czwartek, 15 czerwca 2017

344. - "Praca z energią"

111 ćwiczeń wzmacniających Twoje wibracje
Kyle Gray

           

„Kiedy wysyłamy w przestrzeń nasze wibracje, wszechmogący Wszechświat również odpowiada.”

Podróż duchowa wiąże się z pracą energetyczną, rozwijaniem własnych umiejętności, poszerzaniem świadomości i dbaniem o równowagę wewnętrzną. Podstawą jest utrzymanie spokoju, uważności i akceptacja siebie. Niestety, nie jest łatwo osiągnąć harmonię w życiu, gdy wciąż napotykamy stresujące sytuacje i problemy. Dobrze jest mieć pod ręką przewodnik, który będzie dla nas drogowskazem na drodze rozwoju wewnętrznego. Taką rolę może spełnić książka pt.: „Praca z energią”

źr. zdjęcia:www.thesun.co.uk
Kyle Grey jest znanym ekspertem od aniołów, z którymi współpracuje od dzieciństwa. Swoje życie poświęcił pomocy innym ludziom poprzez warsztaty, coachingi i książki. W Polsce ukazały się „Modlitwy do Aniołów”, „Szepty Aniołów” i „Przebaczanie z Aniołami”.

Kyle Gray kojarzy się przede wszystkim z aniołami, jednak tym razem poświecił on swoją książkę podniesieniu wibracji naszego ciała energetycznego a poprzez to wprowadzenie zmian w naszym życiu.

Przez 12 lat swojej przeanalizował on wiele terapii energetycznych i różnego rodzaju medytacji co zaprocentowało własnymi przemyśleniami oraz opracowaniem własnych metod pracy duchowej. Rozwijając się wewnętrznie zaczynamy dostrzegać subtelne energie, stajemy się bardziej skupieni i otwieramy serce na wiedzę, która pomaga wprowadzić do naszego życia harmonię i połączenie między ciałem, umysłem i duszą. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
W książce autor zebrał odpowiedzi, których udzielał na zadawane mu pytania przez lata swojej praktyki duchowej. Stanowi ona podsumowanie tego, czego nauczył się na swojej drodze życia. Uświadamia, że każdy z nas jest twórcą własnego świata, dlatego warto zwracać uwagę na jakość myśli, wypowiadanych słów, emocji i czynów.

Nasza energia oddziałuje na naszą rzeczywistość podobnie jak kamień wywołuje kręgi na wodzie, gdy go do niej wrzucimy. Rozprzestrzenia się wokół i tworzy naszą przestrzeń życiową, krąg znajomych czy spotykające nas sytuacje. 

Uwrażliwia na zauważanie znaków jakie wysyłają nam Wszechświat i anioły poprzez liczby, dźwięki, słowa usłyszane „przypadkowo”. Namawia także do wprowadzenia zmian w stylu życia poprzez świadome odżywianie, detoks, jogę i ćwiczenia. Zachęca do zmiany sposobu myślenia i nastawienia poprzez codzienny trening duchowy czyli CTD, który opracował w efekcie własnych doświadczeń.


Wypełnia on większą część książki, która przedstawia 111 różnych technik duchowych, które mają na celu podnieść naszą wibrację i utrzymać ją na wysokim poziomie. Zostały podzielone na dziesięć odrębnych lekcji pogrupowanych w jednej sferze tematycznej i przeznaczonych do codziennego zastosowania.

Lekcje określone są jako „wibracje” i dają możliwość poznania siebie, odkrywania kim naprawdę jesteśmy oraz odnajdywania wewnętrznego światła, które jest nam niezbędne w wielu dziedzinach naszego życia. Każda z nich ma przypisany do siebie kolor, czakrę i określone aspekty życia i kończą się zadaniem pod wspólnym tytułem: „Wibracja na dziś”. Autor opracował je tak, by stanowiły kolejne szczeble rozwoju duchowego i sprawiały, że coraz bardziej wgłębiamy się w swoje wnętrze. 


Prezentowane ćwiczenia są bardzo proste do wykonania i nie wymagają specjalnych czy kosztownych przygotowań. Większość z nich zostało opartych na technikach jogi, wizualizacji, medytacji, modlitwy i afirmacji. Przy okazji autor przekazuje istotne informacje na temat każdej czakry, naszej wewnętrznej energetyki, duszy, emocjonalnej sfery i wielu dziedzin naszego życia. 

Poszczególne sekwencje lekcyjne uczą stabilności i ugruntowania, płynięcia z prądem energii, rozbudzenia własnej woli, wyrażania siebie, pielęgnowania naszych predyspozycji do widzenia pozazmysłowego, wzmocnienia połączenia z boskością, rozświetlenia naszej duszy, emanowania miłością i wprowadzenia harmonii na poziomie wszystkich czakr. Możemy je wykonywać w przedstawionej kolejności lub losowo, otwierając książkę na przypadkowej stronie lub wybrać takie ćwiczenie, które aktualnie jest nam potrzebne.

Wszystko co nas otacza jest energią, także nasze myśli, słowa, ciało czy emocje. Od jej jakości i siły zależy nasze samopoczucie, szczęście i równowaga wewnętrzna. Do osiągnięcia spełnienia, spokoju i harmonii potrzebujemy pozytywnego nastawienia oraz poczucia bezpieczeństwa. Z tego powodu powinniśmy zadbać o swoją energetykę poprzez poprzez jej wzmocnienie. Wówczas łatwiej jest nam poradzić sobie z pojawiającymi się problemami i różnymi sytuacjami. Jeśli zaufamy sami sobie i Wszechświatowi, wówczas możemy spełniać swoje marzenia i doświadczać miłości, radości i cudów w naszym życiu.

"Wszystkie odpowiedzi, których poszukujesz są w tobie. W tobie zawarta jest magia, cuda, moc i narzędzia niezbędne do rozwoju. Tkwią w samym środku twojego serca.”

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania amerykańskiego: 2016
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 280
Oprawa Miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Anna Jurga
Tytuł oryginału: Raise Your Vibration: 111 Practices to Increase Your Spiritu

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Są to ćwiczenia energetyczne bazujące na naszych doznaniach emocjonalnych i umysłowych. Dają okazję do zastanowienia się nad własnym wnętrzem i wyciszenia. Polecam!

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)