wtorek, 24 lutego 2015

151. - "EFT – pukając do bram bogactwa"

Jak uzdrowić finanse i osiągnąć sukces
Margaret M. Lynch, Daylle Deanna Schwarz

     

"Uczucia nadają moc działaniom. Mają one pierwszeństwo przed logiką, praktycznością, dyscypliną i wspaniałymi pomysłami."

Jednym z większych problemów, z którymi borykamy się w naszym życiu, jest ten związany z pieniędzmi. Każdy chciałby mieć ich jak najwięcej i nie martwić się ich brakiem. Ten niedostatek wzbudza frustrację, stres, niskie poczucie wartości i bezsilność, gdyż mimo wielu wysiłków, efekty są mizerne albo nie ma ich wcale. Powstaje wówczas pytanie dlaczego tak trudno zdobyć większą sumę pieniędzy? Dlaczego tak trudno jest nam poprawić tę sytuację? Jaka jest tego przyczyna? Czy z nami jest coś nie tak? A może nie zasługujemy na bogactwo? Książka "EFT pukając do bram bogactwa" pomaga nam to zrozumieć i zmienić ten stan na lepszy. 

źródło zdjęcia:
www.margaretmlynchjv.com
Margaret M. Lynch wraz z Daylle Deanną Schwarz napisała ją, by pomóc każdemu w usunięciu blokad, które hamują wzrost finansowy. Mimo, że na okładce książki widnieja te dwa nazwiska, to głównym narratorem i przewodnikiem po nie jest Margaret. Porównuje ona nasz wewnętrzny system finansowy do budynku, który wymaga zmian. Najpierw trzeba dokonać w nim rozbiórki aż po same fundamenty, by potem wznieść nową wartościową budowlę opartą na solidnych podstawach. Stare elementy to nasze przekonania i przestarzałe poglądy na temat pieniędzy, ograniczające nas negatywne emocje, zwątpienie w swoje możliwości, w siebie, starch przed zmianami i wiele innych. Pomaga dokonać "rozbiórki" naszych wewnętrznych archaicznych struktur finansowych, ulepszyć systemy obrotu pieniędzmi, zwiększyć własną energię osoboistą, entuzjazm, optymizm, kreatywność, pomysłowość i umiejętnosć dokonywania trafnych wyborów. Zadaje pytanie, od którego należy zacząć transformację: "Ile jesteśmy w stanie z siebie dać, by zarabiać więcej pieniędzy?"

EFT znane jako opukiwanie, to także bardzo popularne narzędzie realizacji celów osobistych. Dzięki niemu można zmienić stan umysłu, przezwyciężyć wewnętrzne bariery, które blokują osiągnięcie dobrobytu. Praca tą metodą polega na opukiwaniu opuszkami palców punktów akupunkturowych, by w ten sposób oczyścić wewnętrzne blokady powstrzymujące nas od przyciągania bogactwa i zarządzania nim. 

"Kiedy przyznasz się przed sobą, jakie są twoje uczucia, zaczynasz odzyskiwać moc zarabiania większych pieniędzy. Najpierw musisz znaleźć emocjonalny ból, zwązany z pieniędzmi i go oczyścić."

Margaret M. Lynch opowiada o swoich doświadczeniach z EFT i pomaga spojrzeć wgłąb siebie i stanąc twarzą w twarz ze swoimi lękami, przekonaniami, stereoptypami i innymi przeszkodami, które ukryte w naszej podświadomości uniemożliwają nam zwiększenie naszych zasobów finansowych. Zapewnia, że jest to bardzo potężne narzędzie, które może pomóc nam dokonać skutecznych zmian w naszych finansach i dzięki tej technice będziemy mogli bardzo szybko poczuć te zmiany wyraźnie. Uważa, że jest to jedna z najskuteczniejszych i najsilniejszych technik w relacji ciało - umysł, służących oczyszczeniu blokad emocjonalnych, powstrzymujących nas od osiągania tego czego chcemy.

Wyjaśnia skąd biorą się nasze blokady związane bogactwem, jak powstają nasze lęki, co nam przeszkadza w osiagnięciu dostatku, jak nasze działania szkodzą jego zwiększeniu. Omawia zależności między umysłem, ciałem i pieniędzmi, w jaki sposób wpływa to na stan naszego portfela, jakie mamy poglądy na temat finansów. Poznajemy różne oblicza pieniędzy: czym jest dochód, oszczędności, zadłużenie, cele dochodowe, bogactwo i toksyczny pieniądz. Analizuje każdą z nich, pomagając odkryć role jaką pełnią w naszym życiu. 

Poszczególne rozdziały zawierają liczne porady, ćwiczenia, które wyznaczają nowy poziom naszej świadomości i uwalniają nas od starych wzorców myślowych i emocjonalnych. Każdy z rozdziałów poświęcony jest innemu rodzajowi emocji, blokad i problemów. Ćwiczenia i skrypty tekstowe są głównym atutem książki. Są to proste techniki opukiwania punktów na ciele, które wraz z proponowanym tekstem mają moc oczyszczania naszej podświadomości. Autorka proponuje, by na początku stosować skrypty przygotowane przez nią lecz później, wraz z nabieraniem doświadczenia, można układać własne teksty.

Technika EFT zyskała uznanie wśród wielu trenerów rozwoju osobistego takich jak Jack Canfield, T. Harv Eker czy Deepak Chopra. Początkowo była wykorzystywana do leczenia fobii i ciężkiego stresu pourazowego. Okazało się, że uwalnia od negatywnych emocji, związanymi z ograniczającymi przekonaniami, lękami i wspomnieniami. Dzięki niej dokonujemy zmian w naszej podświadomości i wyzwalamy nowe energie zaczynając postrzegać siebie i otoczenie w inny, bardziej pozytywny sposób. Jest to metoda, którą może nauczyć się każdy. Nie wymaga dużego nakładu czasu, sprzętu, kosztów finansowych i szczególnej pory. Wystarczą opuszki palców, którymi opukujemy wybrane punkty, wyrażając przy tym swoje uczucia w danej kwestii. Dla wielu osób może to wydawać się zbyt proste, by było możliwe lecz dopóki nie spróbujemy, nigdy nie dowiemy się czy to działa. "Nie musisz wierzyć, że to pomaga. Po prostu zobacz i sam sprawdź, jak dobrze to działa."

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: 1
Ilość stron: 304
Rok wydania zagranicznego: 2013
Rok wydania polskiego: 2015
Format: 20,5x14,5 cm
Oprawa: Miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Jolanta Kulig
Tytuł oryginalny: "Tapping Into Wealth: How Emotional Freedom Techniques (EFT) Can Help You Clear the Path to Making Mor e Money"2 komentarze:

  1. Słyszałam dużo dobrego o tej metodzie. Po przeczytaniu recenzji myślę, że warto zakupić tę książkę i wypróbować ją na sobie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Książka jest bardzo przystępnie napisana i dokąłdnie wyjaśnia zastosowanie EFT. Ja jestem w trakcie testowania tej moetody :)

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)