poniedziałek, 1 czerwca 2015

168.- "Energia miłości"

Chińska mądrość, która wzbogaci Twój związek
Leta Herman, Jaye McElroy

     

"Miłość może przybierać wiele form. 
Prędzej czy później wszyscy jej potrzebujemy na jakimś etapie naszego życia. 
Jest to uniwersalna potrzeba wszystkich istot."

Chcąc określić czym jest miłość moglibyśmy snuć dlugie rozważania. Na jej temat powstało wiele piosenek, wierszy, opowiadań, filmów i rozpraw. Każdy pragnie miłości, harmonijnego związku z partnerem, który będzie nas doskonale rozumiał i z kim będziemy czuli się szczęśliwi. Wiele osób poszukuje ta poszukują takiej osoby bezskutecznie. Coraz częściej pojawia się myśl, że nie zasługują na miłość, że chyba z nimi coś jest nie tak, bo nie mogą znaleźć odpowiedniej osoby. Marzy nam się szczęście, harmonijne relacje i wspaniałe życie. Czy jest możliwe idealne dopasowanie się? Jak można pomóc sobie w rozpoznaniu naszej drugiej połówki? Gdy nie udaje się utrzymać związku, zastanawiamy się dlaczego się nie udało? Co zrobiliśmy nie tak? Dlaczego związki rozpadają się a miłość wygasa? Niepowodzenia porodują, że wiele osób traci wiarę w miłość i nadzieję na znalezienie właściwego partnera. Książka "Energia Miłości" pomaga zrozumieć zawiłości uczuć i pomaga zrozumieć czego tak naprawdę potrzebujemy w miłości.

źr. zdjęcia: www.amazon.com
Lela Herman poświęciła 10 lat na studiowanie subtelnych energii Pięciu Żywiołów i ich znaczeniu w życiu. Zgłebiała także sekrety taoizmu, uzdrawiania alchemicznego, chińskiej medycyny i wielu terapii niekonwencjonalnych. Studiowała na Uniwersytecie Smith'a. Obenie naucza o chińskiej medycynie i pracuje jako akupresurzystka z międzynarodowym certyfikatem. Jest autorką wielu prac o Pięciu Żywiołach.

źr. zdjęcia: www.amazon.com
Jaye McElroy jest autorką, fotografem i przedsiębiorcą biznesowym w Massachusetts i Rhode Island. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę o energii Pięciu Żywiołów. Pomaga ludziom jako instruktorka motywacji pokazując jak można manisfestować swój potencjał z ich zastosowaniem.

Tworzenie związku opartego na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu, wspieraniu i miłości nie jest łatwe. Zawierając związek małżeński snujemy sobie wyobrażenia na jego temat. Okazuje się, że nie wystarczy dopasować się wizualnie, fizycznie czy intelektualnie. Ważne jest przede wszystkim dopasowanie się energetyczne, do którego nie przywiązujemy dużej wagi. W efekcie wynikają nieporozumienia, rozczarowania i rozstania. Leta Herman i Jaye McElroy odkryły sposób na długotrwałe związki. Znalały go w chińskiej filozofii, której podstawą jest energia Pięciu Żywiołów. Drewno, Ogień, Ziemia, Metal i Woda - to pięć elementów, które mają wpływ na nas, nasze życie, charakter, sposób zachowania, podejmowania decyzji i spełniania się w związkach. Chińscy mędrcy odkryli to już bardzo dawno. Pojęcie Pięciu Żywiołów pojawiło się już 2 tysiące lat temu w najstarszym zachowanym dokumencie "Huangdi Neijing" zwanym "Wewnętrznym Kanonem Żółtego Cesarza."

"pierwszym krokiem do znalezienia prawdziwej miłości 
jest znalezienie szczęścia z samym sobą na obecnym etapie życia."

