wtorek, 21 stycznia 2014

68. Amulety, zaklęcia i rytuały Białej Magii

Haitańskie hoodoo
Ray T. Malbrough


         

Magia towarzyszyła człowiekowi od dawna w wielu sytuacjach. Była elementem życia. Wiara w nią była silna i odgrywała ważną rolę w codziennym życiu. Dziś, mimo rozwiniętej cywilizacji magia nadal funkcjonuje, lecz przybiera nieco inną formę. Wiedza o niej jest bardziej dostępna, łatwiej zdobyć potrzebne składniki do rytuałów, coraz więcej pojawia się sklepów ezoterycznych, programów, książek, filmów. Wzbudza skrajne emocje, gdyż oparta jest na mitach i złych wyobrażeniach, tępiona przez kościół, obśmiewana w mediach, wyolbrzymiana w filmach czy powieściach. 

Magię kojarzymy często z amuletami, talizmanami i rytuałami. Nosimy maskotki na szczęście, breloczki ze św. Krzysztofem wisiory z różnymi symbolami, szukamy czterolistnej koniczyny. Tej magicznej stronie życia poświęcona jest książka “Amulety, zaklęcia i rytuały Białej magii”

Istnieje wiele rodzajów magii, które powstały na przestrzeni wieków. Najbardziej znane określenia dotyczą magii białej i czarnej. Ta pierwsza – sprzyja człowiekowi, druga działa na jego niekorzyść. Ray T. Malbrough – autor książki,  uzmysławia zagrożenia jakie płyną z lekkomyślnego stosowania magii w niecnych celach.

 

Ray T. Malbrough wie co mówi, gdyż sam jest magiem praktyk hoodoo, mistykiem, medium i aktywnym członkiem Stowarzyszenia Parapsychologicznego Miasta Thibodeaux. Urodził się w Nowym Orleanie, w regionie zwanym „krainą całunów”. Tak nazywana jest południowo – wschodnia część Luizjany. Dzięki swojej mamie poznał podstawy rodowitej magii hoodoo, funkcjonującej na jego terenach od wieków. Już jako 19 latek pracował jako medium i asystent w nowoorleańskiej herbaciarni ciesząc się dużą popularnością. Jest absolwentem Seminarium Magii Saksońskiej, które założyła dr Raymond Buckland – w Polsce znany z „Księgi Komunikacji z Duchami”.

Ray T. Malbrough przekazuje elementy magii, które od tysiącleci były stosowane przez czarowników w Luizjanie. Ukazuje ją jako sztukę, którą z powodzeniem możemy zastosować dla poprawy życia, spełnienia marzeń, pragnień ale też dla ochrony siebie, swojej rodziny, najbliższego otoczenia. Krok po kroku ujawnia receptury, zaklęcia i rytuały z wykorzystaniem talizmanów gri gri, lalek, kadzideł, olejków, magicznych proszków i płynów.

Książka jest przemyślana, materiał zaprezentowany przejrzyście i konkretnie bez przydługich wywodów, co sprawia, że treść wręcz się „pochłania”. W przekazywanej treści czuć fachowość i doświadczenie. Została ona ujęta w 10 rozdziałach, z których każdy zawiera mniejsze podrozdziały. Autor przekazuje w niej swoje doświadczenie i opiera ją na swojej praktyce. Uchyla rąbka tajemnicy magii pozytywnej, która ma na celu wspieranie nas w codziennym życiu, bez szkody dla innych osób i istot.

Oprócz teorii znajdziemy także przydatne ćwiczenia, porady, wskazówki i przestrogi. Przekazuje w jaki sposób przygotować się do rytuału, jak powinien on przebiegać i jak go zakończyć. Opisuje dlaczego u niektórych zaklęcia nie działają, w jakim celu praktykuje się magię, co możemy dzięki niej osiągnąć, jak poznać działanie tzw. „złego oka”, jak przygotować oczyszczającą kąpiel i wiele innych. Znajdziemy w poradniku sprawdzone receptury na pomocne specyfiki, kadzidła, własne olejki, magiczne płyny. Pomocną stroną są zestawienia znaków zodiaku i kamieni, lista ziół i w jakim celu można je użyć. Główną jednak zaletą książki są rytuały na różne okoliczności. Każdy z nich jest dokładnie opisany oraz dodatkowo opatrzony rysunkiem pokazującym ustawienia poszczególnych narzędzi magicznych. 


Rozdział 10 – ostatni, to ukłon w stronę osób należących do kościoła katolickiego. Ray T. Malbrough przedstawia w nim Rytuał Otwarcia z wykorzystaniem modlitw do chrześcijańskich energii, opis mszy ze świecami, listę psalmów z przypisanymi im działaniami, spis świętych oraz modlitwy do niektórych z nich.

Magia może być pomocna w wielu sprawach, jednak nie można jej postrzegać jako panaceum na wszelkie problemy, które będą się pojawiać na naszej drodze zawsze. Chcąc ją praktykować w dzisiejszych czasach, trzeba znać jej zasady. Jak w każdej dziedzinie życia, tak i w magii należy znać podstawy, by móc praktykować ją bezpiecznie i świadomie. 

„Wielu pragnie zgłębiać tajniki magii, kierując się błędnymi założeniami, że dzięki temu pozbędą się kłopotów i spełnią swoje wszystkie marzenia.” 

Problemy zawsze będą się pojawiać i nie trzeba magii, by je rozwiązać. One uczą nas czegoś nowego, wzmacniają i pozwalają cierpliwie podążać do przodu. Autor potwierdza, że możemy dzięki niej zrealizować marzenia a „źródłem większości problemów, jakie pojawiają się w naszym życiu, jest nasza lekkomyślność.” To samo dotyczy magii. Tu warto zapamiętać ważną zasadę, że „wszystko, co robisz, prędzej czy później do ciebie wróci”. Kierując się tym prawem, mając na uwadze wszystkie żyjące istoty i wysyłając pozytywne wibracje możemy się spodziewać skutecznych i bezpiecznych efektów naszych działań a przy tym spełnionego, szczęśliwego życia.

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1
Rok wydania 2013
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 168
Oprawa miękk

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.