czwartek, 24 sierpnia 2017

368. - "Wyłącz geny nowotworowe"

Bądź dobry dla siebie i bezwzględny dla raka
dr Ulrich Strunz

          

„Po cichu i podstępnie codziennie powstają w naszym organizmie nowe komórki rakowe, także teraz, gdy to czytasz.”

Nikt nie chce chorować, zwłaszcza na raka, jednak statystyki pokazują, że coraz więcej osób zapada na tę chorobę. Większość z nas jest przekonana, że to go nie dotyczy, lecz okazuje się, że każdy jest narażony na ryzyko pojawienia się nowotworu. Dobra wiadomość jest taka, że jesteśmy w stanie przeprogramować swój organizm tak, by poradził on sobie z komórkami rakowymi. Jak to zrobić dowiemy się z książki pt.: „Wyłącz geny nowotworowe.”

źr. zdjęcia:amazon.de
Dr Ulrich Strunz urodził się w Saksonii w Görlitz Ulrich 21 listopada 1943 roku. Prowadzi prywatną praktykę internistyczną oraz pomaga zawodowym sportowcom. Poza tym jest gastroenterologiem i lekarzem molekularnym oraz wieloletnim pracownikiem naukowym. Podstawą jego działalności jest profilaktyka, której uczy na wykładach, seminariach i programach telewizyjnych. W wykładach, seminariach i występów telewizyjnych zainspirował wielu lat, dziesiątki tysięcy ludzi - i doprowadził je do nowego, zdrowego stylu życia. Jest autorem ponad 30 książek, w tym bestselleru "Ulecz siebie", który ukazał się w Polsce dzięki Wydawnictwu Vital.

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.de
Jako lekarz wielokrotnie obserwował ludzi walczących z bólem, cierpieniem spowodowanym przez nowotwory. Zauważył, że coraz więcej jego pacjentów zapada na ten rodzaj choroby, który wywołuje poczucie bezsilności, lęk i rozpacz. Jest zdania, że takie doświadczenia są niepotrzebne, gdyż można skutecznie temu zapobiegać. Z tego powodu powstała niniejsza książka, która ma być drogowskazem dla tych, którzy walczą z rakiem ale i dla tych, którzy chcą uniknąć tej bolesnej dolegliwości. 

Każdego dnia odkrywa jak pozytywny wpływ na nasz organizm ma połączenie sportu, zdrowego odżywiania i treningu mentalnego. Nie są to nowe odkrycia, gdyż w wielu poradnikach podkreślane ich ważna rola dla naszego zdrowia. Jednak sposób przekazywania wiedzy przez dr Strunz’a jest nieco odmienny od tych, które do tej pory czytałam. Jak zwykle przy tego rodzaju publikacjach, nie brakuje danych statystycznych, wyników badań lecz wszystko podane jest w niezwykle przystępny i lekki sposób, co sprawia, że chętnie zagłębiamy się w lekturę. Dodatkowym pozytywnym aspektem są liczne czarno - białe ilustracje i duże, wyraźnie zdjęcia, które uzupełniają opisywane zagadnienie i działają na wyobraźnię. 

„Rak jest chorobą, której łatwiej zapobiec, niż ją leczyć.”
- Michael Spam, amerykański onkolog


Autor uzmysławia ogromny problem wiążący się z chorobami nowotworowymi, który w dzisiejszych czasach przybiera już rangę epidemii. Tylko w samych Niemczech co roku na raka umiera 220 000 ludzi. Od 1970 roku wzrosła liczba zachorowań u dzieci i młodzieży. Najczęstszą przyczyną śmierci u mężczyzn jest rak prostaty a u kobiet rak piersi. Zastanawiające jest też, że są kraje, w których ta choroba w ogóle nie występuje lub pojawia się sporadycznie. Najwięcej osób ciepiących na różne odmiany nowotworu jest na Zachodzie, w państwach bogatych, w których niczego nie brakuje. 

„Przy raku chodzi o pojedyncze specjalne komórki. Trzeba by było je zlikwidować. Lecz w wielu klinikach walczy się z rakiem jeszcze starymi metodami. Ponieważ zawsze tak się robiło.”


