niedziela, 21 czerwca 2015

173. - "Energia do sześcianu"

Dziewięć kwantowych eksperymentów, które zamanifestują cuda w Twojej codzienności.
Pam Grout

             

"Nadchodzi taki moment, kiedy wiesz bez żadnych wątpliwości, bez wahania, że po prostu nie możesz wrócić do swojego starego życia. Nie możesz być tym, kim byłeś niegdyś, jednocześnie mając nowe życie z nowymi bogactwami."
-Julie McIntyre, 
prezes Centrum do spraw Stosunków Ziemskich

W momencie narodzin mamy czystą, niczym niezmąconą świadomość otwartą na nowe możliwości. Niestety wraz z dorastaniem są nam narzucane poglądy, normy i zasady, które przyjmujemy za swoje i postępujemy zgodnie z nimi. Jesteśmy prowadzeni przez rodziców, nauczycieli, religię, którzy uczą nas starych wzorców myślenia, które w efekcie nas ograniczają i blokują nas na nowe, zupełnie odmienne doświadczenia. Z czasem coraz trudniej jest zmienić nam swoje przyzwyczajenia, co sprawia, że życie nie spełnia naszych oczekiwań. Zaczynamy wówczas narzekać na to co nas otacza, uzależniamy swoje szczęście od zewnętrznych doznań, nie zdając sobie sparwy z tego, że sami stworzyliśmy swoje otoczenie. Siła myśli jest niezwykłą umiejętnością i warto zdać sobie z tego sprawę. W ostatnich latach ukazało się wiele publikacji opisujących ich potęgę lecz niewiele z nich pozwala na praktyczne wykorzystanie wiedzy. Często kończy się tylko na lekturze danego poradnika bez wdrożenia w życie zasad i wskazówek. Nieco inaczej jest z książką "Energia do sześcianu", która uświadamia, ze my sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie i możemy wpływać na rozwój wydarzeń.

Pam Grout jest niepoprawną romantyczną duszą, która wciąż wierzy, że świat jest pięknym miejscem, pełnym szlachetnych ludzi i że wszystko jest możliwe. Pisze książki i artykuły dla takich magazynów jak "People", "Cooking Light and Travel & Leisure" . Radość sprawia jej także pisanie bajek na dobranoc dla swojej córki. Mieszka w Lawrence w stanie Kansas z córką, Tasman. Jest autorką 16 książek, w tym bestselleru "Energia do kwadratu", który mogliśmy poznać także w Polsce. Przedstawiła w niej 9 eksperymentów, które udowodniły wielu osobom jak myśli wpływają na nasze życie. Dzięki nim zmienili oni swoje postrzeganie rzeczywistości i doświadczyli spełnienia swoich pragnień. Historie niektórych z nich możemy przeczytać w kolejnej książce "Energia do sześcianu". Również w niej możemy przetestować dziewięć eksperymentów, które udowadniają przewagę umysłu nad materią.

Książka zaskakuje od pierwszych stron pomysłowością i oryginalnością. Autorka stosuje zabawne triki, porównania, nietypową terminologię i przykłady z życia wzięte. Zarówno tytuły poszczególnych części, rozdziałów i podrozdziałów mają nieszablonowe tytuły. Część pierwsza nosi tytuł "Mamy Cię", która wypełniona jest teorią, podejściem Pam do życia oraz dowodami na skuteczność działania eksperymentów z publikacji "Energia do kwadratu". Po jej wydaniu wiele osób zaczęło nadsyłać do historie pokazujące skutki przeprowadzonych eksperymentów. Dla tych, którzy jej nie czytali, mogą w skrócie poznać główne założenia z tego bestselleru wraz z odpowiednio dobranymi przykładami manifestowania się ich w życiu. 

"Spójrz tylko na nas. Wszystko jest na odwrót, wszystko jest wywrócone do góry nogami. Religia niszczy duchowość, lekarze niszczą zdrowie a rządy niszczą wolność."

Już na początku Pam Grout zaskakuje nas stroną wydrukowaną "do góry nogami", by zamanifestować, że nasz obecny sposób postrzegania świata jest zupełnie odmienny od nowej świadomości, którą nazywa "Światopoglądem 2.0". Podkreśla, że: "To, co myślą inni, jest zupelnie nieważne". Najważniejsze jest to co myśli każdy z nas, gdyż nasze myśli są potężnymi narzędziami. Światopogląd 2.0 oparty został na dwóch podstawowych zasadach: 

1. Świat energetyczny, którego nie możemy dostrzec ani poczuć fizycznie jest fundamentem, na którym spoczywa wszystko inne.
2. Każdy dostaje szczęśliwe zakończenie. 

"Nasza ignorancja stworzyła światopogląd oparty wyłącznie na problemach, na lęku, na zabezpieczaniu się przed wszystkim, co tylko mogłoby pójść źle."

Czas zatrzymać przestarzały sposób myślenia i podejścia do rzeczywistości, który autorka nazwała "Światopoglądem 1.0". Dziewięć eksperymentów ma zazy zadanie wyprzeć go z naszych umysłów i wprowadzić nowe oprogramowanie, które nauczy nas podchodzenia do życia z entuzjazmem. Wypełniają one całą drugą część książki i obliczone zostały na 30 dni ćwiczeń. Każdy eksperyment zatytułowany jest jako "Następstwo" np. "Następstwo zażycia czerwonej pigułki" (tudzież Szybki kurs przypominający" i omawia jedną ważną sferę naszego życia 

Na początku autorka prezentuje mem, czyli przestarzały wzorzec mentalny oraz jak jest on postrzegany przez Światopogląd 2.0, po czym przedstawia Założenie czyli materiał wyjaśniający temat ćwiczenia, dowody anegdotyczne zawierające przykłady z życia oraz opis eksperymentu. Prowadzenie obserwacji ulatwia tzw. "Karta raportu laboratoryjnego", która została opracowana w formie formularza. Dodatkowo autorka zamieściła na końcu każdego rozdziału swój wpis z bloga, który w książce nosi wspólny tytuł "Leje jak z bloga."

"Jeżeli nie budzisz się każdego ranka pełen pasji i zapału - to żyjesz w horrorze, który sam stworzyłeś, żeby dostarczyć sobie rozrywki."

Większość ludzi nie rozumie rzeczywistości i przebywa wśród negatywnych emocji i sytuacji, nie uświadamiając sobie, że może być zupełnie inaczej. Najczęsciej kwitują to formułką: "Tak już musi być" albo "Taki mój los". Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Wystarczy przestać skupiać swoją uwagę na tym co widać czyli na materii i zacząć dostrzegać świat duchowy i energetyczny. Nie jest to proste skoro do tej pory żylliśmy we własnym Matrixie. Głównym celem książki "Energia do sześcianu" jest uświadomienie innym, że radość, szczęście, obfitość, doskonałe zdrowie i wiele innych błogosławieństw jest naszym naturalnym stanem. Zmieniając swoją świadomość zaczniemy dostrzegać, że zawsze wszystko ułoży się jak najlepiej, gdyż wszechświat zawsze nas wspiera i jest gotowy spełnić każde nasze pragnienie.Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania zagranicznego: 2014
Rok wydania polskiego: 2015
Format: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 244
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Ischim Odorowicz
Tytuł oryginału: E-Cubed: Nine More Energy Experiments 

2 komentarze:

  1. Cytaty, które zamieściłaś bardzo mnie przekonują do tej książki. Chętnie ją przeczytam, wydaje się być bowiem wartościowa.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na pewno jest do praktycznego wykorzystania. :)

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)