piątek, 18 kwietnia 2014

88. Fizyka Wiary

Kwantowa magia
Tatiana i Witalij Tichopław


Dzisiejszy świat nastawiony na konsumpcję, zaspokajanie wciąż rosnących potrzeb materialnych, coraz bardziej rozwijająca się technologia spowodowała regres duchowy człowieka. Odeszliśmy od natury, przestaliśmy żyć zgodnie z jej prawami, zaniedbujemy środowisko, ciągle goniąc za lepszym życiem. Taka postawa prowadzi nieuchronnie do zagłady i unicestwienia świata. Naukowcy od wielu lat szukają sposobu na wyjście z tego impasu. Jedną z przyczyn upatrują w braku duchowości człowieka. Tatiana i Witalij Tichopław w swojej książce „Fizyka Wiary” starają się przedstawić naukowe zależności między nauką a religią, którą uważają za niezwykle ważną dla rozwoju ludzkości. Badania pokazują, że dla znacznej części ludzi na świecie religia nie odgrywa ważniejszej roli w ich życiu. Sondaż na ten temat został przeprowadzony 8 grudnia 1988 roku w Moskwie oraz w USA – w Nowym Jorku, San Francisco, Bostonie i Detroit. Zadano wówczas m.in. trzy pytania dotyczące religii:
1. Jaką rolę w pana/pani życiu odgrywa religia?
2. Czy wierzy pan/pani w życie pozagrobowe?
3. Jaki jest pana/pani stosunek do Boga?

Wyniki były deprymujące i wykazały, że duchowość wśród ludzi odgrywa niewielką rolę. Autorzy uważają, że przyczyniła się do tego także nauka.

„Konieczne jest, by celem każdego człowieka i społeczeństwa stała się transformacja i duchowe doskonalenie w imię przejścia ludzkości na nową gałąź ewolucyjnego rozwoju – od człowieka rozumnego – do człowieka duchowego”
T. Romanowa – przedstawicielka ruchu społecznego

Tatiana i Witalij Tichopław przez wiele lat zbierali informacje na temat istnienia Boga w opracowaniach naukowych, chcąc znaleźć dowody na istnienie świata subtelnego, energetycznych ciał człowieka i nieśmiertelności duszy. Okazało się, że wiele spraw zostało już wykazanych, w tym także fakt istnienia Boga. Ostatnie 10 lat przyniosły odkrycia, które doprowadziły do zmian poglądów w tej sprawie. Zdołali oni udowodnić, że religia i nauka są ze sobą mocno związane i jedno bez drugiego nie może zaistnieć. Uważają oni, że religia to „wiedza minionych cywilizacji, uzyskania przez nie w efekcie studiowania, a przede wszystkim jest wiedzą o Bogu i duszy.” Przedstawiają podstawy fizyki kwantowej, naukową wersję stworzenia świata, podstawowe zagadnienia religijne, wyjaśniają zasadę świadomości, potęgi myśli i praw wszechświata, przybliżają pojęcia informacji i świadomości. Przede wszystkim prezentują punkt widzenia z poziomu Rosji i troskę o jej rozwój i stan moralny.

Książka składa się z trzech obszernych rozdziałów. Zebrany materiał w rozdziale 2 może stanowić doskonałą pomoc dla uczniów i studentów  fizyki. Autorzy prezentują badania Newtona, doświadczenia Fizeau i Michelsona, teorię względności Einsteina, mechaniki kwantowej, prace Diraca, badania G. Szypowa i prace Instytutu Fizyki Teoretycznej i Stosowanej.

Współcześnie można zauważyć ateizację społeczeństwa i coraz trudniej jest ludziom uwierzyć w Boga, duszę, subtelne energie, świat pozamaterialny i parapsychologiczne zdolności. Potrzebują oni dowodów, by uwierzyć w istnienie świata niewidzialnego. Dlatego Tatiana i Witalij Tichopław postanowili napisać książkę, która będzie zrozumiała dla szerokiego grona czytelników. Nie do końca jestem przekonana, czy im się to udało. Przytaczają oni dużo materiałów różnych naukowców, eksperymentów, których nie czyta się lekko. Podsumowują swoje lata poszukiwań, ukazują prace naukowe nie tylko współczesnych badaczy ale także te, które ukazały się na przestrzeni wieków. Celem ich było wsparcie duchowe i moralne człowieka, lecz treść jest trudna do przebrnięcia dla przeciętnego człowieka.  Uważam, że jest to publikacja odpowiednia dla tych osób, które znają już podstawy z fizyki kwantowej i orientują się w jej nazewnictwie i terminologii. Dla laika jest to trudna lektura, tym bardziej, że styl pisania przypomina pracę naukową.

Książkę można kupić w sklepie:


Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 232
Oprawa miękka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)