czwartek, 5 stycznia 2017

301. - "Rosyjski leksykon zdrowia"

Ludowe metody przywracania równowagi duszy i ciała
Vadim Tschenze

              
„Każdy człowiek jest w stanie leczyć się sam – ma w sobie wewnętrznego uzdrowiciela”

Dawne recepty na różne dolegliwości do dziś funkcjonują w świadomości wielu osób. Każdy z pewnością zna jakiś domowy sposób na codzienne bolączki i przypadłości. Przekazywane są często z pokolenia na pokolenie, funkcjonują w medycynie ludowej lecz wiele osób podchodzi do nich sceptycznie a nawet z ironicznym uśmieszkiem. Borykając się z jakąś dolegliwością najczęściej sięgamy po leki farmaceutyczne, które bardziej nam szkodzą niż pomagają. Na szczęście można zauważyć w ostatnich latach powrót do naturalnych terapii i metod naszych przodków. Bogactwo takiej wiedzy prezentuje książka pt.: „Rosyjski leksykon zdrowia”

źródło zdjęcia:
ww.buchladen-eichhorn.de
Została ona napisana przez Vadima Tschenze, który urodził się w 1973 w Rosji. Jest on autorem kilku książek przekazujących dawną wiedzę rosyjskich uzdrowicieli oraz twórcą siedmiu talii kart. Od dwunastego roku życia zajmował się wróżeniem. W jego rodzinie praktykuje się jasnowidzenie od sześciu pokoleń. Wiele wskazówek przekazała mu jego babcia nazywana babą Waliją, która pomagała wielu cierpiącym osobom swoimi zdolnościami uzdrowicielskimi i ziołolecznictwem. Vadim także mógł doświadczyć działania jej metod. Od niej otrzymał wiele informacji o dawnych terapiach. Dziś pracuje jako terapeuta duchowy i uzdrowiciel ducha. Jest znany z mediów, w których występuje jako ekspert od 2004 roku. Poprzez swoje osiemnastoletnie doświadczenie pomaga ludziom odnaleźć szczęście i wejść na właściwą ścieżkę życia. Wykorzystuje do tego dawną wiedzę, która ma swoje źródło w rosyjskim szamanizmie i białej magii.

okładka oryginału
źródło: amzaon.de
Mądrość swoich przodków ujął w postaci haseł i uporządkował je alfabetycznie pod postacią leksykonu. Dzięki temu z łatwością możemy odnaleźć interesujące nas zagadnienie i zastosować proponowane rozwiązanie. Przy każdym z nich znajdziemy krótkie teksty zawierające liczne wskazówki, praktyczne informacje ale też wiedzę magiczną, duchową i ezoteryczną. 

Wśród wielu porad znajdują się wskazówki pomagające w różnych problemach zdrowotnych ale też w wielu aspektach naszego życia. Autor podpowiada w jaki sposób poradzić sobie z drobnymi dolegliwościami, bólami o różnym podłożu, uciążliwymi schorzeniami ale także z sytuacjami sprawiającymi problem w naszej codzienności. Doradza jak uwolnić się od tego co nam przeszkadza, usunąć to co negatywne, wprowadzić równowagę i harmonię, by cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem.

Dowiadujemy się między innymi o pozytywnym działaniu bani czyli rosyjskiej sauny, mis dźwiękowych, mleczka pszczelego ale też o aniołach towarzyszących poszczególnym znakom zodiaku i aurze. Poznajemy ćwiczenia widzenia aury, typowe cechy dzieci indygo, przepis na zupę energetyczną, lecznicze właściwości grzyba reishi, pozytywy wpływ masażu, jogi i medytacji. Przedstawia rytuały przyciągające pieniądze, szczęśliwe miesiące na zawarcie związku małżeńskiego, terapię plastrami musztardowymi, prezenty, których nie powinno się dawać. Przekazuje sposoby na dobry sen, pokochania siebie, oczyszczania kart, domu, wzmocnienia oczu, wyrównania energii naszego organizmu, przygotowania złotej lub srebrną wodę i wiele innych naturalnych metod wzmacniających odporność, poprawiających zdrowie, eliminujących powszechne choroby, dolegliwości fizyczne i wprowadzające dobre energie do naszego życia.

Tematyka jest bardzo szeroka, różnorodna, uniwersalna i ponadczasowa. Opracowana przejrzyście i konkretnie. Ułatwieniem jest alfabetyczny spis wszystkich haseł na początku książki pomagający szybkie odnalezienie interesującego nas problemu. 

Autor zachęca do poznawania wiedzy naszych przodków, sięgania do zapomnianych często terapii, gdyż jest to wartościowe źródło informacji. Wiele z nich zostało przez wieki zapomniane lecz dzięki takim osobom jak Vadim Tschenze możemy na nowo przywrócić do dawnych receptur i połączyć je z współczesnymi terapiami. Mogą one być nieocenionym wsparciem w powrocie do zdrowia, zachowania równowagi nie tylko fizycznej ale też psychicznej i duchowej. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania niemieckiego: 2006
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 292
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Anna Chomik
Tytuł oryginału: Vadim Tschenzes russisches Heillexikon


1 komentarz:

  1. Na pewno z takiego leksykonu dowiedziałabym się wielu interesujących informacji.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)