poniedziałek, 17 lutego 2020

Nowe książki z Psychoskoku na mojej półce


Dziś dotarły do mnie kolejne ciekawe książki z Wydawnictwa Psychoskok, wśród których są nowości z ostatnich kilkunastu tygodni. Dwa tytuły ukazały się pod moim patronatem medialnym. Pisałam o nich niedawno na moim blogu i zachęcam do sięgnięcia po te tytuły ale też po pozostałe. 

Pod moim patronatem ukazały się  "Salvator", którego premiera miała miejsce w styczniu 2020 roku oraz "Rozplatając warkocz papuszy", która  ukaże się w księgarniach 19 lutego 2020 roku, a więc już pojutrze. Zapraszam do przeczytania moich przedpremierowych recenzji tutaj i tutaj.


Cztery pozostałe tytuły ukazały się pod koniec 2019 roku ale dopiero teraz będę miała możliwość ich przeczytania i zrecenzowania. Poniżej zamieszczam krókie notki redakcyjne a wkrótce ukażą się obok linki do recenzji.


"Droga przez gorzkie łzy" to emocjonująca powieść obyczajowa, w której autorka skupia się na bezcennej wartości życia. Codzienność niejednokrotnie potrafi rozczarowywać i dostarczać wielu zmartwień. Bywa, że doceniamy je dopiero wtedy, kiedy przydarzy nam się coś złego. 

Los nigdy nie rozpieszczał Sabriny, dziewczyna potrafi ciężko pracować, by finansowo wesprzeć rodziców. Wie także, jak bolesnym uczuciem jest strach o życie bliskiej osoby. Zbiera środki na leczenie młodszej siostry. Niestety sama, chcąc pomóc nieznajomemu mężczyźnie, ulega poważnemu wypadkowi. Mimo splotu wielu nieszczęśliwych wydarzeń Sabrina nie ma pretensji do losu, że tak boleśnie ją doświadcza.

W szpitalu poznaje Wiktora, który szybko ulega wpływowi kobiety. Sabrina roztacza wokół siebie aurę życzliwości, a jej serce jest przepełnione nadzieją. Jak potoczą się ich losy? Czy uda się Wiktorowi odnaleźć kobietę? [moja recenzja]

"Wrocławska Tancbuda" to zbiór metafizycznych oraz reporterskich wierszy i opowiadań poetyckich, których akcja toczy się w enigmatycznej przestrzeni Wrocławia. Książka składa się z trzech części: Powodzianka, Poczekalnia W oraz Przystań nad Odrą, które inspirowane są twórczością Edwarda Stachury.

Cała trylogia Barbary Rejek „Wrocławska tancbuda”, składa się z trzech integralnych tytułów: „Powodzianka”, „Poczekalnia W” i „Przystań nad Odrą”. Łączą je dwie rzeczy, oprócz treści nawiązującej do miłości i śmierci.

Kolejna propozycja to kontynuacja przygód dzielnego jarla pt.: "Służba Gniewomira". Tym razem jego najstarsza córka nawiązała niebezpieczny kontakt z synem księcia Bolesława. Jarl nie będzie miał czasu, żeby zareagować, bo zostanie wezwany przez Knuta. Dawniej złożył mu przysięgę, więc nie odmówi wyjazdu do Anglii i udziału w walce o Londyn. Gdy zakończy wypełnianie tej misji, nadejdzie właściwy moment, by stanął przed obliczem nowego króla Norwegii. [moja recenzja]

Opowieść "Łowca" zabiera czytelnika w niedaleką przyszłość. Życie na ziemi powoli umiera. Katastrofa klimatyczna sprawiła, że nastała najcięższa w historii świata zima wulkaniczna. Do życia zdatny jest jedynie niewielki teren położony wysoko w górach. Zamieszkuje go niegdysiejszy profesor wraz z rodziną i nielicznymi ocalałymi. Nazywają go Łowcą, bo do jego zadań należy zdobywanie pożywienia. [moja recenzja]
4 komentarze:

 1. Ciekawe tytuły na za później bo jeszcze w mojej biblioteczce mam nie przeczytane pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślałam, że mogłabym coś dla siebie wybrać tych pozycji. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo książek. I super, masz co czytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super stosik.:) Miłej lektury Mirko.:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.