środa, 17 czerwca 2015

172. - "Twoje poprzednie wcielenia"

Jak je odkryć i świadomie wykorzystać w obecnym życiu
Atasha Fyfe

  

"Historia może mieć dziwne sposoby, 
by nas dogonić."

Reinkarancja to trudny temat z tego względu, że wiele osób wychowanych w chrześcijaństwie neguje jej istnienie. W wielu kulturach nadal istnienje ona w świadomości ludzi. Niestety na Zachodzie w pewnym momencie wytarto z ludzkich umysłów to pojęcie. Na przestrzeni wieków wiara w reinkarnację powodowała prześladowania i śmierć. Na przestrzeni wieków wiara w reinkarnację powodowała prześladowania i śmierć. Strach przed takim losem zaowocował wyparciem z ludzkich umysłów możliwości wielu wcieleń. Wiedza o reinkarnacji, mimo jej zwalczania, przetrwała w "sekretnych światach mistyków i okultystów, takich jak kabaliści, alchemicy i różokrzyżowcy." Bez względu na to czy w nią wierzymy czy nie, nasze przeszłe dawne wcielenia funkcjonują w dzisiejszym życiu każdego z nas. Uświadomienie sobie swoich przeżyć z przeszłości możem pomóc lepiej zrozumieć siebie, swoje otoczenie, ludzi wokół nas, swoje emocje a nawet problemy zdrowotne. W dotarciu do naszych najgłębszych sekretów duszy pomoże książka napisana przez Atashę Fyfe.

źr.zdjęcia:
www.pastlivesglastonbury.co.uk
Atasha Fyfe zdobyła licencjat w dziedzinie nauk humanistycznych. Uczyła w liceum języka angielskiego i historii. Próbowała też swoich sił w dziennikarstwie. Jednak jej zainteresowania szły w kierunku psychologii związanej ze sferą duchową. Dlatego ukończyła kursy w Rogerian Counselling, Hypnotherapy and Transpersonal Psychology. Życie pokierowało nią tak, ze na swojej ścieżce spotkała szmana, który udzielił jej prywatnych lekcji regresji. To spowodowało zagłebienie się w ezoterykę. Zebrała wiele informacji opartych na relacjach swoich pacjentów i wynikach różnych badań. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się w książce "Twoje poprzednie wcielenia".

Można zastanowić się nad tym skąd biorą się nasze zainteresowania czy dlaczego akurat my doświadczamy danej sytuacji. Każdy z nas ma swoje określone upodobania, talenty, sympatie, antypatie, pasje, które mają swoje korzenie w dawnych życiach. To co spotkało nas wówczas nauczyło nas nowych umiejętności i obdarzyło lekcjami, które nadal żyją w naszej świadomości. Stąd wiele osób ma wrażenie, że już było w danym miejscu albo czuje się jak "u siebie". Czasami nowo poznana osoba wydaje się nam niezwykle bliska, szybko nawiązujemy z nią kontakt i możemy z nią rozmawiać przez długie godziny, a nieraz od razu czujemy do niej niechęć i trudno się jest z nią porozumieć. To wszystko może być echem z przeszłości, kiedy byliśmy zupełnie inną postacią, w innym miejscu i czasie. 

"Kiedy uświadomisz sobie, że posiadasz przeszłe wcielenia, każda relacja międzyludzka, każda okoliczność czy zdarzenie stają się łatwiejsze do zrozumienia."

Książka została podzielona na dwie części. Cgzęść pierwsza pomaga odkryć nasze wcześniejsze wcielenia poprzez drogę wewnetrzną i zewnętrzną. Droga wewnętrzna obejmuje regresję, medytację, intuicję, sny i introspekcję, która pomaga zrozumieć co lubimy a czego nie cierpimy. Droga zewnętrzna to wszysko to co nas otacza i jest odzwierciedleniem naszego wnętrza. To one dają nam wskazówki dotyczące naszych wcieleń poprzez związki międzyludzkie, nasze talenty, zdolności, znamiona, nawyki, postawę, słabości, otaczające nas przedmioty, ubrania itp. 

