niedziela, 17 listopada 2013

56. Mumio

Naturalne Lekarstwo z Gór
Wolfgang Windmann

    

Nasi przodkowie nie mieli wprawdzie dzisiejszej wiedzy medycznej, natomiast bardzo dobrze umieli korzystać z darów natury. Czerpali z niej wiedzę i dostosowywali się do jej praw. Poznawali jej tajemnice,odkrywali możliwości i pozyskiwali z niej specyfiki, które przywracały im zdrowie, usuwały dolegliwości, goiły rany. Dzisiaj dawne praktyki poszły w zapomnienie a wszelkie przejawy leczenia opartego na przyrodzie traktowane jest pobłażliwie i sceptycznie. Na szczęście coraz częściej pojawiają się publikacje udowadniające skuteczność metod sprzed wielu wieków, które zmieniają spojrzenie na medycynę naturalną. Jednym z najmniej poznanych i tajemniczych specyfików uzyskanych od Matki Natury jest mumio. Wokół niego narosło mnóstwo mitów, dlatego mamy możliwość dowiedzieć się więcej z niewielkiej książeczki pt. „Mumio – naturalne lekarstwo z gór.” Jej autor – dr Wolfgang Windmann opisał w niej niezwykłe właściwości lecznicze tzw. "złota z Himalajów", starając się spojrzeć na temat z wielu perspektyw.

„Powszechne stanowisko medycyny uniwersyteckiej odrzucające możliwości leczenia alternatywnego jest równie nieuzasadnione, jak bezkrytyczne zaufanie temu, że wszystko, co naturalne, może pomóc.”

Dr Wolfgang Windmann zetknął się po raz pierwszy z mumio w 1996 roku w czasie spotkań z Rosjanami pochodzenia niemieckiego. Miał okazję poznać niezwykłą moc drzemiącą z mało znanego w Europie „specyfiku z gór”. Początkowo podszedł do tematu sceptycznie, jednak z czasem, widząc pozytywne skutki używania mumio przy różnych schorzeniach, postanowił bliżej przyjrzeć się temu naturalnemu produktowi przyrody. Swoją najnowszą pracę poświęcił właśnie mumio, obalając mity, pokazując jego właściwości, pochodzenie, w jaki sposób powstaje i możliwości stosowania.


źródło zdjęcia: www.paranormalne.pl
Dowiadujemy się, że „słowo mumio oznacza chronić organizm przed chorobami; w języku staroperskim num znaczy wosk.”  W naturze występuje wysoko w górach, w sferze dużego nasłonecznienia i czystego powietrza. W jego składzie można znaleźć  siarkę, żelazo, aluminium, wapń, potas, magnes i fosfor oraz stront, około 12 aminokwasów, węglowodany, woski, alkaloidy, lipidy, żywice, balsamy, steroidy, polifenole, oleje eteryczne i witaminy z grupy B .Najczęściej w sprzedaży można go spotkać w postaci tabletek, maści i kremów. Można je stosować zewnętrznie i wewnętrznie. Możemy przyjrzeć się składowi chemicznemu mumio, różnym jego rodzajom, w czym każdy z nich jest pomocne, procesowi pozyskiwania i oczyszczania zanim wydobędzie się z niego właściwości uzdrawiające. 

Autor opisuje w jaki sposób można wykorzystać mumio do leczenia różnych schorzeń żołądka i jelit, wzmocnienia organizmu, systemu odpornościowego, układu oddechowego, osteoporozy, a nawet jako środek wspomagający gojenie się złamań i ran. To nie wszystkie możliwości zastosowania tego skarbu natury. Okazuje się, że ta niepozorna substancja jest potężnym uzdrawiającym biostymulatorem i wszechstronnym środkiem na wiele dolegliwości, dlatego wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród lekarzy i naukowców na całym świecie.

Książka wydana starannie, jak większość publikacji Wydawnictwa Studio Astropsychologii, z ładną graficznie okładką i na dobrej jakości papierze. Format ma charakter kieszonkowy a treść zapisana na 112 stronach, opatrzona ilustracjami i tabelkami. Mimo swojej niepozornej wielkości, przekazuje wiele ciekawych informacji przybliżających mało znany u nas lek, który już można kupić w niektórych sklepach, np. www.talizman.pl, w postaci maści, kremów i tabletek.

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1
Rok wydania 2013
Format 12 x 16 cm
Ilość stron 112
Oprawa miękka
Wydawnictwo Vital

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.