poniedziałek, 21 sierpnia 2017

366. - "Jak wykorzystać energię kwiatów"

Sztuka codziennego rozkwitania
Katie Hess, Louie Schwartzberg

        

„Kwiaty łączą nas na nowo z naszą własną piękną i unikatową esencją ludzkich istot.”

Nie wyobrażam sobie świata bez kwiatów, gdyż stanowią subtelny element ubarwiający nasze otoczenie. Cieszą swoim widokiem, urzekają zapachem, zadziwiają różnorodnością. Najczęściej dostrzegamy ich ozdobną funkcję nie wiedząc, że mają one znacznie więcej zalet i możliwości. Tak jak one możemy się rozwijać dzięki ich wibracjom i mocy. Uświadamia to książka pt.: „Jak wykorzystać energię kwiatów” stworzona przez dwóch pasjonatów świata roślin.źr. zdjęcia: You Tube
Katie Hess jest kwiatową alchemiczką i założycielką LOTUSWEI, jednej z czołowych światowych roślinnych aptek. Od dzieciństwa interesowała się przyrodą dzięki swojej mamie, z którą udawała się na piesze wycieczki po okolicy. Jej ówczesny świat był „pełen płatków, ziemi, nektaru, świeżego powietrza i czystej zabawy.” Dziś współpracuje z wiodącymi hotelami i SPA tworząc dla nich eliksiry kwiatowe, które zostały także opisane w znanych magazynach.

Louie Schwartzberg jest nagradzanym filmowcem i fotografem, który jako jedyny nagrywał kwiaty poklatkowo przez 24 godziny. Jest artystą wizualnym łamiącym bariery i opowiadającym historie odkrywające piękno życia, misterium natury, ludzi oraz miejsc. 

okładka oryginału
źr.zdjęcia: amazon.de
Spotkali się w centrum Boulder w stanie Kolorado, gdzie w sali wykładowej odbywała się konferencja na temat LOHAS czyli stylu życia przyjaznego dla zdrowia i środowiska. Kilka miesięcy później ponownie los postawił ich na swojej drodze. Tym razem w Indiach. Przebywająca tam prezenterka Bonnie St. John zasugerowała im napisanie wspólnej książki ze względu na podobne zainteresowania i podejście do przyrody. Dzięki temu powstała poruszająca i nieszablonowa książka, będąca pierwszą rodzaju publikacją ujmującą energetykę kwiatów i sposoby wykorzystania ich mocy w transformacji naszego życia. Nie jest to encyklopedia ani poradnik ogrodniczy lecz ogromny zasób wiedzy, która daje głęboki wgląd w istotę otaczających nas roślin. 

Na szczególną uwagę zasługuje jej piękne wydanie, dzięki któremu trzymanie jej w dłoniach to niezwykła przyjemność. Wydawnictwo Studio Astropsychologii często zachwyca nas starannymi publikacjami ale ta publikacja przerosła moje wyobrażenia. 


Przede wszystkim książka dotarła do mnie zafoliowana, dzięki czemu była chroniona przed zniszczeniem. Po zdjęciu folii i zajrzeniu do środka znalazłam tam dużą zakładkę. Dodatkowo w brzegi jest wszyta czerwona wstążka do zaznaczania czytanego fragmentu. Całość została wydana w formacie B5 i opatrzona twardą obwolutą z uroczą fotografią pokazującą różowe peonie. Kolorowe zdjęcia są niewątpliwie ogromnym atutem wydania, gdyż zdobią każdy rozdział i każdy opis kwiatów. Mają one różnych autorów lecz najwięcej zostało wykonanych przez Louie Schwartzberga. Ukazują one magię kwiatów w urokliwych ujęciach i bajecznych kolorach. Katie Hess ubarwia je dodatkowo swoimi historiami, ciekawostkami, rytuałami pokazując ich niezwykły urok, moc i czar.