Dowiadujemy się co możemy osiągnąć dzięki regresji, na czym ona polega i w jaki sposób przebiega. Poznajemy szczegółowe informacje pomagające rozpoznać to, co wnieśliśmy do obecnego życia z przeszłości i wiele zagadnień dotyczące naszej codzienności, sposobu myślenia i świadomości. Jednocześnie autorka rozwiewa wątpliwości, obawy i obala funkcjonujące mity, które są najczęściej efektem niewiedzy i wybujałych fantazji. Wyjaśnia co blokuje ludzi przed cofaniem się do wspomnień, w jaki sposób przejawiają się one w obecnym życiu, jak nowa wiedza może pomóc w pojawiających sie problemach,co nasz dom mówi o nas, w jaki sposób ciało przechowuje informacje o poprzednich wcieleniach, co wyzwala wspomnienia i jak odnaleźć swoje historie za pomocą wahadełka, astrologii, kryształów, snów, wizualizacji i samodzielnej regresji. Porusza też intrygujący temat déjà vu, kiedy ono występuje, co może oznaczać, jakie mogą być przyczyny takiego doznania. 

Część druga poświęcona została korzyściom, jakie możemy wynieść z poznanej wiedzy o swoich przeszłych wcieleniach. Podpowiada w jaki sposób zastosować ją w takich sferach jak związki, zdrowie i dostatek. Autorka przedstawia w niej sylwetki i poglądy znanych psychologów, profesorów, terapeutów, którzy w różnych okresach dziejów świata "zmienili reguły gry". Poznajemy opinie m.in. Edgara Cayce'a, dr Morris Nethertona, dr Arthura Guirdhan'a, dr Helen Wambach i innych. Uzmysławia też dlaczego pojawiają się wspomnienia z przeszłości, jakie niosą ze sobą przesłania i dlaczego warto poświęcić im większą uwagę. Uzupełnieniem jest siedem ćwiczeń, których spis został zamieszczony na poczatku książki, co ułatwia ich odnalezienie, oraz niezwykle ciekawe są liczne historie z życia jej klientów i znajomych, które są świetnym udowadniają, że nasze obecne życie nie jest jedynym na tym świecie. 

Książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem, gdyż temat reinkarnacji jest dla mnie bardzo fascynujący. Umożliwiła mi ona głębsze przyjrzenie się sprawom toczącym się wokół mnie i dostarczyła wiele materiału do przemyślenia. Przychylam się do zdania Atashy Fyfe, że badanie i odkrywanie swojego dawno minionego życia jest jak spacer po ogromnej rezydencji. "Pierwsze jej skrzydło badamy, by dowiedzieć się jaki rodzaj iknarnacji dane było nam przeżyć. Kolejne skrzydło tego gmachu odpowiada po kolei za dowiadywanie się, w jaki sposób możemy wykorzystać zdobytą dotychczas wiedzę do poprawienia swojej obecnej egzystencji." 

Poszukując prawdy o sobie chcemy wiedzieć Kim jesteśmy? Skąd pochodzimy?, Jaki jest nasz cel życiowy i sens istnienia? Dlaczego akurat jeteśmy w danym miejscu i czasie? Jednym ze sposobów znalezienia odpowiedzi na te pytania jest poznanie swoich poprzednich wcieleń.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania zagranicznego: 2014
Rok wydania polskiego: 2015
Format: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 224
Oprawa miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Mariusz Warda
Tytuł oryginału: Past lives.

3 komentarze:

 1. Chciałabym wiedzieć, kim byłam w poprzednim wcieleniu. To byłoby fascynujące!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednym ze sposobów jest rozejrzenie się wokół, gdyz nasze otoczenie i zainteresowania nam o tym mówią. Ty na pewno miałaś do czynienia z książkami, tylko nie wiadomo w jakim sensie. :)

   Usuń
  2. Może byłam starym antykwariuszem w XIX wieku. To możliwe :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)