poniedziałek, 19 czerwca 2017

346. - "Sztuka Dobrych Nawyków"

Prosty sposób na zdrowie, miłość uważność i pomyślność
Nathalie Herrmam

        

„To my odgrywamy kluczową rolę w ilości szczęścia, którego doświadczamy.”

Rzadko można spotkać osobę, która jest całkowicie zadowolona ze swojego życia. Wiele z nich tkwi w nim przyjmując swój los jako zrządzenie losu. Tymczasem zawsze możemy wprowadzić zmiany lecz nie każdy wie od czego zacząć i jak to zrobić. Brak zmian często wynika z niewiary we własne siły i możliwości. Jedną z ważniejszych kwestii jest pozbycie się niekorzystnych przyzwyczajeń, które powstały u nas w ciągu wielu lat życia pod wpływem różnorodnych czynników. W tym celu została napisana książka pt.: „Sztuka Dobrych Nawyków.”

źr. zdjęcia: you Tube
Nathalie Herrman mogliśmy poznać poprzez książkę pt.: "Codzienne Inspiracje" wydane przez Illuminatio w 2014 roku. Jest trenerką osobistą, mówczynią i mistrzynią Reiki. Celem jej życia jest żyć pięknie i służyć pomocą innym ludziom.

Nathalie Herrman w dzieciństwie zmagała się z własnym uzależniającym zachowaniem, bezustannie poszukiwała bodźców, które zapewnią jej szczęście lecz wciąż nie mogła w pełni cieszyć się życiem. W pewnym momencie wszystko wymknęło się spod kontroli, wpadła w błędne koło wypierania rzeczywistości. Stanęła przed wyborem: tkwić nadal w stworzonym przez siebie chaosie emocjonalnym czy przejąć kontrolę nad swoim życiem. Na szczęście wybrała tę drugą opcję i to był początek jej podróży ku swemu przeznaczeniu. Musiała zmierzyć się sama ze sobą, swoimi słabościami, dostrzec to co w niej jest niewłaściwe, co przeszkadza i tworzy problemy. Z perspektywy czasu stwierdziła, że to była najtrudniejsza rzecz, jaką musiała zrobić w swoim życiu. Przeszła długą drogę zanim poznała siebie, uwolniła się od fałszu, iluzji i ujrzała rzeczy takimi jakimi są naprawdę. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia:amazon.com
W swojej książce pragnie przekazać innym w jaki sposób odkryć moc w sobie poprzez zmianę niekorzystnych nawyków na takie, które będą nas wspierały w dążeniu do szczęścia i radości. Przedstawia zasady zdrowego odżywiania, dbania o ciało, związki i relacje międzyludzkie oraz organizowania czasu. Poznajemy duchowe aspekty naszego życia i odwieczne prawa tworzenia dobrobytu, pomyślności i miłości. Podpowiada jak być bardziej uważnym, spokojnym i spełnionym w tym co robimy. Przekonuje, że wprowadzenie nowych, dobrych nawyków wymaga szczerości wobec siebie, gotowości do zmian i świadomości tego, co chcemy osiągnąć.

Stworzyła program pod nazwą „Sztuka Dobrych Nawyków” dla tych, którzy nie boją się pracy nad sobą i pragną wprowadzić nową jakość do swojego życia. Została ona oparta na czterech duchowych zasadach: szczerości, świadomości, chęci działania i uznaniu, które przyświecają każdemu głównemu zagadnieniu omawianymi w kolejnych częściach. 


W każdej z nich autorka zamieściła dużo ćwiczeń, które zostały opracowane z intencją wsparcia przy dokonywaniu zmian w naszym życiu w różnych jego obszarach, nie tylko zdrowotnych ale i duchowej a poprzez to w naszym otoczeniu. Każde z nich przeprowadza nas przez cztery zasady duchowe w odniesieniu do zdrowia, miłości, obecności Tu i Teraz i pomyślności, które są dla wielu z nas bardzo ważnymi aspektami naszego istnienia. 

Poradnik pomaga wdrożyć nowe zasady postępowania stopniowo z pomocą praktycznych zadań, testów, pytań, obserwacji siebie i swojego otoczenia. Dzięki nim możemy uzyskać lepszy wgląd w nasze wnętrze i zobaczyć to co przeszkadza nam w rozwoju czy osiągnięciu sukcesu. Napisany został bardzo przystępnie, bez nadmiernego rozwlekania tematu i konkretnie. Wiedza ułożona została w przemyślany sposób w czterech głównych częściach, które złożone są z dwóch rozdziałów. Pierwszy stanowi zawsze materiał teoretyczny, przedstawiający zrozumiałym językiem, natomiast kolejny zawiera formę praktycznych działań, pomagających wdrożyć poznane zasady. 

„Wypracowywanie dobrych nawyków w odniesieniu
do naszego zdrowia jest związane zwłaszcza z naszą
zdolnością do bycia szczerym. Doświadczenie miłości wiąże
się ze stopniem naszej gotowości. Nasza postawa wiąże się
ze świadomością, a dobrobyt bierze się z uznania.”

Każdy z nas ma wypracowane zachowania i przyzwyczajenia, z których często nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie blokują one drogi naszemu szczęściu. Większość z nich wykonujemy odruchowo, bez zastanowienia się a tymczasem mają one swoją niesamowitą siłę oddziaływania na nasze życie. Wiele naszych problemów są efektem podjętych decyzji, wyborów i nawyków. Najczęściej za swoje niepowodzenia obwiniamy okoliczności zewnętrzne, innych ludzi, sytuację finansową czy środowiskową. Autorka przekonuje, że wystarczy zamienić negatywne na pozytywne nawyki, by prowadzić życie takie jakie chcemy. Dzięki proponowanym sugestiom będziemy mogli stopniowo i w przemyślany sposób dokonać zmian w nastawieniu do rzeczywistości i cieszyć się zdrowiem, pomyślnością, miłością i każdą chwilą naszego życia. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Wymiary: 13,5 x 20,5 cm
Liczba stron: 256
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Redaktor prowadzący: Juliusz Poznański
Redakcja: Irena Piecha
Korekta: Anna Strożek
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski
Tłumaczenie: Kinga Składanowska
Tytuł oryginału: The Art of Good Habits: Health, Love, Presence & Prosperity

2 komentarze:

  1. Dobrze, że jest w niej dużo ćwiczeń.

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie muszę kupić i przeczytać. Wydaje się być świetnym poradnikiem!

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)