piątek, 15 listopada 2013

55. Klucz uzdrawiania

Tadeusz Piotr Szewczyk

      
Na nasze zdrowie ma wpływ wiele czynników – środowisko, warunki atmosferyczne, sposób odżywiania, traumatyczne wydarzenia, wirusy. Jedną z głównych przyczyn jest nasze postrzeganie rzeczywistości, emocje, działania a przede wszystkim nasze myśli. Choroba jest efektem wielu procesów, które sami sobie tworzymy. To my dokonujemy wyborów i decydujemy o tym co wydarzy się w naszym życiu. Często można usłyszeć utarte stwierdzenia, które funkcjonują w naszych umysłach: „Życie to nie jest bajka”, „Taki już mój los”, „Choroba nie wybiera” czy „Starość nie radość.” Są one zarzewiem negatywnego widzenia świata. Takich stereotypów używamy często nieświadomie ale to nie znaczy, że nie mają one wpływu na nas. Wystarczy jednak wypracować sobie nowy sposób myślenia, zmienić nawyki czy popracować nad sposobem wysławiania się, by odmienić swoje życie, poprawić zdrowie i samopoczucie. Przekonuje o tym znany bioterapeuta - Tadeusz Piotr Szewczyk w swojej najnowszej książce pt. „Klucz uzdrawiania.”

źródlo zdjęcia:
www.jaskry.pl
Tadeusz Piotr Szewczyk jest Wielkim Mistrzem Reiki i specjalistą od naturalnych metod leczenia. Znaczną część swojego życia poświęcił na badanie skuteczności modlitw i odnajdywaniu tych, które mają działanie uzdrawiające. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego gdzie studiował filologię rosyjską. Z bioenergoterapią spotkał się w 1991 roku kiedy spotkał na swej drodze życiowej Michała Pierepielicyna, znanego lekarza, bioenergoterapeutę, mistyka i jasnowidza. Ta  znajomość przerodziła się w przyjaźń i zaowocowała rozwinięciem zainteresowań autora. Duży wpływ na rozwój duchowy Tadeusza Piotra Szewczyka miał Sai Baba oraz Sergiej Łazariew, na których powołuje się on często w  swojej publikacji. Obecnie pan Szewczyk stosuje terapię energii Reiki, którą wzmacnia masażem kręgosłupa i bioterapią. Jest autorem wielu książek, m.in. „Reiki sztuka uzdrawiania dla każdego”, „Vademecum reikowicza”, „Miłość i przebaczenie odmienią twoje życie”, „Prastara terapia jajem”, „Twój los w twoich rękach”, „Naturalne metody uzdrawiania”, „Uzdrowienie z Sai Babą – leczenie ponadczasową mądrością”, "Modlitwy do świętych uzdrowicieli".

W swojej najnowszej książce „Klucz uzdrawiania”, wyjaśnia on tematy, które są kluczowe do odnalezienia celu w życiu i uzdrowienia – zarówno na planie fizycznym jak i duchowym. Przekazuje w jaki sposób budować swoją osobowość, czym się kierować w życiu, jak postępować i tworzyć poczucie własnej wartości bez oceniania innych osób, krytykowania i poddawania się negatywnym emocjom. Podpowiada co zrobić by uzdrowić relacje nie tylko w rodzinie, wśród najbliższych ale także w kręgach znajomych, w związkach i nie powtarzać błędów z przeszłości. Pokazuje mechanizmy powstawania chorób, przyczyny dolegliwości i jak postępować, by nie dopuścić do ich powstawania.

„Krytycyzm, osądzanie, potępianie, mówienie o kimś źle kaleczą naszą duszę do tego stopnia, że wymaga ona niekiedy gruntownej renowacji, a renowacja odbywa się poprzez ból, chorobę, utratę czegoś, cierpienie lub (…) upokorzenie.”

Książka została skierowana do wszystkich tych, którzy są zainteresowani przemianami samego siebie, do uzdrowicieli, którzy chcieliby pomagać w nowy sposób a także do lekarzy, którzy pragną lepszego życia i zdrowia dla siebie i swoich pacjentów. Autor uważa, że: „Dotychczasowe uzdrawianie będzie skutkowało przejmowaniem chorób na siebie. Im skuteczniejszy jest uzdrowiciel w uzdrawianiu samych tylko symptomów, a nie przyczyn, tym więcej mieć będzie przejętych na siebie chorób.”

Książka jest wydana starannie, w nietypowym formacie 14,5 x 16,5 cm. Język, którym posługuje się pan Szewczyk jest prosty, wręcz czasami kolokwialny. Rozdziały są krótkie a każdy z nich stanowi osobną całość. Można więc czytać książkę wybiórczo, w zależności od tego co nas interesuje.

Do poradnika dołączona została płyta CD z nagranymi przez autora afirmacjami. Niestety jest to najsłabsza część publikacji. Afirmacje są czytane przez autora za szybko, a to powoduje raczej znużenie i zniechęcenie. Szkoda, że nie zostało to zrobione na przykład w postaci medytacji, wyciszonym, spokojnym głosem na tle relaksującej muzyki. W treści książki jest dużo cytatów z książki „Sai Baba mówi do Zachodu” a zbyt mało praktycznego wykorzystania wiedzy.  Jednak na naszym rynku wydawniczym jest dużo książek o podobnym temacie, które są pisane zbyt skomplikowanym językiem. Dlatego publikacja pana Szewczyka może być przydatna dla osób, które dopiero poznają świat duchowy, wstępują na drogę uzdrawiania i chcieliby znaleźć klucz do zdrowia zarówno własnego jak i swoich pacjentów. 

Książkę można kupić w sklepie:

  
Numer wydania 1
Format 14,5 x 16,5 cm
Ilość stron 160
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)