sobota, 25 stycznia 2014

71. Jak rozwinąć naturalną intuicję

Poznaj swoje nadprzyrodzone zdolności
Sherrie Dillard

       

„Głos duszy może być subtelny, 
ale nigdy nie da się go zagłuszyć." 

W życiu doświadczamy wydarzeń o różnym natężeniu. Niejednokrotnie są to trudne do przyjęcia doświadczenia, z którymi nie umiemy sobie poradzić. Czasami splot wydarzeń tak się nasili, że trudno jest nam udźwignąć natłok emocji, problemów i wyjść na prostą. Zapominamy o naszym cichym doradcy wewnątrz nas, który próbuje nam podpowiedzieć rozwiązania, lecz my nie zwracamy na to uwagi. Ograniczają nas nasze myśli, przekonania, działania które blokują nam dostęp do otwarcia się na energie pozazmysłowe. Brakuje nam umiejętności dostrzegania sygnałów, znaków, wiadomości, które wysyła nam nasza dusza. Jej językiem jest intuicja, która jest naszym najważniejszym przewodnikiem. Uwrażliwienie na jej przekazy może nam ułatwić życie. 

O intuicji każdy chyba słyszał. Nieraz miewamy przeczucia, robimy coś „intuicyjnie”, „intuicja mi podpowiedziała, że…” Jednak czym jest intuicja? Czy można nauczyć się z nią współpracować? Jak możemy ją wykorzystać? Czy wszyscy ją posiadamy? Na te i inne pytania możemy znaleźć odpowiedzi w książce pt. „Jak rozwinąć naturalną intuicję”  

źr.: www.sherriedillard.com
Książka została napisana przez Sherrie Dillard, która zdobyła uznanie jako medium. Już w dzieciństwie wykazywała zdolności paranormalne, lecz nie ujawniała tego nikomu, gdyż jej rodzina reprezentowała religijnych metodystów a matka należała  do Zjednoczonego Kościoła metodycznego. Swoje zdolności zaczęła rozwijać już w dorosłym życiu i dziś może się poszczycić ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Jej niezwykły dar doceniają nie tylko uczniowie i klienci, ale nawet przedstawiciele Policji, którym Autorka często pomaga w śledztwach dotyczących osób zaginionych bądź morderstw. Sherrie uważa, że wszyscy jesteśmy medium dlatego pomaga innym zrozumieć, że intuicja jest naszym naturalny stanem.

„Najważniejszym celem mentalnej, duchowej i mistycznej drogi jest doprowadzenie nas bliżej boskości, prawdy o wszystkim co jest.”

Intuicję ma każdy z nas ale nie każdy tak samo ją odbiera. Jest ona ściśle związana ze światem duchowym i rozwojem osobistym. Sherrie Dillard podchodzi do tego tematu indywidualnie, uświadamiając jak ważne jest zrozumienie sensu tego co doświadczamy, czym są zdolności paranormalne i jak działa intuicja. 

Są cztery typy intuicyjne: emocjonalny, mentalny, fizyczny i duchowy. Którą z nich mamy w stopniu dominującym, podpowie kwestionariusz, który warto wypełnić na początku czytania książki. Znajomość ta pomaga w poznawaniu kolejnych zagadnień publikacji, gdyż autorka dostosowała jej treść dla każdej osobowości.  Muszę przyznać, że w moim przypadku test zdał egzamin i pozwolił mi poznać siebie lepiej.
  
Książka przekazuje wiele cennej wiedzy dla wszystkich, którzy chcieliby rozwinąć swoją intuicję. W ostatnich latach ukazało się trochę poradników na ten temat, w których najczęściej jest bardzo dużo ćwiczeń, które mają ułatwić jej uaktywnienie. Sherrie Dillard podeszła do tematu nieco inaczej i stopniowo prowadzi nas drogą od poznawania własnej intuicji, świata Ducha aż do mistycznej ścieżki. Przekonuje, że umiejętność słuchania naszego wewnętrznego doradcy może ułatwić nam dostrzeżenie pojawiających się sygnałów a dzięki temu świadome kreowanie rzeczywistości. Kluczem do tego jest zrozumienie naszego typu intuicyjnego oraz rozwój swoich zdolności. 

Książka pomaga zrozumieć jak działa pole energetyczne, jaki wpływ mają na nas negatywne emocje innych osób, jak w ciele fizycznym objawiają  się takie zagrożenia, jak skutecznie otwierać się na boskie przewodnictwo, w jaki sposób postępować, by właściwie wykorzystać nasze umiejętności. 

Wątkiem głównym przeplatającym się przez cała książkę są kontakty z Duchem, przewodnikami duchowymi, aniołami. Sherrie Dillard podpowiada jak rozpoznać przewodników duchowych, pokazuje w jaki sposób nam pomagają, jakie mają zadania, na czym polega ich wparcie na naszej  ścieżce samorozwoju Ponadto wyjaśnia, czym są mistyczne dary i jak możemy ich doświadczyć, jak oczyszczać nasze kanały energetyczne z dawnych emocji, sytuacji, wydarzeń, które zanieczyszczają naszą aurę i wnętrze, jakie są korzyści, potencjalne niebezpieczeństwa oraz cechy osobowości związane z posiadaniem każdego z typów postrzegania pozazmysłowego, na co zwrócić uwagę, jak odróżnić prawdę od iluzji. 

W jej publikacji nie ma zbyt dużo ćwiczeń. Przede wszystkim otrzymujemy porcję solidnej wiedzy duchowej, która pomaga zrozumieć czym jest intuicja, zjawiska i zdolności paranormalne a medytacje i wizualizacje są jej uzupełnieniem. Zostały one opracowane dla poszczególnych typów intuicji, z dokładnym opisem i oddziaływaniem. Wszystko to poparte jest wiedzą pochodzącą z doświadczenia autorki.  Treść jest napisana przystępnym i zrozumiałym językiem a całość czyta się momentami jak opowiadanie. To za sprawą licznych historii klientów, którzy uczestniczyli w sesjach odczytów prowadzonych przez autorkę. Dzięki temu możemy uzmysłowić sobie niezwykłą moc intuicji i jej więź z duchowym światem. Uświadamiamy sobie, że każde nasze doświadczenie ma sens, a świat duchowy zawsze odpowiada na nasze prośby lecz najczęściej  ich realizacja nie jest zgodna z naszymi oczekiwaniami. Ważne, by zaakceptować swoją intuicyjną naturę, zacząć nad nią pracować, słuchać jej podszeptów, gdyż możemy lepiej wypełniać swoje życiowe zadania a przy tym zdobyć  wiedzę o nas samych i boskim źródle w nas.

„Dusza żyje i ma swoją inteligencję, moc, mądrość i piękno.
 Żyje w nas łącząc nas z Bogiem, z boskim źródłem.”

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1
Rok wydania 2013
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 264
Oprawa miękka

2 komentarze:

  1. I witaj na blogowisku :)
    Dodałam do obserwowanych, teraz już mi nic nie umknie.
    Pozdrawiam
    Lela

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)