środa, 8 kwietnia 2020

Nowe książki na mojej półce


Dziś do mojej biblioteczki trafiło sześć nowych tytułów, które otrzymałam od portalu Sztukater. Głównie są to różnego rodzaju poradniki i jedna powieść. Z kolei od Wydawnictwa Psychoskok otrzymałam trzy powieści w formie PDF. Taką praktykę przyjęło wiele wydawnictw, więc na razie musimy cieszyć się taką formą lektury.


W powieści "Wielkie włoskie wakacje" poznajemy Klaudię i Karolinę, które spędzają lato, podróżując po Włoszech. Pewnego dnia uwagę Klaudii, studentki historii sztuki, przyciąga piękna kołatka na bramie jednego z domów w Asyżu. Nieznana siła popycha ją w głąb podwórza i do wnętrza domu, gdzie jej oczom ukazuje się obraz z dymiącym Wezuwiuszem. Klaudia, choć nigdy nie była w Asyżu, jest pewna, że już kiedyś widziała ten obraz, podobnie jak cały dom i podwórze. Postanawia iść za głosem serca i odwiedzić Pompeje. Wkrótce okaże się, że w tę samą stronę podąża ktoś jeszcze, a dziewczyna słyszy jego kroki… [moja recenzja]

"Dom minimalisty" to książka, która jest praktycznym poradnikiem domowego i życiowego minimalisty. Znajdziemy tu wskazówki, od czego zacząć i jak uprościć wygląd mieszkania. Oczyścimy przestrzeń we wszystkich pomieszczeniach w swoim domu. Zajrzymy do każdej szuflady, szafy i schowka. Zlikwidujemy "łapacze kurzu" i wieczny bałagan na biurku. Nauczymy się oceniać, co należy zostawić, a czego lepiej się pozbyć. Prędko się przekonamy, że usunięcie nadmiaru rzeczy nie tylko uwalnia od bałaganu, ale również pomaga otworzyć się na życie i czerpać z niego radość - skupić się na tym, co jest dla nas najistotniejsze!
Na stronach książki "Oczyszczanie limfy" znajdziemy kompletne informacje na temat limfy, której funkcje są na przykład stosunkowo nieznane w porównaniu z krwią. Chłonka, czyli limfa, to naturalny płyn tkankowy będący częścią osocza krwi. Pełni ważne funkcje w organizmie człowieka, ale jej nieprawidłowe krążenie bywa także podstawą wielu problemów zdrowotnych.

Autorka opisuje wszystkie naturalne terapie i techniki, które okazały się skuteczne w podstawowej detoksykacji limfatycznej i oczyszczaniu limfy. Obejmują one terapię roślinami leczniczymi, homeopatię, sole Schusslera, specyficzne oczyszczanie limfy, stosowanie wody, redukcję stresu, dietę czy umiarkowane ćwiczenia.
Książka "Kwantowa dusza" rzuca zupełnie nowe światło na powstanie konfliktu na linii wiara-nauka analizując:

• rozwój obserwacji natury i nauk przyrodniczych w poprzednich epokach,
• astronomię jako umiejętność kapłanów w przedchrześcijańskim antyku,
• zdroworozsądkowe badanie i filozofię natury w Starożytnej Grecji,
• mroki wczesnochrześcijańskiej wrogości względem nauk przyrodniczych,
• chrześcijańskich teologów znajdujących się na celowniku dawnej kościelnej cenzury,
• „Księgę natury” względnie „Księgę nieba” jako rozszerzenie boskiego objawienia,
• materializm i determinizm w klasycznej fizyce,
• kartezjańskie rozdzielenie ducha i materii,
• teorię względności jako otwieranie się na nowy obraz świata. [moja recenzja]

W książce "Nerki i pęcherz" znajdziemy opis kompleksowej terapii naturopatycznej, która obejmuje pomocne sugestie dietetyczne, leki roślinne (berberys, pokrzywa, zielona herbata i ortosyfon), niezwykle skuteczne ozonowane oleje roślinne (rizole) oraz odkwaszanie organizmu. Nerki stanowią centrum kontrolujące inne narządy, takie jak kości, zęby, genitalia i uszy. Oznacza to, że jeśli występują zaburzenia w narządach dodatkowych, należy najpierw zbadać narząd główny. [moja recenzja]

"Nowoczesna czarodziejka" to pełna humoru historyczna wyprawa do świata tych, które w dawnych wiekach parały się czarami. To także opowieść o ich następczyniach – nowoczesnych czarodziejkach, silnych, mądrych i samodzielnych kobietach, które z czułością spoglądają w przeszłość i dbają o tradycję, chętnie korzystają z osiągnięć nowoczesności, a równocześnie pamiętają, że naszą wspólną powinnością jest zadbanie o to, by świat, który zostawimy naszym dzieciom, był przynajmniej tak piękny jak ten, który odziedziczyliśmy.
Powędrujemy ścieżkami naszych magicznych przodkiń, poszperamy w starych kufrach, by odnaleźć nie tylko miłosne czary i zaklęcia praprababek, ale też przypomnieć sobie, na czym polega odwieczna potęga kobiecości. Znane i lubiane kobiety sukcesu podzielą się z Tobą własnymi doświadczeniami, a w tle pojawiać się będzie przepiękna Opolszczyzna, pełna miejsc przepełnionych magią. [moja recenzja]