Książka została podzielona na dwie części. Pierwsza to obszerna wiedza o mocy kwiatów. Autorka pokazuje w jaki sposób kwiaty oddziałują na nasz organizm, otoczenie i życie. Uświadamia, że towarzyszą one nam w różnych sytuacjach i posiadają niesamowity potencjał, dzięki któremu w ich towarzystwie czujemy się lepiej, budzą się w nas pozytywne cechy, które każdy z nas posiada ale nie zawsze jest tego świadomy. Przytacza efekty badań naukowych, które udowadniają ważną rolę kwiatów i drzew dla wielu aspektów naszego życia. Każdy rozdział zaczyna się krótką historią pod wspólnym tytułem: „Moje życie pośród kwiatów”, w której przytacza wybraną anegdotkę związaną ze swoimi doświadczeniami, poszukiwaniami i ścieżką życiową usłaną kwiatami. 


Autorka opiera się na własnych doświadczeniach i na naukowych badaniach, które zdobyła poszukując informacji na ten temat. Przekonuje, że nie tylko zdobią one naszą przestrzeń, ale także uzdrawiają, inspirują, nadają sens naszemu życiu na każdym poziomie naszego istnienia. Przekazuje wiele ciekawostek kulturowych, historycznych i praktycznych o kwiatach i drzewach, o których niewiele osób wie. Przybliża nam zalety poszczególnych kwiatów i możliwości ich wykorzystania w postaci eliksirów kwiatowych. Skuteczność działania eliksirów kwiatowych potwierdzają świadectwa osób, którzy stosowali je w różnych okolicznościach i dzięki nim zmienili swoje dotychczasowe życie na lepsze, rozwinęli własne umiejętności, nauczyli się wyrażać siebie i w nowy sposób zaczęli postrzegać rzeczywistość. Ujawnia nieznane nam oblicze kwiatów i ich prawdziwy potencjał. Praktyczne poznanie ich siły możemy poczuć wykonując ćwiczenia i rytuały zamieszczone pod nazwą „Eksploruj”, które kończą poszczególne rozdziały.


Część druga zaczyna się małymi ikonkami 48 kwiatów i drzew, które są opisane na kolejnych stronach. Spośród nich można wybrać ten, który nas najbardziej w tym momencie przyciąga i sprawdzić jaką wiadomość ma on dla nas, odszukując go na wskazanej stronie. Poszczególne charakterystyki opatrzone zostały dużymi, wyraźnymi i kolorowymi fotografiami. Opisy są konkretne, krótkie, ale bogate w interesującą wiedzę, która pozwoli bardziej aktywnie wdrożyć energię interesującego nas kwiatu. 

To piękna, oszałamiająca i wartościowa książka obok której nie można przejść obojętnie. Zawarte w niej informacje wzbogacają popularną wiedzę i pomagają wdrożyć ją w naszym życiu. Z zachwytem przeglądałam kolejne strony podziwiając piękne zdjęcia, dając się porwać w podróż pełną kwiatów, roślin i ich historii. Dowiedziałam się na przykład, że irysy ucieleśniają unikatową jakość, pobudzają elegancję i dziką kreatywność, natomiast gerbery są pełne radości, ekspansywne, promieniują żywotnością i witalnością a storczyki są jakby z innego świata - wyrafinowane i piękne. 

„ciche, niepozorne kwiaty mogą być niezwykle efektywne w podnoszeniu naszych pozytywnych właściwości i budzenia nowej radości w każdym dniu życia.”


Wprowadzając kwiaty do naszego otoczenia wnosimy jednocześnie energię zmiany do naszego życia, integrujemy się z naturą, ziemią i z samym sobą. Sprawiają, że świat jest pełen barw a my możemy cieszyć się dobrym zdrowiem, samopoczuciem i szczęściem, gdyż nastrajają one nas pozytywnie, usuwają negatywne myśli i emocje, obdarzają dobrymi wibracjami. Znając ich zalety, symbolikę, potencjał, możemy świadomie dobierać te piękne rośliny, by cieszyć swój wzrok ich finezyjnym i wspaniałym wyglądem a przy tym czerpać ich darów, którymi chętnie nas obdarzają.Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania zagranicznego: 2016
Wymiary: 17,5 x 24,5 cm
Ilość stron 416
Oprawa twarda
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Projekt okładki: Iga Figlewska
Tłumaczenie: Kamila Petrikowska
Tytuł oryginału: FLOWEREVOLUTION

2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)