Szukając odpowiedniego partnera lub tworząc związek zastanawiamy się czy to jest ten jedyny (ta jedyna)? Czy to właśnie on (ona ) jest nam pisany? Czy razem stworzymy szczęśliwy związek? Próbujemy uzyskać podpowiedzi w horoskopach, astrologii, kartach ale nigdy do końca nie jesteśmy tego pewni. Autorki uczą rozpoznawać prawdziwą ludzką naturę poprzez wiedzę o Pięciu Żywiołach. Uważają, że rozpoznanie energii danej osoby pomaga zweryfikować wizerunek poznanych osób i odkryć czego naprawdę potrzebujemy w związku. Poznanie tych zasad daje podstawę do stworzenia długotrwałego związku.

Książka została napisana lekkim stylem zabarwionym humorem i opisowym językiem. Autorki przybliżają zasadę Pięciu Żywiołów stosując porównania do różnych sytuacji życiowych, co ułatwia zrozumienie omawianego zagadnienia. Każdy z Żywiołów został dokładnie opisany w osobnych rozdziałach, w których znajdziemy cechy charakterystyczne, sposób poruszania się, mówienia, patrzenia, reakcji na różne doświadczenia, problemy. W tekście jest dużo pytań kontrolnych, które pomoga określić czy dany Żywioł jest z nami związany. Dowiadujemy się jak każdy z nich jest postrzegany przez otoczenie, jak podchodzą do miłości, co sobie w niej cenią, czego potrzebują, jakie wyzwania przed nimi stoją, jakie znane osoby mają go w swoim charakterze. Do tego jednak jest potrzebna uczciwa analiza i szczerość wobec siebie. Wymaga to zastanowienia się nad sobą, swoim zachowaniem, reakcjami na sytuacje oraz spojrzenia obiektywnie na swojego partnera, by rozponać jaką ma energię, dowiedzieć się co jest dla związku korzystne, czego unikać a co wzmocnić i zmienić. 

Metoda Pięciu Żywiołów ułatwia lepsze dopadowanie się energetyczne i zachowanie pozytywnych relacji z nowo poznaną osobą. Często zdarza się tak, że trudno jest ocenić kim ona naprawdę jest, gdyż ludzie odgrywają przed nami różne role, starając się nie ujawniać swojej prawdziwej natury. Z czasem dopiero "wychodzi szydło z worka" a wtedy dochodzi do rozczarowań i mamy poczucie porażki w miłości. Rozponając w innych cechy Żywiołów mamy jasną sytuację i nie dajemy się zwieść pozorom. 

Poradnik jest doskonałym materiałem do samoanalizy, gdyż najperw musimy rozpoznać swój główny Żywioł, by dowiedzieć się kto jest dla nas odpowiedni. Uczy on obserwacji siebie i innych, uważnie sluchać tego co ktos do nas mówi, zwracać uwagę na charakterystyczne zachowania. Daje narzędzia do "zrozumienia i spojrzenia na obecnego lub przyszłego partnera w całkiem innym świetle." Ta wiedza może być pomocna nie tylko w relacjach małżeńskich, uczuciowych lecz także biznesowych, towarzyskich czy rodzinnych. Dzięki niej łatwiej zrozumiemy naturę drugiej osoby, stworzymy miłą atmosferę wokół siebie, łatwiej poradzimy sobie z trudnymi sytuacjami, a przede wszystkim lepiej swoje wnętrze. 

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania: I
Rok wydania zagranicznego: 2014
Rok wydania polskiego: 2015
Format: 14,5 x 20,5 cm
Okładka miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Anna Jurga
Tytuł oryginału:The energy of love. Applying the five elements to turn attra 
The Energy of Love: Applying the Five Elements to Turn Attraction into True Connection

2 komentarze:

  1. Podoba mi się, że książka została napisana z humorem, to naprawdę trafiony zabieg. Cóż, niebawem wychodzę za mąż, więc może mi się przyda taka publikacja.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia! a partnera warto lepiej poznać :)

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)