W świecie, w którym rządzi pieniądz i pozycja społeczna socjopaci przyjmują maski, żyjąc wśród nas i kreując się na dobroczyńców. Projekty rządowe, badania, niezwykłe moce – coś co brzmi zupełnie abstrakcyjne może się stać rzeczywistością. A może już jest, tylko nie zauważamy tego, żyjąc w wykreowanej przez garstkę ludzi, bawiących się w bogów, rzeczywistości, nie mając pojęcia o tym, że jesteśmy tylko marionetkami w rękach szaleńców?

Alexandra wybudza się ze śpiączki po wypadku nie pamiętając kim jest i jak znalazła się w szpitalu. Z pomocą przyjaciółki próbuje odzyskać wspomnienia, lecz z każdym dniem znajduje coraz więcej niepasujących elementów w jej opowieściach. Tajemnicze zapiski w starym dzienniku Alex wzbudzają w niej dodatkowe podejrzenia, a niejasne przeczucie, że musi komuś pomóc nie daje spokoju. Na własną rękę szuka więc odpowiedzi, a to co znajduje jest szokujące.

Losy Alex to mieszanka niebezpieczeństwa, ogromnej odpowiedzialności, trudnych wyborów i wytrwałości. Tu nic nie jest oczywiste, a nawet jeśli takie się wydaje, to potrafi niejednokrotnie zaskoczyć. [moja recenzja]

Zbyszek zostaje niesłusznie oskarżony o zabójstwo Jagody Borkowskiej.
Odbywając wyrok, zgłębia więzienne obyczaje, uczy się specyficznego slangu i walki o przetrwanie.

Mimo krzywdzącego wyroku nie poddaje się, chcąc dowieść prawdy. Z racji tego, że jest malarzem pasjonatem, zamierza wykorzystać ten talent nawet za kratkami. Jego inteligencja, spryt i urok osobisty pozwalają mu na więcej, niż mają inni. Organizuje spotkania resocjalizujące, podczas których zyskuje sobie uznanie i prestiż w więziennej społeczności. Dzięki Zbyszkowi, osadzeni zbliżają się do sztuki. Jedni mówią, że szczerze kochają malarstwo, a inni tylko udają, by wyrwać się z celi i przez cały dzień obcować z kulturą.
Czy artystyczny plan będzie miał rację bytu?

[moja recenzja]

XXI wiek, to teoretycznie czas, gdy poziom wiedzy o świecie i o człowieku osiągnął wysoki poziom rozwoju. Tymczasem prawda okazuje się zupełnie inna. Wizja naszej rzeczywistości zdominowana jest przez poglądy wyłącznie materialistyczne oraz utarte schematy przekazywane przez środowisko, w którym dorastamy. W świetle wielu relacji i badań naukowych wiemy, że życie nie kończy się po śmierci, istnieją inne wymiary egzystencji oraz istoty, a rzeczywistość materialna na głębszym poziomie ma charakter metafizyczny. Materialistyczne podejście do świata sprawiło, że ludzkość zatraciła wiedzę na temat własnej wyższej natury. Pogoń za dobrami materialnymi przysłoniła nam prawdziwe wartości, sprowadziła na drogę pozornego dobrobytu. 

Książka "W poszukiwaniu źródła" ukazuje blokady percepcyjne wytworzone przez materialistyczną cywilizację XXI wieku. Na podstawie konkretnych dowodów wykazano, że człowiek, to istota wielowymiarowa, a świat wokół nas jest tylko pozornie fizyczny. Publikacja zabiera nas w podróż po różnych wymiarach rzeczywistości pokazując, że nie jesteśmy jedynymi mieszkańcami wszechświata. Brak równowagi w dzisiejszym świecie wynika z niezrozumienia roli człowieka na Ziemi, o której o dziwo wiedzieli nasi przodkowie. [moja recenzja]

9 komentarzy:

 1. Widzę same ciekawe tytuły i sporo ezoteryki. Udanej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowała mnie książka Kreatywna Dusza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwantowa dusza też wydała mi się ciekawa, więc po nią sięgnęłam :)

   Usuń
 3. Mam w planach przeczytać książkę pani Jolanty Kosowskiej. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kusiła mnie na każdym kroku, więc postanowiłam ją przeczytać :)

   Usuń
 4. Zainteresowały mnie książki dotyczące minimalizmu i funkcjonowania nerek. Miłej lektury Mirko.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dom minimalisty to coś dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.