sobota, 17 czerwca 2017

345. - "Refleksologia w praktyce"

Przez stopy do zdrowia
Holly Tse

        

„Gdy ignorujesz wołanie swojej duszy, Wszechświat wkracza, by ci pomóc.”

Zdrowie, szczęście czy równowaga wewnętrzna są dla każdego ważnym aspektem naszego życia. Poszukujemy różnych sposobów na utrzymanie dobrej kondycji, samopoczucia, dobrostanu i zadowolenia lecz często jesteśmy niezadowoleni z tego co nas otacza. Okazuje się, że drogą do szczęścia mogą okazać się nasze... stopy o czym przekonuje książka pt.: „Refleksologia w praktyce”

źr. zdjęcia:chinesefootreflexology.com
Holly Tse jest holistyczną uzdrowicielką i certyfikowaną masażytką. Refleksologię praktykuje od 2004 roku. Jest założycielką strony ChineseFootReflexology.com, na której uczy ludzi uzdrawiania za pomocą chińskiej refleksologii. Jej nauczycielem był dr Gilbert Tay, lekarz medycyny chińskiej i twórca stylu chińskiej refleksologii. Holly mieszka w San Francisco Bay Area z mężem, synem i kotem. 

Droga do obecnego punktu w jej życiu była trudna i prowadziła przez kilka zbiegów okoliczności, które doprowadziły do odkrycia trzech katalizatorów. Dzięki nim wróciła do zdrowia, równowagi na każdym poziomie swojego życia i odkryła swój cel, którym okazała się refleksologia. 

okładka oryginału
źr.zdjęcia: amazon,com
Pierwszy katalizator objawił się, gdy Holly doznała poważnych urazów w wyniku wypadku samochodowego. Drugi katalizator poznała, gdy zachorowała na dziwną chorobę, natomiast trzeci - gdy zaczęła mieć problemy ze wzrokiem. Ich główne założenia określają trzy główne części poradnika.

I Zmiana umysłu
II Uzdrawianie energią
III Słuchanie serca i duszy

Autorka podchodzi do uzdrawiania holistycznie dlatego nie skupia się tylko na refleksologii ale włącza też kwestie duchowe i pracę nad zmianą myślenia. Na bazie własnych doświadczeń przekonuje, że proces leczenia zaczyna się wraz z nowym podejściem do rzeczywistości a to w jaki sposób myślimy ma ogromne znaczenie. 

„Twoje stopy nigdy nie kłamią. Zawsze mówią prawdę o twoim obecnym stanie zdrowia i samopoczucia.”

W części pierwszej przedstawia reguły pierwszego katalizatora, który uzmysławia wpływ naszego umysłu na nasze życia i pokazuje jak wykorzystać go do zharmonizowania energii w naszym ciele. Przedstawia trzy kroki, które prowadzą do zmiany myślenia, uczy słuchania własnego ciała, rozbudzenia w sobie wiary w sukces, podniesienia wibracji, usuwania negatywnych emocji i utrzymania płynnego przepływu qi w naszym organiźmie. Pomaga dostrzec te schematy myślowe, które nam nie służą i podpowiada w jaki sposób wybierać te, które będą dla nas odpowiednie.

Część druga została poświęcona uzdrawianiu energetycznemu z pomocą refleksologii. Poznajemy sekrety tej pradawnej chińskiej sztuki leczenia, główne zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jej powiązania z refleksologią, siły Yng i Yang w odniesieniu do naszego ciała i znaczenie qi dla naszego zdrowia i życia. Przede wszystkim dowiadujemy się jaką niezwykłą moc mają nasze stopy, które są „mikrokosmosem ciała jako całości”.


Autorka prezentuje około 50 punktów refleksologicznych, które mają ogromne znaczenie dla prawidłowego działania naszego organizmu. Punktów refleksologicznych jest znacznie więcej, jednak te, opisywane w książce są jednymi z najpotężniejszych w prezentowanym systemie uzdrawiającym. Każdy z nich jest dokładnie omówiony, w jasny i konkretny sposób. Dzięki przejrzystym instrukcjom i praktycznym wskazówkom odnalezienie potrzebnych punktów nie sprawia trudności. Ułatwieniem są czarno - białe rysunki stóp z zaznaczonym punktem, który akurat jest omawiany w danym akapicie. 


