czwartek, 23 maja 2013

32. Oczyszczanie organizmu dla kobiet


Oczyszczanie organizmu dla kobiet 
Natalia Rose


Gdy słyszymy o zdrowym odżywianiu się, zmianie dotychczasowych przyzwyczajeń, wydaje się nam to niemożliwe i trudne do wykonania. Wielu z nas czuje wtedy zniechęcenie i opór. Natalia Rose w swojej książce „Oczyszczanie organizmu dla kobiet” pokazuje, że może być to proces przyjemny i z pozytywnymi rezultatami. Jej program opiera się na spożywaniu surowych nie przetworzonych produktów, detoksykacji organizmu, oczyszczaniu ze złogów zalegających przewód pokarmowy, jelita. Dzięki jej poradom możemy uzyskać lepszy wygląd, zdrowie, zdrowy sen, podnieść poziom energetyczny naszego ciała. 

Nasza dieta ukształtowała się w dużej mierze na bazie tego w jakim
Natalia Rose
źr. zdjęcia: coachjoelle.com
środowisku się wychowywaliśmy. Od lat jesteśmy przekonywani, że produkty mleczne, mięso, zboża, warzywa są dla nas zdrowe, korzystne dla organizmu. Czy naprawdę tak jest? Lata błędów odbijają się na naszej kondycji w dorosłym życiu, tyjemy, mamy kiepskie samopoczucie, towarzyszą nam równe dolegliwości, których nie kojarzymy z tym co spożywamy.

Produkcja żywności zmieniła się na przestrzeni lat często na niekorzyść. Ważna jest wydajność zwierząt i upraw a nie ich jakość. Sztuczne pasze, odżywki, nawozy do roślin nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Efektem tego są choroby żołądkowo – jelitowe, układu krążenia, zapalenia stawów. Zmiany wydają się trudne w zabieganym świecie, wśród wielu obowiązków jakich kobiety łączą w swoim życiu. Jemy nieregularnie, źle zestawiamy posiłki, podjadamy, jemy szybko i za dużo. Autorka doskonale rozumie początkowy opór przed zmianami ponieważ sama miała kiedyś problem z ich wprowadzeniem, wydawało się jej że są one niemożliwe z wielu powodów. Od ponad 15 lat żyje według nowych, zdrowych zasad i w tej chwili cieszy się smukłą sylwetką, doskonałym samopoczuciem, wyglądem i zdrowiem. 

Wieloletnie błędy żywieniowe powodują brak równowagi w organizmie zarówno fizycznej jak i emocjonalnej. W naszych komórkach i narządach zalegają substancje odpadowe, rozwijają się niekorzystne bakterie, drożdżaki i dlatego mamy ogólne złe samopoczucie, wahania nastroju, problemy układu pokarmowego, nadwagę i wiele dolegliwości, których nie kojarzymy z odżywianiem. Natalia Rose uważa, że „tak naprawdę to właśnie panujący powszechnie sposób odżywiania jest ekstremalny – ludzie są jednak zbyt uzależnieni i zaabsorbowani swoim życiem, aby to zobaczyć” dlatego uczy jak stopniowo eliminować z naszej diety niezdrowe produkty, szkodliwe przyzwyczajenia, zachęca do ćwiczeń i zmiany myślenia. 

Książka jest napisana z punktu widzenia amerykańskiego ale problem złego odżywiania i stylu życia dotyczy wszystkich. Ma ona na celu propagowanie detoksykacji organizmu, zdrowego stylu życia i mimo, że skierowana jest do kobiet, z powodzeniem mogą ją zastosować mężczyźni. Napisana zrozumiałym językiem, uwzględnia różne typy kobiecych charakterów, dolegliwości, zmiany hormonalne, etapy życia.

Jej plan oczyszczania skierowany jest do kobiet w każdym wieku, które mają różne nawyki żywieniowe. Niemal natychmiast można  zastosować 30 - dniowy program oczyszczania, w którym każdy dzień jest opisany nie tylko pod kątem odżywiania ale także ćwiczeń jakie powinniśmy wykonywać. Program jest tak opracowany, by każda z nas mogła dobrać i dostosować go według własnych upodobań i rytmu życia. Do ustalenia prawidłowego wprowadzenia zmian możemy zrobić sobie „Test detoksu dla kobiet”, by wybrać odpowiednią metodę dla siebie. 
„Detoks wcale nie jest taki trudny, jak mógłby się wydawać.(…) Jeśli jesteś w stanie wytrzymać wystarczająco długo, by doświadczyć efektów, nie będziesz już więcej postrzegała zmiany trybu życia jako wielkiego poświęcenia. Przecież jeśli twój posiłek jest naprawdę smaczny, świeży, solidny a przy tym zaczynasz czuć się i wyglądać lepiej niż mogłabyś sobie wyobrazić, nie będziesz chciała powrócić do swoich starych nawyków.”
Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: II 
Rok wydania: 2012 
Format: 145 x 205 mm 
Ilość stron: 290 
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.