środa, 26 lutego 2020

Marzec w Wydawnictwie Psychoskok - zapowiedzi

Marzec tuż tuż, a z nią wiosenne klimaty. W tym roku zawitała do nas nieco wcześniej ale to marzec jest kojarzony z początkiem tej pięknie pory roku. wydawnictwo Psychoskok przygotowało nowości, które  z pewnością umilą ten wyjątkowy czas,


Projekt Koniczyna
Milena Pastuszak

DATA PREMIERY: 05.03.2020
KATEGORIA: Literatura młodzieżowa, science fiction
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-584-3
EAN 978-83-8119-584-3
OPRAWA: miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 450
CENA DETALICZNA: 54,90

W świecie, w którym rządzi pieniądz i pozycja społeczna socjopaci przyjmują maski, żyjąc wśród nas i kreując się na dobroczyńców. Projekty rządowe, badania, niezwykłe moce – coś co brzmi zupełnie abstrakcyjne może się stać rzeczywistością. A może już jest, tylko nie zauważamy tego, żyjąc w wykreowanej przez garstkę ludzi, bawiących się w bogów, rzeczywistości, nie mając pojęcia o tym, że jesteśmy tylko marionetkami w rękach szaleńców?

Alexandra wybudza się ze śpiączki po wypadku nie pamiętając kim jest i jak znalazła się w szpitalu. Z pomocą przyjaciółki próbuje odzyskać wspomnienia, lecz z każdym dniem znajduje coraz więcej niepasujących elementów w jej opowieściach. Tajemnicze zapiski w starym dzienniku Alex wzbudzają w niej dodatkowe podejrzenia, a niejasne przeczucie, że musi komuś pomóc nie daje spokoju. Na własną rękę szuka więc odpowiedzi, a to co znajduje jest szokujące.

Losy Alex to mieszanka niebezpieczeństwa, ogromnej odpowiedzialności, trudnych wyborów i wytrwałości. Tu nic nie jest oczywiste, a nawet jeśli takie się wydaje, to potrafi niejednokrotnie zaskoczyć.


Przypływ nr 2
Aleksander Janowski

DATA PREMIERY: 06.03.2020
KATEGORIA: Magazyn literacki
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-634-5
EAN 978-83-8119-634-5
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 306
CENA DETALICZNA: 27,90

„Ile cię trzeba kochać ten tylko się dowie, kto cię stracił…”

Tak, to wiekopomne słowa wieszcza Adama, ale dotyczące nie carskiego zaboru rosyjskiego w XIX wieku, lecz niesprowokowanej agresji Związku Sowieckiego na Polskę w dniu 17 września 1939 roku, w porozumieniu ze swym ówczesnym hitlerowskim sojusznikiem.

Znacie Państwo całą prawdę o zmaganiach oddziałów wileńskiej Armii Krajowej z przeważającymi siłami sowieckiej NKWD i Armii Czerwonej? Mimo upływu lat, śmiem twierdzić, że nie znacie Państwo całej prawdy o zmaganiach tych oddziałów. Wiktor Żyzdryń, oficer polskiej podziemnej organizacji patriotycznej po raz pierwszy na łamach naszego magazynu opowiada całą mrożącą krew w żyłach prawdę.

Bez wielkich słów i pokazowej bohaterszczyzny AK-owcy do końca wykonywali swój żołnierski obowiązek, nie wiedząc, że tak zwani alianci zachodni dawno już porozumieli się z sowieckim zaborcą, składając ich w ofierze na płonącym ołtarzu wielkiej wojny.

Jeśli bohaterscy żołnierze Andersa szturmując słynne Monte Cassino we Włoszech wiedzieli, że „Polska daleko jest stąd” i do niej nie wrócą, to wilniacy walczyli na swojej ziemi ojczystej przekonani, że "ta ziemia do Polski należy”.

Tym większe czekało ich rozczarowanie, bo zesłanie do nieludzkich lagrów sowieckich za Kręgiem Polarnym. Nie załamali się i tam! Nadal wierzyli w Boga, Honor i Ojczyznę.

„Jakie poświecenie, jaki hart ducha. 

Twoi synowie, Polsko!” 


