sobota, 7 marca 2015

153.- "Odmładzanie twarzy"

Rewolucyjne metody naturalnego cofania wieku skóry 
Natalia Osminina


"Zapraszam wszystkich do niezwykle fascynującej podróży w świat twarzy, znajdujący się pod skórą. Po rozsunięciu kosmetycznej kurtyny wierzchniej warstwy skóry podążycie drogą poznania prawdziwych przyczyn deformacji i starzenia twarzy."

Ludzkość od zawsze poszukiwała sposobów na wieczną młodość i długie życie. Wykorzystywano różne zioła, eliksiry, kąpiele i zabiegi, by zachować jak najdłuzej dobrą kondycję ciała. Niestety, jak dotąd - niewiele w tej kwestii udało się osiągnąć. Na półkach sklepów z kosmetykami mamy szeroki wybór kremów, balsamów i innych specyfików, które obiecują poprawę stanu skóry, likwidację zmarszczek czy ujędrnienie szyi. W reklamach jesteśmy wciąż zachęcani do kupowania cudowych, odmładzających preparatów, które obiecują odnowienie naszej skóry. Czy te działania są bezpieczne? Jak zatrzymać proces starzenia się naszych mięśni, który rozpoczyna się już po przekroczeniu 25 roku życia? O tym w książce Natalii Osmininy pt.: "Odmładzania Twarzy"

Do tej pory kosmetologia nie znalazła skutecznego sposobu na przywrócenie lub zrekonstruowanie twarzy bezoperacyjnie. Podobnie jest w medycynie, która nie postrzega człowieka całościowo i rozwiązuje tylko doraźnie problemy. Zwłaszcza w chirurgii estetycznej ingeruje się za pomocą skalpela, usuwając nadmiar skóry czy wygładzajac powstałe bruzdy. Gabinety kosmetyczne zachęcają do zabiegów, masaży i rewelacyjnych metod ujędrniania skóry, likwidacji zmarszczek i ogólnego poprawy wyglądu. Są to jednak efekty krótkotrwałe, które co pewien czas trzeba powtarzać. Poza tym nie zawsze wygląda się wówczas naturalnie. Jest to jednak odświeżanie powierzchowne. Skóra potrzebuje dobrego odżywiania ale od zewnątrz.

Natalia Osminina jest Prezesem Międzynarodowej Szkoły Rzeźby siłowni twarzy Revitonica, twórcą unikalnej techniki ręcznego samodzielnego modelowania twarzy i szyi, ekspertem w dziedzinie estetycznej rehabilitacji twarzy i ciała oraz naturalnego odmładzania. na swojej stronie mówi: "Zawsze marzyłam, że z mojej metody naturalnego odmładzania twarzy mogą korzystać wszystkie kobiety, które chcą wyglądać 10-15 lat młodziej, a tym samym uniknąć chirurga plastycznego. ! I udało mi się zrealizować swoje marzenie życia " 

Natalia Osminina podkreśla, że "Podstawowe problemy twarzy związane z wiekiem w przeważającej części mają charakter drugorzędny." Przede wszystkim musimy zrozumieć proces biomechanicznego starzenia się skóry. Uzasadnia skuteczność teorii, którą nazywa "miologistyką" czyli sposobem zarządzania i kontroli nad informacyjnym systemem mięśniowym.. Wyjaśnia działanie wszystkich istniejących na rynku metod upiększających, dlaczego pojawiają się różne defekty twarzy, odnosi się do funkcjonujących mitów, iluzji i stereoptypów. Przygląda się kosmetykom ich skałdnikom i ujawnia zagrożenia jakie mogą wywołać. 

Odkrywa przed nami sekrety utrzymania naszej twarzy w dobrej kondycji i podpowiada jak o nią zadbać tak, byśmy cieszyli się pięknym wyglądem jak najdłużej. Uświadamia, że zła kondycja naszej skóry twarzy to nie tylko oznaka starzenia się lecz także sygnał o rozwijającej się chorobie. Przyczyny tkwią głęboko w tkankach, dlatego naprawiając estetyczny defekt, przywracamy równowagę w organizmie. 

"Główną drogą prowadzącą ku starczemu i zwiotczałemu ciału jest hipodymika czyli brak odpowiedniej aktywności ruchowej."

Wiedza w tej publikacji została zebrana na podstawie doświadczeń autorki, prowadzonych przez nią i innych naukowców badań oraz własnych obserwacji. Na tej podstawie opracowała własny program masaży, który umożliwia samodzielne modelowanie twarzy. Metoda ta nazwana została "Revitonika". Natalia Osminina obiecuje że z jej pomocą możemy zlikwidować oznaki starzenia się organizmu w sposób efektywny, gdyż pomaga ona zadbać nie tylko zewnętrznie ale także od wewnątrz ciała. Ta metoda pozwala poprawić stan naszej szyi, nadać własciwy kształt podbródkowi, zapobiec opadaniu brwi, oczu, policzkom. 

Książka zawiera wprawdzie sporo terminów medycznych, lecz wiedza przekazana jest w przystępny i zrozumiały sposób z lekkim sarkazmem i poczuciem humoru, co sprawia, że czytanie jej mija szybko i przyjemnie. Uzupełnieniem są liczne ilustracje, zdjęcia, ćwiczenia, zabawne i pouczające historyjki wzięte z ponad dwudziestoletniego doświadczenia autorki. Jej intencją jest odkrycie przed czytelnikami sekretów tkwiących w mechanizmach biomechaniczego starzenia się. Zrozumienie tego zagadnienia jest pierwszym krokiem do lepszego wyglądu i kluczem do odmłodzenia całego ciała. 

Czasu nie da się zatrzymać ale możemy z powodzeniem wpłynąć na opóźnienie nieunikonionych zmian związanych z wiekiem. Wymaga to nieco pracy ale autorka obiecuje sukces z wykorzystaniem jej programu. Świadomość pięknego wyglądu ma wpływ na nasze samopoczucie dlatego stajemy się bardzie pewni siebie, silni i atrakcyjni. To wszystko ma wpływ nie tylko na nasz wygląd ale przede wszystkim na nasze zdrowie. Obiecuje, że dzięki tej książce, każdy będzie mógł poznać metodę revitonika, nauczyć się ćwiczeń, dzięki którym rozwiążemy konkretne problemy związane z twarzą i postawą a przy tym poprawimy ogólnegy stan zdrowia, odzyskamy harmonię i radość. 

Książkę możemy kupić w sklepie:
.
Nr wydania: I
Rok wydania zagranicznego: 2013
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 428
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Redakcja: Irena Kłoskowska
Tłumaczenie: Andrzej Pawlak
Tytuł oryginału: "Воскресение лица, или Обыкновенное чудо. Теория и практика восстановления молодости"

2 komentarze:

  1. W Twoich recenzjach brakuje mi Twojej opinii, czy według Ciebie warto daną książkę przeczytać...Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. A jaka jest Twoja opinia na temat tej książki? Masaż twarzy jest niewątpliwie zagadnieniem, które wart zgłębić.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)