeć to sa przedstawiane w formie ciekawostek technologicznych. Tymczasem swiat, który nam przedstawiaja autorzy, mozę być blizej niż myślimy. Wyobraźmy sobie domy korzystajace z energii, za którą nie musimy płacić, samochody napędzane wodnym paliwem, elektrownie, które nie wytwarzają zanieczyszczeń, w powietrzu zamiast spalin czuć tylko zapach drzew i kwiatów, wody jezior, mórz czy oceanów są kryształowo czyste, natomiast gleby są tak zdrowe i zasobne w minerały, że owoce i warzywa mogą być uprawiane przy drogach. Dzięki temu ludzie są zdrowsi, nie chorują, gdy funkcjonują w świecie zintegrowanym z naturą, bez wojen i ciagłych konfliktów.

Zbyt piękne, by było prawdziwe? Okazuje się, że nie jest to utopijna wizja przyszłości, lecz realna rzeczywistość, którą będziemy mogli niedługo doświadczać. Wszystko zależy od nas i naszego nastawienia.

"Jeżeli chcemy oddychać czystym powietrzem, odbudować ekosystemy, musimy oczyścić naturę z tego co ją niszczy."

Dziś, czytając o takich udogodnieniach, podchodzimy do tego z uśmieszkiem, sceptycyzmem i niedowierzaniem. Jeane Manning i Joel Garbon przekonują, że nadchodzi czas przełomu podobny do wprowadzania komputerów osobistych i rozwoju technologicznego w XX wieku. Z pewnością wiele osób, które dorastały i żyły w latach 70 - 80 - tych, pamięta kultowy już dziś program "Sonda", który był popularny w latach 1977 - 1989. Jego bohaterowie - Zdzisław Kamiński i Andrzej Kurek prowadzili w nim dyskusje na temat nowych techologii. Wówczas niektóre nowinki traktowane były ze sceptycyzmem i trudno było sobie wyobrazić je w codziennym życiu. Telefony komórkowe, płyty CD, GPS, układy scalone, baterie słoneczne czy przenośne odtwarzacze wydawały się czystym wymysłem. Tymczasem dziś nikogo nie dziwi osoba rozmawiająca na ulicy przez telefon czy komputery noszone w kieszeniach. Podobnie jest z Nową Energią. Dziś, czytając o odkryciach w tej dziedzinie uznajemy to za odległą mrzonkę lecz już za chwilę będzie ona dla nas czymś normalnym i oczywistym.

"Przeróżne grupy władzy wiedzą, że jeśli ludzkosć otrzyma nieograniczony dostęp do energii, manipulowanie poszczególnymi jednostkami stanie się praktycznie niemożliwe."

Książka jest niezwykłą podróżą przez świat wynalazków, odkrywców, wizjonerów Nowej Energii, nowych rozwiązań technologicznych, o których przeciętny człowiek wie niewiele. Jej treść wypełniona jest wieloma przykładami różnych urządzeń, wynalazków, które mają na celu wytworzenie energii przyjaznej dla człowieka i natury. Autorzy przytaczają fragmenty wypowiedzi, wykładów i tekstów, naukowych opracowań znanych i mniej znanych wynalazców zarówno tych , którzy w przeszłości dokonali ważnych odkryć i stawiali pierwsze kroki w dążeniu do wolności energetycznej oraz współczesnych naukowców, którzy często korzystają z prac dokonanych w minionych wiekach. Mamy tu niezwykle barwne i ciekawe postacie takie jak Nicola Tesla, Y. Henry Moray, Viktor Schauberger, John Kelly, Walter Russel, Wilhelm Reich, Floyd Sweet, Wilhelm Mohornai i wielu innych. Ich historie podane są w stylu narracyjnym, co sprawia, że czyta się je z zainteresowaniem.

"Nowa Energia Czas Przełomu" to publikacja skierowana do konkretnego odbiorcy. Przeczytałam ją z zainteresowaniem ale muszę zaznaczyć, że nie jest to łatwa lektura. Wymaga ona czasu i zrozumienia, by przyswoić sobie wiedzę w niej zaprezentowaną. Powstała ona z myślą o wszystkich tych, którzy są zainteresowani nowymi technologiami, ich wdrażaniem w życie i zdają sobie sprawę, że zmiany są konieczne. Autorzy pragną uświadomić jak ważna jest wiedza o nowych możliwościach, które mogą calkowicie odmienić nasze dotychczasowe życie. Dlatego kierują swoje słowa także do osób mających wpływ medialny na otoczenie, działających na rzecz ochrony środowiska, którym dobro naszej planety leży na sercu.

"Wyobraźmy sobie przyszłość, w której nie będzie skażenia i biedy, a każdy dom i pojazd będą mieć możliwość wytwarzania prądu. To nie kreskówka Jetsonowie i rok 2003. Już teraz możemy stworzyć cywilizację wolną od wszelkiego źródła zanieczuszczeń i wolną od dróg łączacych miasta."
- dr Steven Greer

Książkę można kupić w sklepie:

dr Steven Greer
Rok wydania zagranicznego: 2011
Rok wydania polskiego: 2013
Ilość stron: 290
Oprawa: Miękka
Format: 160 x 220 mm
Redakcja: Monika Kowalska, Dariusz Wróblewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)