Melodia końca świata
Księga pierwsza
Jakub Szmal

DATA PREMIERY: 23.03.2020
KATEGORIA: Fantasy 
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-614-7
EAN 978-83-8119-614-7
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 50
CENA DETALICZNA: 23,90

Niezwykła opowieść o walce, poświęceniu, męstwie, szaleństwie i żądzy mordu, która napędza machinę końca świata.

Aflare rozpoczyna siódmą Armagenię, czyli całkowite zniszczenie świata, eksterminację wszystkich żyjących ludzi na świecie. Napotyka opór związany z potężnymi magami zamieszkującymi Ziemię. Aflare jest przekonana, że wygrała, że dokonała dzieła, jednak w punkcie kulminacyjnym otwiera się portal ze świata równoległego - Excadii. Aflare czeka kolejna podróż. Wie jednak, że nie poradzi sobie w świecie magii bez potężnego sprzymierzeńca. Postanawia odnaleźć Neblare, swoją siostrę, która została zapieczętowana w górach. Po jej odnalezieniu wyrusza z nią i swoim wiernym sługą Borabem do drugiego świata.

Melodia końca świata. Księga pierwsza to niekończąca się walka, niosąca ze sobą ofiary, ale także nadzieja, która tli się w ludzkości i popycha ją do walki o siebie, pokonując wszelkie przeciwności.


Chihuahua wojownik z Meksyku
Marta Paszkiewicz

DATA PREMIERY: 26.03.2020
KATEGORIA: Poradnik
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN: 978-83-8119-623-9
EAN 978-83-8119-623-9
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 40
CENA DETALICZNA: 39,90

Jesteś miłośnikiem psów? 
Uwielbiasz rasę chihuahua? 
Chciałbyś być szczęśliwym posiadaczem psiego przyjaciela? 
A może pasjonuje Cię historia tej rasy? 
Jeśli tak, Chihuahua wojownik z Meksyku to pozycja właśnie dla Ciebie!

Chihuahua to rasa drobnych psów o uroczej aparycji. Należą one do grupy psów ozdobnych i dla towarzystwa, według klasyfikacji FCI. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że chihuahua pochodzą od techichi – historycznej rasy, która występowała na terenach obecnego Meksyku.

Autorka specjalizuje się w przypadkach zaburzeń zachowań psów. Jest pedagogiem, psychologiem zwierząt oraz jedną z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt, stąd wnikliwa analiza tej rasy.

W swojej książce przypomina genezę, różne teorie jej powstania, bazuje na faktach zarówno kulturowych, jak i historycznych. Chihuahua to niezwykle odważne psy, które mają dusze prawdziwych wojowników co może budzić zdziwienie, ze względu na ich filigranowe rozmiary. Posiadają bardzo wyczulone zmysły intensywnie reagujące na każde zagrożenie.

Podjęta problematyka wzbogacona jest dodatkami dotyczącymi pielęgnacji i akcesoriów dla pupila. 
Pozycja warta uwagi, napisana z pasją i zaangażowaniem.


Larwy
Stach Szulist

DATA PREMIERY: 26.03.2020
KATEGORIA: Proza współczesna
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-3-8119-621-5
EAN 978-83-8119-621-5
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 324
CENA DETALICZNA: 37,90

Opowieść o odwadze i jej braku. Dochodzeniu do celu po trupach, a szczególnie o relatywizmie etycznym, czego we współczesnym świecie mamy w nadmiarze. O poszukiwaniu miłości i potrzebie zaangażowania politycznego. Pogodzenie uczuć z polityką bywa wręcz niewykonalne, zwłaszcza, gdy się jest tak skomplikowanym wewnętrznie jak główny bohater.

Filip - od młodości buntuje się przeciwko rzeczywistości politycznej i społecznej. Idealista, który płaci wysoką cenę za naiwność. Wiara w szczerość intencji innych sprawia, że został na peryferiach życia i kariery, gdy tymczasem umiejący się rozpychać znajomi brylują na szczytach władzy i jako celebryci. Wielki wpływ na wybory życiowe ma jego biseksualność przekładająca się na niezdecydowanie i czasami konieczność ukrywania prawdziwego JA. 

4 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.