środa, 23 sierpnia 2017

367.-"Życie, które pokochasz"

Jak zawsze czuć się dobrze
Abby Wynne

           

„Jedynym, co stoi między tobą a twoim dobrostanem, jesteś ty sam.”

Każdy chciałby prowadzić życie pełne szczęścia, dobrobytu, w doskonałym zdrowiu i samopoczuciu. Niestety rzeczywistość odbiega od naszych wyobrażeń i tego czego pragniemy. Nie wszystko układa się tak jakbyśmy chcieli i trudno jest cokolwiek zmienić. Przynajmniej tak myśli wielu z nas. Naszą pracę powinniśmy zacząć od siebie i dobrze jest mieć pod ręką kogoś, kto wskaże nam drogę. Rolę takiego przewodnika spełnia książka pt.: „Życie, które pokochasz”

źr.zdjęcia: amazon.com
Abby Wynne jest szamańską psychoterapeutką, uzdrowicielką energetyczną, aktorką i nauczycielką pochodzącą z Irlandii. W Dublinie prowadzi prywatną praktykę, dzięki której pomaga ludziom uwolnić się od samopowtarzalnych wzorców stresu i stworzyć przestrzeń dla dobrostanu, szczęścia, spokoju i wewnętrznej mocy. W swoim dorobku ma cztery książki, dwie płyty CD oraz autorskie uzdrawiające sesje medytacyjne.

Swoją wiedzę przekazuje w trzech częściach, które złożone są z siedmiu rozdziałów. Naukę zaczynamy od poznania kim naprawdę jesteśmy poprzez przyjrzenie się naszym emocjom, myślom, pragnieniom, osiągnięciom i relacjom międzyludzkim.

okładka oryginału
źr.zdjęcia: amazon.com
Abby podpowiada jak uzdrowić nasze związki, relacje z samym sobą, zaakceptować swoje ciało fizyczne, słuchać swojego wewnętrznego głosu i troszczyć się o siebie. Przedstawia metody uwalniające naszą duszę od dawnych ran, które sprawiają nam ból, mimo upływu czasu i pomagające wprowadzić magię do naszego życia. Podpowiada jak utworzyć i zastosować nowe, zdrowsze wzorce na poziomie fizycznym, emocjonalnym i psychicznym. Udziela wielu wskazówek i porad dotyczących odżywiania, aktywności oraz odpoczynku a przede wszystkim utrzymania poczucia dobrostanu na długi czas.

Niezwykle pomocne są liczne ćwiczenia, medytacje i ceremonie, których listę znajdziemy na początku książki. Dzięki temu z łatwością odszukamy to zadanie, które nas interesuje. Treść przeplatana jest przykładowymi rozmowami, jakie autorka przeprowadziła na swoich sesjach z klientami oraz wieloma zadaniami do wykonania.


Ćwiczenia oparte są na elementach psychologii, medytacji i wizualizacji. Bardzo przydatny jest dziennik, w którym można zapisywać swoje spostrzeżenia na bieżąco oraz efekty wykonywanych zadań. Są one wkomponowane w część teoretyczną, by od razu można było doświadczyć omawianych zagadnień. Autorka zadaje w nich szereg pytań, które skłaniają do głębszego wniknięcia w nasze wnętrze i szczerego przyjrzenia się sobie. Wymaga to odłożenia na chwilę książki i poświęcenia czasu na refleksje i przemyślenia. Takie podejście sprawia, że aktywnie pracujemy z poznawanym materiałem wynosząc z tego korzyści dla siebie i swojego życia. W ten sposób autorka pomaga zrozumieć co jest dla nas najważniejsze, jakie aspekty nas samych wpływają na naszą egzystencję, jakie przekonania mamy na temat dobrostanu i co trzeba w sobie zmienić, by go osiągnąć.


Przy większości ćwiczeń stosuje tzw. skalę dobrostanu, która pomaga określić w jakim nastroju obecnie jesteśmy i jakie postępy zrobiliśmy wykonując dane zadanie. Abby sugeruje, by korzystać z niej często w ciągu dnia by móc obserwować swoje emocje, myśli i samopoczucie. Dzięki niej tworzymy swoją intencję osiągania dobrostanu i wynik bazowy na tej skali, który jest naszym punktem wyjściowym pokazującym nam, na jakim poziomie jesteśmy obecnie. To pozwala dostrzec nasze postępy i zmiany jakie zaistniały w naszym wnętrzu oraz wokół nas.

„Nasz organizm stale się zmienia, ale osoba którą jesteśmy i która się w nim znajduje, obserwując świat, ucząc się na temat siebie i innych, pozostaje w nim przez cały czas.”


Książka jest praktycznym przewodnikiem pomagającym usunąć z naszego życia niepotrzebny balast emocjonalny i energetyczny, który blokuje nam drogę do osiągnięcia dobrostanu. Dzięki przystępnemu i bezpośredniemu stylowi pisania możemy skupić się na istocie przekazywanej wiedzy.

Abby umiejętnie prowadzi czytelnika przez kolejne stopnie poznania, dołączając kolejne elementy i pomagając wniknąć w naszą duszę, by tam odkryć to co jest w nas najlepsze. Uczy pracy z energią naszego biopola, akceptowania tego, gdzie jesteśmy obecnie, co osiągnęliśmy, budowania harmonijnych relacji z innymi, osiągnięcia wyższej świadomości i szerszej perspektywy na to co nas otacza. To niezwykle ciekawa i pouczająca publikacja, która pomaga zrozumieć sens naszego istnienia i pokazuje metody prowadzące do osiągnięcia tego, czego pragniemy doświadczać w swojej rzeczywistości. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania zagranicznego: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 336
Okładka: Miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Mariusz Warda
Ilustracje ze str. 53, 82, 92, 133: Alexa Garside/www.brightonillustrators.co.uk
Tytuł oryginału: How to Be Well: Use Your Own Natural Resources to Get Well and Stay Well for Life

1 komentarz:

  1. Ćwiczenia, medytacje i ceremonie - to na pewno by mnie zainteresowało.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.