czwartek, 9 stycznia 2014

66. Terapia Czakr

Równowaga energetyczna 
gwarancją zdrowia
Margaret Ann Lembo


Słowo „czakra” pochodzi z sanskrytu i oznacza „koło” lub „wir”. Źródła opisujące system czakr sięgają filozofii jogi z 2000 lat p.n.e. Głównych ośrodków energetycznych w naszym ciele jest siedem. Bez wiedzy o nich, ich funkcji, znaczenia, umiejętności ich równoważenia i oczyszczania nie jest możliwe uzdrawianie, dobre samopoczucie czy udane, satysfakcjonujące życie. Blokady, które zaburzają ich prawidłowe funkcjonowanie, powodują wiele schorzeń, dolegliwości i chorób. Najczęściej wtedy skupiamy się na fizycznych objawach i próbujemy je usunąć z organizmu. Tymczasem przyczyna tkwi często na poziomie subtelnych poziomów. Przywrócenie równowagi w naszych centrach energetycznych jest krokiem w kierunku zdrowia. Jednak, by tego dokonać, niezbędna jest wiedza jak to zrobić. W tym może być pomocna książka pt.” Terapia czakr. Równowaga energetyczna gwarancją zdrowia”

źródło zdjęcia:
 www.margaretannlembo.com
Margaret Ann Lembo jest znawczynią kwestii duchowych i aromaterapii oraz organizatorką popularnych odczytów. Spełnia się jako duchowy lekarz i właścicielka „Kryształowego Ogrodu” - centrum założonego w 1988 roku na Florydzie, w którym jak pisze na swoim blogu: „gościłam najwspanialszych nauczycieli i uzdrowicieli z całego świata oraz przewodniczyłam wyprawom do świętych miejsc rozrzuconych po całym świecie, z których każda pogłębiła moje rozumienie praktyk duchowych i nauczania mężczyzn i kobiet wywodzących się z różnych kultur”. Do dziś prowadzi warsztaty i zajęcia w całym kraju. Jej płyty CD i audio (m.in. z przewodnikiem medytacji) są rozpowszechniane w kraju. W swoim dorobku ma kilka książek, m.in. „Pokoloruj swoje życie z kryształami”, „Chakra Awakening: Przekształć swoją rzeczywistość Korzystanie z kryształów, kolorów, aromaterapii i mocy pozytywnej myśli” „Minerały i kamienie”. 

Poradnik „Terapia czakr” jest efektem osobistych doświadczeń autorki, samoobserwacji, badań i nauczania rozwoju duchowego na swoich zajęciach prowadzonych w Kryształowym Ogrodzie. Autorka zawarła w niej pradawne narzędzia duchowe, czerpiąc z dawnych mądrości Tolteków, nauk Majów, Inków i rdzennych mieszkańców obu Ameryk. Stworzyła swoją metodę terapeutyczną, wykorzystującą moc kamieni, kryształów, olejków, koloru, afirmacji, pozytywnego myślenia i intencji.

Książka została bardzo ładnie wydana z kolorową wkładką z ilustracjami omawianych kamieni i kryształów. Możemy na niej zobaczyć 75 kamieni szlachetnych, by móc łatwiej je przyswoić, uzmysłowić sobie ich wygląd i ułatwić ich identyfikacje przy ewentualnym zakupie. Wiedza ujęta jest w 9 rozdziałach w tym siedem z nich ułożonych zostało według kolejności omawianych czakr.

jedyna ilustracja w książce oprócz
kolorowych wkładek
Pierwszy rozdział poświęcony jest tematowi, od którego powinniśmy zacząć poznawanie swoich centrów energetycznych - oczyszczaniu. Każdy następny opowiada o jednej czakrze. Zawarty w nich jest opis jej wyglądu, charakterystyka, funkcje jakie spełnia ona w organiźmie. Poza tym podane są kolory jej przyporządkowane, wspomagające kamienie, dźwięki, olejki, zapachy. położenie, narządy, które są jej przypisane. 

Dowiadujemy się co powoduje powstawanie blokad w danej czakrze, jakie działania ją wzmacniają a jakie osłabiają, jakie dolegliwości towarzyszą przy zaburzonej energii, jakie są przyczyny ich występowania. Zamieszczone zostały także ćwiczenia, porady, wskazówki i metody uzdrawiania czakr. Osobno opisana została rodzina kwarców, postać Marcel’a Vogel’a, który prowadził badania na kryształami kwarcu, a także telepatia i charakterystyka różnych rodzajów kwarców.

Dodatkowym atutem tej pozycji są tabele ujęte jako Dodatek. Są one podsumowaniem treści i mają za zadanie ułatwić odnalezienie konkretnej informacji. Pierwsza z nich zawiera przyporządkowania dźwięków, kolorów, kamieni i olejków do konkretnej czakry. Druga – pomaga dostosować kamienie do odpowiedniej dolegliwości, emocji, sytuacji i intencji.

Książka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Nie tylko graficznie lecz przede wszystkim merytorycznie. Opisywane zagadnienia tworzą logiczną całość. Margaret Ann Lembo prowadzi czytelnika krok po kroku, od czakry do czakry, stopniowo poszerzając wiedzę jasnym, zrozumiały językiem. Uświadamia, że jesteśmy „jednym z elementów wiecznie wibrującego Wszechświata.” Wszystko co robimy, myślimy ma wpływ na nasze otoczenie ale także na nas i naszą energetykę. Równowaga na wszystkich naszych subtelnych poziomach procentuje w postaci doskonałego zdrowia, samopoczucia a w efekcie udanym życiem. 

„Byłam świadkiem przemian u wielu osób, spowodowanych zrozumieniem roli czakr z zastosowaniem kolorów, kryształów i aromaterapii w dokonywaniu świadomych zmian. Możesz zrobić to samo. Książka ta może posłużyć ci jako narzędzie do przebudowania życia w sposób zgodny z twoją intencją.”

Książkę można kupić w sklepie:


Numer wydania 1
Rok wydania 2013
Format 14,5 x 20,5 cm
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)