niedziela, 26 maja 2013

33. Umrzeć by stać się sobą

Podróż od choroby, przez otarcie się o śmierć do prawdziwego uzdrowienia
Anita Moorjani 

         
„Jestem przekonana, że największe prawdy wszechświata nie leżą gdzieś poza nami, w badaniu gwiazd czy planet. Tkwią one głęboko w nas, we wspaniałości naszego serca, umysłu i duszy. Dopóki nie zrozumiemy, co jest w nas, nie możemy zrozumieć, co jest dookoła nas”.

2 lutego 2006 roku był dla Anity Moorjani przełomowym momentem. Po długiej walce z rakiem zapadła w śpiączkę, przekraczając próg granicy życia. Doświadczyła tzw. NDE czyli doświadczenia bliskiego śmierci. Będąc po tamtej stronie miała wybór: zostać czy wrócić do swojego schorowanego ciała. Poczuła co to jest bezwarunkowa miłość, poznała swój cel życia i zrozumiała, że „niebo jest stanem a nie miejscem”. Jej przypadek wzbudził zainteresowanie mediów i autorytetów w tej dziedzinie. Dzięki niezwykłym splotom wydarzeń Anita spotkała na swojej drodze odpowiednie osoby, które zmotywowały ją do podzielenia swoimi przeżyciami z innymi. Efektem tego jest książka „Umrzeć by stać się sobą”

Przedmowę napisał dr Wayne W. Dyer, autorytet w temacie samorozwoju, który zmotywował Anitę do opowiedzenia swojej historii. Autorka pisała tę książkę z intencją obudzenia naszego wewnętrznego światełka, byśmy mogli zrozumieć kim naprawdę jesteśmy. W poszczególnych rozdziałach przeżywamy jej radości i smutki, śledzimy jej zmagania z chorobą, spoglądamy na życie z innej perspektywy, doświadczamy jej emocji, sytuacji życiowych tych przed NDE, w trakcie i po powrocie. To wydarzenie spowodowało że autorka uświadomiła sobie, że cały czas krzywdziła siebie, uznając się za gorszą, mniej wartościową niż inni, kierowana lękiem nie była prawdziwą sobą. NDE pozwoliło zrozumieć sens jej choroby, poznała prawdziwą przyczynę zdarzeń w dotychczasowym życiu i wcześniejsze dylematy stały się nieistotne w nowym życiu. 
„Wtedy zrozumiałam, że nawet jeśli moje fizyczne ciało umarło, wszystko nadal jest doskonałe w szerszej perspektywie życia, bo my naprawdę nie umieramy” 
 źr. zdjęć: anitamoorjani.com
Książka napisana w formie opowiadania, lekkim językiem mimo trudnego tematu. Anita stara się ująć w słowa to co przeżyła, stosując sugestywne porównania i opisy, byśmy mogli poczuć choć w niewielkim stopniu emocje, których była świadkiem. To mądra książka z przesłaniem, która przekazuje wiedzę pomagającą nam zrozumieć wiele spraw i wydarzeń w naszym życiu. Przeczytałam ją z „zapartym tchem” z ciekawością i przyjemnością. Czym jest śmierć? Jaki jest sens naszego życia? Co to znaczy, że mamy wybór, że jesteśmy jednością, naczyniami połączonymi? Co jest naprawdę ważne w tym co robimy? Czym się kierować, by wypełnić nasze życiowe zadania? 

Po przeczytaniu tej książki pozostaje refleksja nad tym co robimy, co jest ważne w życiu. Daje ona nadzieję na lepsze życie, których autorami jesteśmy my sami. Książkę powinien przeczytać każdy, ponieważ skłania ona do zastanowienia się nad tym kim jesteśmy, co jest dla nas ważne, po co tu jesteśmy. Uświadamiamy sobie, że „wszyscy jesteśmy istotami duchowymi, bez względu na to, co robimy i w co wierzymy.” 

Z reguły nie wystawiam przeczytanym książkom skali ocen, ale w tym przypadku na 10 punktów dałabym 10. Polecam wszystkim tym, którzy chcą wiedzieć więcej i zrozumieć otaczający nas świat a przede wszystkim pragną poznać i zrozumieć siebie.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I 
Rok wydania: 2013 
Format: 145 x 205 mm 
Ilość stron: 256 
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)