piątek, 5 czerwca 2015

170. - "Księżycowe zaklęcia"

Jak korzystać z faz Księżyca, aby osiągnąć to, co chcesz
Diane Ahlquist


"Zaklęcie tworzy w twoim umyśle ogólne nastawienie i jest punktem wyjścia do skupienia się nad tym, czego pragniesz."

Księżyc zwany "Srebrnym Globem" to naturalny satelita Ziemi. Codziennie możemy obserwować jak zmienia się jego kształt w zalezności od tego w jakiej fazie właśnie się znajduje. Każda z nich ma swój określony wpływ na zjawiska ziemskie, wydarzenia i na ludzkość. Kojarzonyn jest z wyobraźnią, intuicją, wodą, nostalgią, energiami kobiecymi, duszą i jej wędrówką poprzez życie aż do śmierci, grecką Seleną oraz Artemidą czy bóstwem słowiańskim Chorsem. Był czczony przez różne cywilizacje, które postępowaly zgodnie z jego rytmem. Fascynacja Księżycem przetrwała do dziś, co można zaobserwować w dziejach kosmosu, ale też przy różnego rodzajach działań magicznych. Książka "Księżycowe zaklęcia" stwarza możliwość wykorzystania jego mocy do wzmocnienia i polepszenia swojego życia. 

www.trulia.com
Jej autorka, Diane Ahlquist została obdarzona wrodzoną, wspaniałą intuicją co pozwoliło jej współpracować z wieloma prywatnymi detektywami i policją przy rozwiazywaniu zagadek kryminalnych. Oprócz tego jest profesjonalną mówczynią i "intuicyjnym doradcą". Jej imię nie jest przypadkowe, gdyz wiąże się z boginią Księżyca - rzymską Dianą (utożsamianą z grecką Artemidą). Ponad dziesięć lat temu zaczęła obserwować wpływ Księżyca na różne osobiste i światowe wydarzenia. Zauważyła, że pozytywne styuacje miały swoje nasilenie w nowiu a negatywne w czasie pełni. Wprowadziła jego energię do terapii w pracy z klientami pomagając im w problemach życiowych. 

W swojej książce przedstawia proste zaklęcia i rytuały, które współgrają z pięcioma podstawowymi fazami Księżyca: pełnią, Księżycem ubywającym, nowiem, nowym Księżycem i Księżycem ubywającym. Poznajemy ich podstawowe energie i krótką charakterystykę, nazwy poszczególnych pełni każdego miesiąca, dni tygodnia z przypisanymi im planetami rządzącymi i informacjami w jakim celu możemy je wykorzystać, układy magiczne i sposób ich tworzenia oraz listę rzeczy potrzebnych do rzucenia zaklęcia. 

Autorka udziela dużo wskazówek, sugestii, które sama stosuje i podpowiada jak najlepiej wykonać dany czar. Prezentuje zaklęcia na różne okazje z użyciem świec, kadzideł, kamieni szlachetnych, muzyki i przede wszystkim faz Księżyca i kierunków świata. Wszystkie rytuały oparte są na naturze, wizualizacji, medytacji i afirmacjach. Nie ma w nich przesytu magicznych działań i symboli. Każdy z nich jest dokładnie opisany uwzględniając zarówno działania przed jak i po zaklęciu. Wśród wielu propozycji znajdziemy zaklęcia na miłość, zdrowie, na znalezienie pracy, zdobycie awansu, podwyżki, znalezienie bratniej duszy, na dobre samopoczucie, szczęście, dobrobyt, a nawet na znalezienie sensu swego istnienia i otrzymanie boskich przesłań. Poza tym poznajemy metodę leczenia Tarash, opracowana przez Dianę dla siebie i tzw. "Latarnie Światła" czyli dodatkowe informacje pomagające lepiej zrozumieć swoje cechy na podstawie astrologii chińskiej, zachodniej i numerologii. 

Stosuje proste zwroty, bez górnolotnych "tajemniczych" sformułowań. Przekazuje swoją wiedzę przejrzyście, opisując każdy z rytuałów dokładnie krok po kroku. Niczego nie narzuca a wręcz przeciwnie - podkreśla, że to co robimy to wybór każdego z nas. Wprawdzie sugeruje użycie określonego elementu lecz zaznacza, że jeżeli kłóciłby się on z wyznawanymi poglądami, można dokonać odpowiedniej zmiany i dostosować zaklęcie indywidualnie. Spodobało mi się podejście autorki do działań magicznych, gdyż wiele osób traktuje je jako zabawę. Pisze: "Nie rzucaj zaklęć za często. Powinno się to robić na specjalne okazje, a także jeśli masz konkretny powód i wtedy, gdy bierzesz je na poważnie."

Diane Ahlquist skupia się głównie na zrozumieniu i zastosowaniu faz Księżyca. Proponuje najpierw poznanie podstaw, zasad przygotowania się do rytuału, potrzebnych narzędzi i wzmacniaczy, by efekt był spełnił nasze oczekiwania. Nie ma jednak konieczności zapamiętywania wielu szczegółów, gdyż poradnik ma być praktycznym pomocnikiem, do którego zawsze można zajrzeć w poszukiwaniu konkretnego zagadnienia czy zaklęcia. Zaprezentowana wiedza została oparta na różnych systemach tradycyjnych, filozoficznych i wierzeniach. Przedstawione zaklęcia mają pomóc się zrelaksować i spojrzeć w nowy sposób na życiowe wyzwania i osiągnąć wyższy poziom świadomości stan umysłu. Dzięki temu uzyskamy więcej informacji, które pokierują naszymi działaniami, by mogla zadziałać magia Księżyca.

"Ta książka nie promuje specyficznego systemu przekonań i nie wymaga rozległej wiedzy magicznej. Jest to bezwyznaniowe, duchowe podejście."

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania zagranicznego: 2012
Rok wydania polskiego: 2015
Format: 14,5x20,5 cm
Ilość stron: 296
Oprawa: Miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Elżbieta Piłasiewicz
Tytuł oryginału:Moon Spells: How to Use the Phases of the Moon to Get What You Want

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)