Część trzecia prezentuje ostatni katalizator, który autorka określa jako najważniejszy i najsilniejszy ze wszystkich, gdyż pomaga dotrzeć do naszej duszy. Każdy z nas ma Duszę Smoka, dzięki której możemy zrównoważyć ciało, umysł, serce i duszę. Połączenie z nią przynosi uzdrowienie na każdym poziomie, integrację z energią Wszechświata i uwrażliwienie na wskazówki płynące z naszego wnętrza.

Na końcu podpowiada jak to wszystko połączyć w jedną całość i wykorzystać dla swoich korzyści. Jako uzupełnienie autorka przedstawiła dwa ćwiczenia, które mają na celu wzmocnić nasze połączenie z mądrością Duszy Smoka, by osiągnąć nowe poziomy świadomości, połączenia i witalności. Podpowiada jak przeprowadzić „Wywiad z Wszechświatem” i prowadzić Radosny Dziennik. W załączniku znajdziemy skrót informacji dotyczących punktów refleksologicznych i ich rozmieszczeniu na podeszwach, na wierzchu oraz wewnętrznych i zewnętrznych krawędziach stóp.

„Gdy słuchasz swojego ciała, zaczynasz uświadamiać sobie własną moc uzdrawiania i zmieniania życia.”


Książka dostarczyła mi wielu informacji o moim organiźmie i wnętrzu. Stanowi ona bogactwo wiedzy zarówno praktycznej jak i duchowej dzięki licznym ćwiczeniom, poradom i wskazówkom. To nie tylko doskonały materiał do poznawania naszych stóp lecz także ogromny zbiór ćwiczeń do podnoszenia naszych wibracji i rozwijania naszej sfery duchowej. Holly podkreśla, że jest on początkiem drogi dla tych, których zainteresował zaprezentowany temat. Uświadamia, że nasze stopy są skarbnicą wiedzy i źródłem zdrowia. Potrafią poinformować nas o miejscach, w których gromadzimy stres, gdzie występują blokady energetyczne czy pojawia się choroba ale też ujawnią jak podchodzimy do życia, reagujemy na pojawiające się problemy i emocjonalny ból, a nawet wskażą w jaki sposób wprowadzić harmonię w życiu i osiągnąć cel naszej duszy. Jest to możliwe poprzez punkty refleksologiczne, które umiejscowione są na naszych stopach i odpowiadają różnym obszarom naszego ciała. Uciskając je w odpowiedni sposób możemy mieć wgląd w to, co dzieje się z naszym zdrowiem i samopoczuciem, rozpoznać co nam przeszkadza i blokuje harmonijny przepływ energii. W połączeniu ze zmianą nastawienia i pracą duchową możemy osiągnąć niezwykłe rezultaty. 

W dzisiejszym świecie bardzo często podchodzi się do tego rodzaju metod uzdrawiania z rezerwą, gdyż najczęściej ufamy medycynie konwencjonalnej. Jednak warto czasami wesprzeć się sprawdzonymi terapiami sięgającymi wiele tysięcy lat wstecz. 

„Słuchając własnych stóp, możesz poczuć się bardziej połączony ze swoim ciałem, byś mógł zintegrować ciało, umysł, serce i duszę.”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania amerykańskiego: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Iga Figlewska
Projekt okładki: Iga Figlewska
Tłumaczenie: Barbara Mińska
Ilustracje: © 2016 Holly Tse, www.ChineseFootReflexology.com
Tytuł oryginału: Sole Guidance: Ancient Secrets of Chinese Reflexology to Hea

2 komentarze:

  1. Połączenie wszystkiego w całość na pewno nie jest łatwe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam tę książkę. Stosuję. Pomaga. Pozdrawiam śpiochów...


    Bea

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)