środa, 3 czerwca 2015

169. - "Kurs astrologii"

Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu
Balbina Pędziwiatr

           

"Astrologia jest nauką duchową."

Astrologia nazywana jest Królową Nauk, lecz wśród wielu osób postrzegana jest przez pryzmat gazetowych horoskopów i prognoz. W Wikipedii można przeczytać, że jest to "wróżbiarstwo polegające na przewidywaniu przyszłości poszczególnych ludzi i wydarzeń na Ziemi na podstawie położenia ciał niebieskich na nieboskłonie".Tymczasem dzięki niej możemy wpłynąć na swoje życie, poznać lepiej siebie i otoczenie. Znając jej sekrety uzyskujemy wgląd w swoje wnętrze, odkrywamy nasze talenty, możliwości i ukierunkować pracę nad rozwojem duchowym, niedoskonałościami charakteru czy ograniczającymi nas przyzwyczajeniami.

Astrologia towarzyszy ludzkości od niepamiętnych czasów. Zawsze wzbudzała emocje, zainteresowanie, intrygowała a także stanowiła życiowy drogowskaz. To nie tylko świat horoskopów i wróżbiarskich umiejętności, lecz ogromnnej ilości wiedzy, która umożliwia doskonalenie własnej osobowości, rozwiązywanie problemów i zrozumienie doświadczeń, które spotykają nas w życiu. Wiedza astrologiczna jest bardzo obszerna i wymaga pilnej nauki i dokładnego poznania. W każdej dziedzinie najważniejsze są podstawy, które dadzą fundament pod przyszłe umiejętności i taką porcję wiedzy otrzymujemy w książce "Kurs astrologii". 

Książka została napisana przez polską astrolog Balbinę Pędziwiatr. Z wykształcenia jest ona anglistką ale od wielu lat pasjonuje się astrologią, astrokartami i językami programowania. Tworzy perfumy, świece zapachowe i witraże ścienne. Dla niej "Astrologia jest językiem, duchowym środkiem przekazu." Swoje życie podporządkowała tej nauce i stara się postępować zgodnie z jej zasadami i wskazówkami. Początek pisania podręcznika przypadł na 26 stycznia, gdy jej Kartą Dnia był As Karo, będący też jej kartą roczną. Większa część powstała 27 stycznia, gdy jej Kartą Dnia był Król Trefl reprezentujący największą siłę umysłową. 

Tak jak wskazuje podtytuł - jest to podręcznik do samodzielnej nauki astrologii, prezentujący jej podstawy potrzebne do interpretacji horoskopu. Chodzi tu o tzw. horoskop natalny, czyli urodzeniowy, oparty na dokładnej dacie, godzinie i miejscu urodzenia. Autorka zastosowała w nim metodę opartą na przyswojeniu sobie słów kluczowych opisujących najważniejsze cechy planet, znaków zodiaku, żywiołów, domów, władców domów i aspektów. Wychodzi ona założenia, że "Nauka poprzez słowa kluczowe, skojarzenia i symbolikę to najprostszy sposób na zrozumienie i nauczenie się wszelakiej wiedzy."

Poszczególne etapy kursu ujęte zostały w 34 rozdziałach, które są krótkie, kilkustronicowe ale pełne praktycznej wiedzy, dzięki czemu podręcznik nie jest "opasłą księgą", lecz 156 stronicowym przewodnikiem po tajnikach astrologii. Opisy są konkretne, bez nadmiernego rozpisywania się i trudnej terminologii. Autorka nie stosuje skomplikowanych wyjasnień, lecz przejrzyście i jasno wyjaśnia wszelkie niuanse interpretacyjne. Niektóre z rozdziałów kończą się zadaniem domowym, które pozwala na praktyczne przyswojenie poznanego materiału. Dodatkiem jest zestawienie w ostatniej części słów kluczowych w odniesieniu do omawianych tematów z książki. Całość skomponowana jest tak, by krok po kroku poznawać kolejne zagadnienia i wzbogacać swoją wiedzę o kolejne elementy astrologii. Poszczególne informacje dodawane są stopniowo, od najprostszych tematów do bardziej skomplkowanych. 

Na początek poznajemy planety osobiste i pokoleniowe, szczegółową charakterystykę znaków zodiaku, żywiołów, planet, domów. Dowiadujemy się jak określać pozycję domów w horoskopie, jakie znaki zodiaku należą do poszczególnych żywiołów, czym się charakteryzują, jakie znaczenie mają tzw. puste domy, o czym informują bieguny, jakości, węzły księżycowe, czym jest retrogradacja i aspekty.

Autorka przedstawia własny system obliczania pomagający poznać dominujący i brakujący żywioł w horoskopie, by móc określić temperament. Wyjaśnia wiele pojęć astrologicznych i różne apsekty horoskopu. Podpowiada jak radzić sobie z trudnymi cechami znajdującymi się w wykresie, w jaki sposób pracować z energiami poszczególnych planet oraz jak nie pogubić się przy interpretacji. W tym celu zamieszcza w osobnym rozdziale kolejne kroki, które należy podjąć, chcąc dokonać analizy wykresu urodzeniowego nie gubiąc się w gąszczu informacji. Udziela też wskazówek niezbędnych w pracy z klientem, radząc w jaki sposób przekazywać informacje uzyskane z wykresu urodzeniowego, od czego zacząć interpretację i o czym astrolog powinien pamiętać. 

Poradnik jest doskonałą propozycją dla osób zaczynających swoją przygodę z astrologią lecz także dla tych, którzy już zgłębiają tę naukę. Często wiedza astrologiczna przekazywana jest w skomplikowany sposób i zbyt obszernie, co najczęściej zniechęca do dalszego jej poznawania. Pani Balbina Pędziwiatr udowadnia, źe zgłębianie Królowej Nauk może być przyjemne i łatwe. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 240
Format: 14,5x20,5 cm
Oprawa: Miękka
Redakcja: Mariusz Warda

3 komentarze:

 1. Takie podstawy by mi się chyba przydały. Nie jestem bowiem zbyt biegła w astrologii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie ale zainteresowania są. Zawsze wydaje mi się, że jest to nauka zbyt skomplkowana. Jednak podstawy sa bardzo ważne. Książka bardzo prosto wyjaśnia wiele zawilości astrologii.

   Usuń
 2. Wreszcie pierwsza książka, która faktycznie uczy rozumieć astrologię a nie same gotowe interpretacje. Najlepszy podręcznijk

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)