poniedziałek, 5 grudnia 2016

291. - "Dieta na Płaski Brzuch"

Zrzuć aż 8 kg w 14 dni
David Zinczenko

             

„Posiadanie kontroli nad naszym zdrowiem i bycie w dobrej formie na ważnych skrzyżowaniach naszego życia daje nam poczucie osiągnięcia czegoś wartościowego.”

Nadwaga jest problemem wielu osób na świecie i przyczyną różnych chorób. Istnieję ogromna ilość diet, które obiecują szczupłą sylwetkę ale kosztem zbyt drastycznych ograniczeń. W efekcie po ukończeniu danego programu, kilogramy wracają, często ze zdwojoną siłą. Wówczas rodzi się frustracja, depresja i zniechęcenie. Książka „Dieta na Płaski Brzuch” oferuje zupełnie nowe podejście do otyłości. Jest wynikiem doświadczeń autora i jego odkryć dotyczących nadwagi. 

źr. zdjęcia: www.facebook.com
David Zinczenko jest ekspertem żywieniowym i bestsellerowym autorem Nw York Times'a. Jednym z nich jest „Dieta 8 - godzinna”, która została wydana w Polsce. Jego książki zmieniły życie wielu osobom. Z jego pomocą miliony kobiet i mężczyzn zmieniło swój styl życia i a tym samym wygląd. Dziś cieszy się wysportowaną sylwetką i doskonałym samopoczuciem, lecz nie zawsze tak było. W dzieciństwie miał nadwagę i czuł się z tym źle. Mając 14 lat ważył 96 kilogramów przy wzroście 155 cm. Zajadał się chipsami, różnymi łakociami i fast foodami. To problem wielu nastolatków w dzisiejszym konsumpcyjnym świecie. Punktem zwrotnym była śmierć jego ojca, który zmarł w wielu 52 lat. Był on otyły i to doprowadziło do wylewu. Potencjalnie David był narażony na podobny los. Postanowił poszukać rozwiązania i zaczął drążyć temat nadwagi. Zaczął interesować się badaniami nad nowymi trendami żywieniowymi, które przynosiły niezwykłe efekty zdrowotne. Dokładniej przyglądał się badaniom, nowinkom żywieniowym i dietom pojawiającym się na rynku. 

źr. zdjecia: amazon.com
W książce "Dieta na Płaski Brzuch" pomaga zrozumieć zagrożenie jakie niesie ze sobą otyłość brzuszna, wykazuje związek między nią a naszym zdrowiem i ujawnia przyczyny jego powstawania. Pokazuje skąd się ona bierze, co ją tworzy, jakie stwarza zagrożenie i dlaczego tak trudno wielu osobom pozbyć się zbędnych kilogramów. Wymienia powody dla których warto pozbyć się tłuszczu na brzuchu, produkty wyłączające geny tycia, pięć sposobów ograniczające wpływ genów tycia, historie osób, które wygrały walkę z nadwagą dzięki programowi Zinczenki. Omawia przyczyny powstawania cukrzycy, chorób serca i Alzheimera, stanów zapalnych w organizmie, problemów trawiennych i podpowiada jak zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia.

Dowiadujemy które produkty spożywcze i jakie składniki znajdujące się w nich powodują wzdęcia i gazy, co jest korzystne dla naszego układu trawiennego oraz obala niektóre powszechne mity i przekonania żywieniowe. Przedstawia odkrycia w dziedzinie genetyki dietetycznej dotyczące walki przeciwko otyłości. Okazuje się, że nauka jest już w stanie określić na podstawie badań krwi, czy jesteśmy podatni na otyłość, cukrzycę czy inne choroby i zastosować odpowiedni „lek rozbrajający” geny odpowiedzialne za ich występowanie. Udowadnia też, że najskuteczniejszą bronią przeciwko otyłości jest właściwe odżywianie a nie liczenie kalorii.

„Po raz pierwszych nauka pokazała nam, jak stworzyć dietę specjalnie zaprojektowaną, by zwalczać tłuszcz brzuszny i poprawić nasze zdrowie, wpływając na nasze geny.” 

Na podstawie badań naukowych oraz własnych doświadczeń autor opracował sześciotygodniowy program redukujący tłuszcz brzuszny i wyłączający geny tycia. Szczegóły jej zastosowania zawiera część druga książki. Przedstawia w niej dziewięć superskładników odżywczych, które redukują tłuszcz z brzucha, zamieszcza listę produktów, które są potrzebne do przeprowadzenia planu żywieniowego diety, przykładowy plan działań w ciągu dnia i tygodniowy plan żywieniowy oraz siedmiodniowy program oczyszczający. Doradza jak szybko zaspokoić głód, jakie produkty spożywać, jakie stosować przyprawy, jak przygotować zdrowe szejki i które herbaty przyspieszają spadek wagi. 

Uzupełnieniem jest pięćdziesiąt przepisów kulinarnych na śniadania, obiady, kolacje, burgery, sałatki surówki, i przekąski. Dieta jest wspierana ćwiczeniami, które wspomagają proces likwidowania tkanki tłuszczowej. Plan treningowy został opisany i uzupełniony czarno – białymi zdjęciami instruktażowymi, pokazującymi dokładnie sposób wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Większość z nich wymaga użycia hantli, sztangi, taśmy, odważnika zwanego Kettlebellem, piłki gimnastycznej i lekarskiej ale są też takie, które nie wykorzystują żadnego sprzętu. 

Dawniej przywiązywano dużą uwagę do ilości kalorii i tłuszczu w pożywieniu i na tym opierano programy odchudzające. Dziś wiadomo, że otyłość spowodowana jest głównie przez „geny tycia” i jest przyczyną wielu chorób. Najgroźniejszą jej postacią jest otyłość brzuszna, nazywana przez naukowców „tłuszczem trzewnym.” Prowadzi ona do cukrzycy, problemów z sercem, choroby Alzheimera, zapalenia stawów, nowotworów, udarów i wielu innych. Autor przekonuje, że tłuszcz brzuszny jest nie tylko mankamentem estetycznym lecz przede wszystkim powodem wielu chorób ale też frustracji i złego samopoczucia. Wierzy, że Dieta na Płaski Brzuch jest skutecznym sposobem na wymarzoną sylwetkę, lepsze samopoczucie ale przede wszystkim doskonałego zdrowia i szczęśliwszego życia. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania angielskiego: 2014
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 370 
Oprawa: miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Skład: Iga Maliszewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Anna Rutkowska
Fotografie: Beth Bischoff
Tytuł oryginału: Zero Belly Diet. Lose Up to 16 lbs. in 14 Days!

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. To ja uważam, że zawsze jest dobry czas do tego, aby zmienić swoją dietę! Trzeba tylko mieć odpowiedni plan, no i oczywiście odpowiedni jadłospis. Sama nigdy bym niczego sobie nie ułożyłam, ale na szczęście w wielu miejscach można szukać pomocy.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.