piątek, 6 stycznia 2017

302. - "Olej magnezowy"

Bezpieczne terapie środkiem o najwyższej przyswajalności
Brigitte Hamann

      

„Im dłużej mamy do czynienia z niedoborem magnezu i im jest on większy, tym dotkliwsze konsekwencje poniesie ostatecznie nasz organizm”

Magnez jest minerałem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania każdej naszej komórki. Niestety nasz organizm nie potrafi sam wytwarzać tego cennego składnika, więc musimy dostarczać go z zewnątrz. Można to robić za pomocą tabletek albo wraz z pożywieniem lecz nie ma gwarancji, że otrzymamy jego właściwą dawkę. Istnieje jednak produkt, który jest bezpieczny i gwarantuje stuprocentową skuteczność w jego stosowaniu. Najlepszym sposobem na jego przyswojenie jest produkt opisany w książce pt.: „Olej magnezowy”.

źródło: brigitte-hamann.de
Jego zalety przybliża Brigitte Hamann, która jest trenerką rozwoju osobistego, astrologiem oraz dziennikarką zajmującą się problematyką zdrowotną. Głównym motywem jej drogi życiowej jest poznawanie rzeczywistych pragnień ludzi, odkrywanie sposobów na ich osiągnięcie i zdobywanie wiedzy o tym, co sprzyja naszemu zdrowiu. Swoje zainteresowania połączyła ze zdobytym później wykształceniem, nauczaniem, udzielanymi poradami i tematami książek, wśród których jest publikacja pt.: „Złoto koloidalne”, która ukazała się w 2016 roku w Polsce. Miałam okazję zrecenzować ją niedawno dowiadując się o pozytywnym wpływie złota na nasze zdrowie i kondycję. 

okładka oryginału
żródło: amazon.de
Tym razem poznajemy zalety i rolę jaką pełni magnez dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Ten wątek zajmuje większą część książki i wypełnia jej trzy pierwsze części. 

Dowiadujemy się, że magnez pełni ważną rolę w leczeniu takich chorób jak cukrzyca, miażdżyca, kamienie nerkowe, szum w uszach czy zapalenia stawów. Jest potrzebny w przemianie materii wewnątrz komórek, przy produkcji białek, aktywacji enzymów, przesyłaniu informacji genetycznych i impulsów nerwowych. Bierze udział w procesie trawiennym, sterowaniu naszymi mięśniami, spalaniu tłuszczów. Wspiera nasze serce, nerwy, mózg, reguluje ciśnienie, aktywuje witaminę D, C oraz wapń, potas, miedź i cynk. To tylko niektóre z jego korzystnych właściwości. 

„bez magnezu zamierają wszelkie formy życia, zaś z jego udziałem kwitną i dobrze się rozwijają.”

Poznajemy rolę magnezu w zastosowaniu przy różnych dolegliwościach i schorzeniach oraz jego funkcje w różnych procesach fizjologicznych naszego organizmu. Autorka opisuje niektóre choroby, ich podłoże, skalę jej występowania i efekty jakie przynosi zastosowanie magnezu jako środka rozkurczowego, obniżający poziom cholesterolu, lek na uniknięcie osteoporozy, na zaparcia, sposób na dobry sen, ADHD i wiele innych. Dowiadujemy się jak chronić swoje serce i naczynia krwionośne oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału czy udaru.

Dodaj napis
Uświadamia przyczyny niedoboru magnezu i zagrożenia płynące z tego faktu, prezentuje wyniki badań, które potwierdzają jego istotną rolę dla naszego zdrowia oraz test wykazujący, czy mamy wystarczająco tego minerału. 

Jego najbardziej przyswajalną formą jest olej magnezowy, który przenikając przez skórę, bezpośrednio dociera do tych części organizmu, które potrzebują go najbardziej. Jemu poświęcona jest czwarta część w całości. Autorka wyjaśnia czym jest olej magnezowy, jakie ma właściwości, jak samodzielnie go wykonać, w jaki sposób stosować i przedstawia naukowe dowody na jego skuteczność.

Określenie olej magnezowy może być nieco mylące, gdyż w rzeczywistości nie jest on olejkiem, chociaż swoją konsystencją go przypomina. Jest to wodny roztwór soli magnezowej czyli nasycony roztwór chlorku magnezowego. W jego skład wchodzi 11,8% czystego magnezu i 88,2% związki chloru. 

„nasz organizm jest niczym jedna wielka orkiestra, w której, aby wszystko grało muszą znajdować się dobrze współpracujący ze sobą muzycy czyli w tym przypadku sprawnie funkcjonujące narządy.”

Książka jest skarbnicą wiedzy dotyczącą magnezu i innych związanych z nim ważnych minerałów oraz witamin. Na uwagę zasługuje jakość jej wydania co stanowi ogromny, dodatkowy plus. Została wydrukowana na dobrym jakościowo papierze z wieloma kolorowymi zdjęciami i graficznymi ozdobnikami. Napisana bardzo przystępnie, językiem zrozumiałym dla każdego, bez wydłużania tematu i naukową terminologią. 

Brigitte Hamann dostarcza wielu ważnych informacji o naszym organizmie i uświadamia jak ważne jest dostarczanie niezbędnych składników naszemu organizmowi, byśmy mogli cieszyć się doskonałym zdrowiem i samopoczuciem. Nasz organizm potrzebuje wielu składników odżywczych, by mógł prawidłowo funkcjonować. Białka, węglowodany, tłuszcze, hormony, witaminy potrzebne są do budowania kości, mięśni i przeprowadzania istotnych procesów życiowych. Każdy z nich ma własną, nieocenioną rolę dla naszego zdrowia. Wśród nich magnez stanowi minerał o kluczowym znaczeniu. Słusznie określany jest jako ”Minerał Życia” albo gdyż jego niedobór prowadzi do wielu problemów i uniemożliwia normalne funkcjonowanie w życiu.

Książkę można kupić w sklepie:

Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2011
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 256
Oprawa: Miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Katarzyna Łazarska
Tytuł oryginalny: Magnesiumöl

1 komentarz:

  1. Przyznam, że pierwszy raz słyszę o tym oleju. Muszę koniecznie dowiedzieć się więcej.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)