piątek, 25 kwietnia 2014

90. Zostań Medium

Praktyczny przewodnik
Rose Vanden Eynden


Nasze wyobrażenie o spotkaniach z duchami zostały wykształcone przez media, filmy grozy, horrory, gdzie ten świat pokazany jest negatywnie, a istoty tylko czyhają na to, by wyrządzić nam krzywdę. Dużo jest także opowieści z zaświatów, o nawiedzonych domach, miejscach, opętaniach, które wywołują lęk i „gęsią skórkę.” Tymczasem energie po Drugiej Stronie Zasłony mają nam do zaoferowania wiele dobra, pozytywnych wibracji, a przede wszystkim ogrom bezwarunkowej miłości. Książka „Zostań Medium” powstała, by odczarować nieco ten świat i pokazać jego dobre strony.

Rose Vanden Eynden jest znaną i cenioną medium. Jej zainteresowania światem ezoterycznym zaczęły się w czasach liceum, kiedy pasjonowała się tarotem, uczyła się jego języka i wróżyła znajomym, rodzinie i przyjaciołom. Z czasem zaczęła prowadzić profesjonalne odczyty z kart. W tym bardzo pomocna była jej zdolność komunikowania się ze światem Ducha. Dziś posiada tytuł Bachelor of Science w dziedzinie edukacji z Wright State University i jest licencjonowanym terapeutą masażu od 1996 roku oraz popularnym wykładowcą w różnych dziedzinach ezoterycznych, w tym dotyczących  tarota, Wicca, magii, aniołów i bioenergoterapii. Prowadzi odczyty, seanse oraz przekazuje informacje ze świata duchów

źr. zdjęcia: www.vandeneynden.biz
Książka podzielona została na 5 głównych części, w których poznajemy podstawy mediumizmu, terminologię, historię i początki spirytualizmu i prawa naturalne, które są uniwersalne i wpływają na nasze zachowania, a o których przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy. Ogólnie poradnik dostarcza bardzo dużo informacji o świecie duchowym i pracy jako medium. Przygotowuje nasze umysły, ciało do spotkań z naszymi przewodnikami. Poznajemy pięć zmysłów duchowych: jasnoodczuwanie, jasnosłyszenie, jasnoczucie, odczuwanie zapachów i smaków. Omawia rolę czakr i aury, prawidłowego medytacji i oddychania. Przedstawia świat duchów, kto jest kim po Tamtej Stronie i jaką pełni rolę. Dowiadujemy się kim są Przewodnicy Radości, Przewodnicy Opiekunowie, Nauczyciele Duchowi, Doktorzy Chemicy, Mistrz Przewodnik, Wniebowstąpieni Mistrzowie, Anioły, Zewnętrzni Przewodnicy i z innych wymiarów, jaką pełnią rolę, jak można się z nimi skontaktować i w jakiej sprawie. Uczy rozpoznawania symboli i znaków, które są nam przekazywane przez świat duchowy, odpowiada na najczęściej zadawane pytania, omawia metody, które ułatwiają spotkania z subtelnymi energiami. Przekazuje porady praktyczne przydatne przy prowadzeniu odczytów dla innych, a także wskazówki dotyczące BHP medium i etyki zachowania.

Każda z części zawiera krótkie rozdziały z końcowym podsumowaniem materiału. Całość napisana została bardzo przystępnym językiem tak, by nawet laik zrozumiał istotę pracy medium. Poza praktycznymi informacjami pomocne są ćwiczenia, których jest 31. Ich spis znajduje się na początku książki, co pozwala na szybkie odnalezienie interesującego nas tematu. Są one opracowane nietypowo, gdyż oprócz zwykłych ćwiczeń, mamy quizy, gry, medytacje i techniki rozwijające nasze zmysły. Dobrze jest, według sugestii autorki, założyć dziennik i robić notatki, gdyż często odwołuje się ona do wcześniejszych zapisków, po to by śledzić swoje kolejne etapy rozwoju. Stosuje formę bezpośredniego zwracania się do czytelnika, którego traktuje jak ucznia, a my mamy wrażenie udział w kursie lub warsztatach.

Polecam tę lekturę wszystkim tym, których interesuje ten mało poznany świat duchowy. Nawet jeżeli nie chcemy zostać medium, jak sugeruje tytuł, to poradnik przybliża sferę duchową i opowiada o życiu z wyższymi istotami, nazywanymi przez autorkę Duchem. Rose Vanden Eynden skupia się w nim na kontaktach z przewodnikami duchowymi i aniołami. Jej intencją było przybliżenie mediumizmu, pokazanie na czym polega wykorzystanie takich zdolności i uświadomienie, że każdy może tego doświadczyć. Opisuje swoje zdarzenia i sytuacje, w której pomogli jej opiekunowie duchowi. Uczy jak odpowiednio przygotować swój umysł i ciało do spotkań z tymi świetlistymi istotami, w jaki sposób budować z nimi relacje i wzmacniać je tak, by dzięki nim nasze życie było łatwiejsze. Jak sama mówi: „Po wielu latach pracy w świecie duchów mogę powiedzieć, że moje życie nieodwołalnie się zmieniło. Jestem szczęśliwsza i skoncentrowana bardziej niż kiedykolwiek.”

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 320

Oprawa miękka


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.