Swoją wiedzę opracował w czterech częściach, w których w poszczególnych rozdziałach analizuje przyczyny powstawania raka, nakreśla zagrożenie zdrowotne ale jednocześnie podkreśla, że możemy skutecznie zapobiegać nowotworom poprzez wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, intensywnego sporty i rozwój wewnętrzny. Połączenie tych elementów pozytywnie wpływa na nasz organizm i jest zagrożeniem dla komórek rakowych. Dowiadujemy się czym jest rak, jak powstaje, dlaczego wzrasta liczba chorych, w jaki sposób konwencjonalna medycyna podchodzi do leczenia nowowtworów, jak działa chemioterapia i naświetlanie na nasz organizm, jakie są nowe terapie antyrakowe oraz jak manipuluje nami przemysł farmaceutyczny.

„Przemysł farmaceutyczny kompletnie nic nie ma z tego, gdy zdrowo się odżywiasz, biegasz regularnie i pozwalasz swojej duszy pławić się w naturze.”

Uświadamia, że każdy z nas posiada niewielkie gniazda guzowe ale nie u każdego może z nich rozwinąć się poważna choroba. Namawia, by zacząć myśleć o przyszłości w pozytywny sposób i troskliwie zająć się swoim układem odpornościowym, by zniwelować rozrost komórek rakowych a tym samym uniknąć nowotworu. Podpowiada jak to zrobić proponując dietę bezwęglowodanową i antyrakową wprowadzając w nasze menu zdrowe produkty, które przeciwdziałają tworzeniu się nowotworu. Namawia do większej aktywności ruchowej przedstawiając zalety sportowego stylu życia, gdyż ma on pozytywny wpływ na psychikę pacjentów i jest drogą ku uzdrowieniu organizmu oraz obniża ryzyko zachorowania na raka.


„Rak jest fascynującym i złośliwym fenomenem. Pożycza swoją niepokojącą inteligencję od ważnych życiowo funkcji naszego organizmu, korumpuje je i zwraca się w końcu przeciwko nim”.
- David Servan-Schreiber

Podkreśla, że każdy z nas ma swojego wewnętrznego lekarza a nasze zdrowie w dużej mierze zależy od sposobu myślenia, dlatego ostatnia część poświęcona została naszej duszy i treningowi mentalnemu. Pokazuje co możemy zrobić, by uruchomić swój własny potencjał samoleczenia zmieniając nastawienie, emocje i jakość myśli. Często w obliczu choroby czujemy się bezsilni, zniechęceni i bezradni. Szukamy pomocy w jedynie w medycynie konwencjonalnej, która często jest bezsilna w walce z rakiem. Dr Ulrich Strunz pokazuje alternatywną drogę, która ma swój początek w profilaktyce. Swoimi poradami pragnie zmotywować do działania, gdyż zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jest pewien, że dzięki zdrowym nawykom żywieniowym, aktywności fizycznej i równowadze duchowej możemy cieszyć się pełnym zdrowiem bez obaw, że któregoś dnia usłyszymy diagnozę: To rak! 

„Wyrzuć do kosza fast food! Rusz się w końcu! I pozwól wreszcie odetchnąć twojej biednej duszy.”

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania niemieckiego: 2012
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 272
Oprawa miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Iga Figlewska
Projekt okładki: Iga Figlewska
Tłumaczenie: Monika Rodziewicz
Korekta: Małgorzata Koniarska
Wydawnictwo Vital
Tytuł oryginału: Das neuen Anti-Krebs-Programm.

4 komentarze:

 1. Ciekawa pozycja, na pewno warto przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się stwierdzenie, że nasze zdrowie zależy od naszego myślenia. Lubię to!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze jestem sceptycznie nastawiona do takich publikacji, ale ta nie wydaje się być wynikiem szarlatańskich eksperymentów. Zresztą sama widzę, jak dużo zależy od natężenia stresu i sposobu odżywiania... Z ciekawości sięgnę po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka nie jest wynikiem szarlatańskich eksperymentów, gdyż bazuje na doświadczeniu autora, który jest autorytetem w dziedzinie zdrowia. Jest lekarzem i naukowcem, więc jego podejście jest profesjonalne. Zawsze warto spróbować nowych metod, gdyż nigdy nie wiadomo co nam pomoże :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)