środa, 29 stycznia 2014

73. Do nieba i z powrotem

Śmierć, niebo, aniołowie i powrót do życia. Prawdziwa historia lekarza chirurga
Mary C. Neal

          

„Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie 
nie można zobaczyć ani dotknąć.
Trzeba je poczuć sercem”
Helen Keller

Dzień 14 stycznia 1999 roku było dla Mary C. Neal przełomowym czasem, kiedy w czasie wakacji przebywała z mężem w Ameryce Południowej na spływie kajakowym. Doszło tam do wypadku, kiedy utknęła ona pod wodospadem i niemal utonęła. Jak sama napisała: „Umarłam i poszłam do nieba”. Zanim wróciła z powrotem na ziemię po dłuższej reanimacji, doświadczyła niezwykłych zdarzeń po Drugiej Stronie. 

Mary C. Neal jest lekarzem medycyny, chirurgiem. Ukończyła Szkołę Medyczną Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Tam kształciła się w kierunku chirurgii ogólnej. Potem odbyła rezydenturę z ortopedii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii oraz staż z zakresu chirurgii kręgosłupa. Zawsze stąpała twardo po ziemi podchodząc do niego realnie, mówiąc o sobie z perspektywy czasu: „Mam analityczny umysł, jestem naukowcem z wykształcenia, a sceptykiem z natury. Nie wiem, czy uwierzyłabym w historię, którą Ci opowiadam, gdyby nie to, że sama ją przeżyłam.” To wydarzenie spowodowało zmiany w jej życiu, w jej wnętrzu i dziś wspiera inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, dokonywania świadomych wyborów, wyznając zasadę: „bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie”. Przekazuje wszystkim informacje dotyczące Boga, jego aktywności w naszym życiu, łasce i miłości. 

trailer do książki

Książka przesiąknięta jest wiarą, która w ciągu życia autorki miała ogromne znaczenie. Jej zaufanie w boski plan i podążanie za jego wskazówkami doprowadziło ją do dzisiejszego momentu. Jej opowieść obejmuje czasy od dzieciństwa, poprzez lata studiów, pracy, zdarzenia, które doprowadziły do wypadku aż po dzień dzisiejszy. Nie poświęca całej książki przekazom lecz raczej swojemu życiu pod wpływem Boga i rozmyślań na jego sensem. Opowiada to co w jej życiu wydarzyło się po powrocie na ziemię, jak jej wiara się umocniła, co przekazały jej istoty, które powitały ją po tamtej Stronie, o czym rozmawiała z aniołem, gdy leżała w szpitalu w Chile. Miała okazję zapytać o ważne kwestie i uzyskała odpowiedzi na wiele pytań o ważne zagadnienia dotyczące ludzkości, celu istnienia, rozwoju i losów Ziemi, sensu wielu wydarzeń, które przytrafiają się nam na co dzień. Przekazuje efekty tego doświadczenia, przesłania i wiedzę jaką uzyskała po Drugiej Stronie. Autorka opisuje swoje prawdziwe przeżycia, drogę kariery, poszczególne etapy życia, emocje, jakie towarzyszyły jej w czasie spotkań w niebie, jak i po powrocie na ziemię. 

Na końcu zawarte zostały odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, po publikacji książki „Do nieba i z powrotem”. Jakie miejsce w tej historii zajmuje Jezus? Jak wyglądały osoby, które spotkałaś w niebie? Czy nie robi tego dla pieniędzy? Jak wyglądał Jezus? W jaki sposób zmienił się jej sposób postrzegania Boga? Proponuje także eksperyment, by przez co najmniej 6 miesięcy spisywać tzw. „zbiegi okoliczności”, przeanalizować życie, wyciągnąć wnioski. Uzupełnieniem są czarno – białe zdjęcia rodzinne z okresu przed wypadkiem, z rekonwalescencji i chwil po odzyskaniu zdrowia, a także miejsca tragicznych zdarzeń nad rzeką Fuy.

źr. drmaryneal.com 
„Nawet w najgorszych z nas znajdziemy dobro, a nawet w najlepszym czai się jakiś element zła. Gdy to odkryjemy, będziemy mniej skłonni nienawidzić naszych wrogów.”
Martin Luther King Jr.

Mary C. Neal, pisząc książkę spełniała wolę Boga, wiedząc, że „doświadczenia oraz zaszczyt odwiedzenia nieba i powrót na ziemię” zostały jej dane po to, aby dzięki nim mogła „ pomóc innym wyzbyć się wątpliwości i by mogli uwierzyć. Uwierzyć, że duchowość jest najważniejszym elementem naszego życia.” Jej przekazy dają nadzieję na dalsze życie, usuwają lęk przed śmiercią i podtrzymują wiarę w boską energię i miłosierdzie. Czytając , uświadamiamy sobie, że warto żyć dniem dzisiejszym doceniać każdą chwilę, bo to jest naszym największym darem, tu i teraz. Wszystko co robimy, ludzie których spotykamy, doświadczenia, które przeżywamy mają swój cel, sens i są częścią boskiego planu. W naszym życiu nie ma przypadków a wszyscy jesteśmy „częścią wielkiego arrasu Pana”

wypowiedź autorki jej przeżyciu
  
Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1
Rok wydania 2013
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 216
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)