czwartek, 10 kwietnia 2014

85. Grzyby Candida

przyczyna większości chorób.
Skuteczny program przeciwgrzybiczy
Ann Boroch

 „większość problemów zdrowotnych zaczyna się w układzie pokarmowym.”

W organiźmie każdego z nas grzyby występują w sposób naturalny w układzie pokarmowym, w błonach śluzowych i skórze. W swoim normalnym stadium są nieszkodliwe zwane Candida albicans. Problem zaczyna się, gdy dochodzi do ich nadmiernego rozmnożenia i przybierają postać „oportunistycznego patogenu.” To powoduje wydzielanie szkodliwych mykotoksyn, które mają negatywny wpływ na nasze narządy. Ich przerost powoduje zapuszczanie korzeni w błonie śluzowej jelit co prowadzi do wystąpienia tzw. „zespołu nieszczelnego jelita.” W efekcie dręczą nas różne choroby i dolegliwości takie jak: ogólne zmęczenie, wzdęcia, alergie, nadwaga, artretyzm, depresja, stwardnienie rozsiane, mięśniaki, endometrioza, niedoczynność tarczycy i wiele innych. Wyleczenie wielu z nich wydaje się niemożliwe. Współczesna medycyna nie radzi sobie z niektórymi, mimo zaawansowanej technologii. Błędy i zła diagnoza, bagatelizowanie problemu, tylko pogłębiają stan organizmu. Jakie są przyczyny przerostu drożdżaków? Co go wywołuje? Czy można skutecznie poradzić sobie z tym procesem i skutkami wywołanymi przez niego? Okazuje się, że tak. Udowadnia to książka „Grzyby Candida przyczyną większości chorób,” w której zawarty został materiał napisany przez Ann Boroch, która w swoim życiu doświadczyła kandydozy i skutecznie wyleczyła się z jej skutków.

źr. zdjęcia: www.annboroch.com
Ann Boroch jest dyplomowanym lekarzem naturopatą, hipnoterapeutą klinicznym oraz certyfikowanym irydologiem i konsultantem żywieniowym. Od dzieciństwa była chorowita, ciągle się przeziębiała, nękały ją infekcje wirusowe grypy, zatok i uszu. W wieku 19 lat zachorowała na mononukleozę. Nie pomagały żadne leki, antybiotyki i tradycyjne terapie. Pomogła jej książka dr Williama Crooka pt. „The Yest Connection”, w której znalazła przyczyny swoich dolegliwości. Po rocznym stosowaniu zaleceń z poradnika, powróciła do zdrowia. Jednak nie kontynuowała ich w dalszym swoim życiu, czego konsekwencją było stwardnienie rozsiane w wieku 24 lat. To spowodowało powrót do poszukiwań alternatywnych metod leczenia. Po czterech trudnych latach walki z chorobą, wygrała. Postanowiła nieść pomoc innym i uświadamiać im jak ważne jest zdrowy styl życia. Dlatego powstała książka „Grzyby Candida”.

Książka podzielona została na dwie części. Pierwsza – to wiedza teoretyczna, pokazująca przyczynę wielu chorób i schorzeń. Opisuje w niej  czym są grzyby Candida, jakie czynniki sprzyjają przerostowi drożdżaków, jakie objawy i choroby on wywołuje w poszczególnych układach naszego organizmu. Podkreśla też, że „po dziś dzień medycyna zachodnia nie uznaje kandydozy jelitowej i ogólnoustrojowej za chorobę.(…) Większość lekarzy rozpoznaje i leczy przerost Candida albicans wyłącznie w przypadku pleśniawki, grzybicy pochwy albo dolegliwości związanych z HIV/AIDS.” Zamieszcza kwestionariusz zdrowia, opracowany przez dr Williama Crooka, który pomoże ustalić, czy grzyby Candida są przyczyną naszych problemów zdrowotnych. Poza tym poznajemy budowę układu pokarmowego, dolegliwości z nim związane, negatywny wpływ na nas niezdrowego odżywiania, białego cukru, tłuszczów trans, rafinowanych węglowodanów, produktów mlecznych, białka zwierzęcego, używek i innych. Dowiadujemy jak przygotować organizm do odtruwania i leczenia, wymienia ziołowe i farmaceutyczne środki grzybobójcze, jak powinna wyglądać zdrowa dieta.

Druga część poświęcona została 90 – dniowemu programowi leczenia, dzięki któremu możemy wyeliminować grzyby z naszego organizmu i poprawić swoje zdrowie. Autorka zapewnia, że  stosując jej zalecenia, odżywimy ciało, odzyskamy energię, witalność i pozbędziemy się dolegliwości, z którymi do tej pory się zmagaliśmy bez widoków na poprawę. Zamieszcza listę produktów, które są korzystne a także te, których należy unikać. Podpowiada, by obserwować swoje ciało, gdyż każdy z nas reaguje inaczej na określone produkty. Jeśli po jakimś produkcie zaproponowanym przez nią pojawiłyby się nieprzyjemne objawy, to będzie sygnał, że należy go unikać w swojej diecie. Słuchanie swojego ciała to podstawa. „Ono komunikuje ci swoje potrzeby, a także pokazuje, co mu szkodzi.” Opracowała także tzw. „Plan Początkowy” dla osób, które nie są w stanie od razu przejść na dietę przeciwgrzybiczną. Efekt jednak może pojawić się wtedy po dłuższym czasie.  Oprócz tego zostały zamieszczone przykłady dwutygodniowego menu, pomysły na śniadania, lunch i kolację oraz ponad 70 przepisów na zdrowe i smaczne posiłki.

„Odkryjesz, że istnieje wiele pysznych, łatwych do przyrządzenia posiłków.” Są wśród nich dania główne, przystawki, sosy, desery, przekąski i napoje. Wybór jest duży i każdy z pewnością wybierze dla siebie odpowiednie dania. Jedyny minus to niektóre składniki, które raczej trudno u nas kupić lub są zbyt drogie np. mąka migdałowa, mąka amarantusowa, mleko migdałowe czy preparaty Just Like Sugar, mieszanka Namaste Foods Waffle & Pancake Mix. Sa to jednak tylko propozycje i myślę, że mozna dostosować przepisy do polskiego rynku, korzystając z listy dozwolonej żywności zamieszczonej w książce. 

Poza tym autorka udziela wielu wskazówek i porad: Jak jadać w restauracjach, poza domem? Jak postępować po skończeniu 90 dniowego programu? Zamieszcza też listę polecanych marek zdrowych produktów, tabele z suplementacji diety, oraz podpowiada jak dostosować program do swoich potrzeb. Chcąc wprowadzić go do swojego życia warto kupić proponowane produkty wcześniej i sukcesywnie wprowadzać je według wskazań autorki.

Jej własne przeżycia, walka z chorobami i droga do zdrowia są dowodem, że wyzdrowienie jest możliwe. Zapewnia, że:

„Dzięki mojemu programowi w ciągu zaledwie 90 dni odzyskasz zdrowie i witalność. Nauczysz się wysłuchiwać sygnały swojego ciała oraz na nie reagować, a zdobyta wiedza i doświadczenie dadzą ci poczucie siły. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tych zmian – będzie to mądry wybór, który przygotuje cię na przyjęcie nowego stylu życia i umożliwi ci zachowanie zdrowia na długie lata.”


Książkę można kupić w sklepie:
 


Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 224
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)