wtorek, 9 sierpnia 2016

253. - "Intuicja – boski drogowskaz na co dzień"

Pokarm dla duszy
Doreen Virtue, Robert Reeves

              

„Nasza intuicja to wewnętrzny głos mówiący językiem miłości.”

Nasi przodkowie często musieli polegać na swojej intuicji, by zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa lecz dziś ta naturalna umiejętność uległa transformacji. Intuicja uważana jest często za nadprzyrodzoną umiejętność, przeznaczona dla wybranych osób o szczególnych talentach. Tymczasem każdy z nas posiada wrodzoną intuicję lecz nie u wszystkich jest ona aktywna i silna. Ma na to wpływ wiele czynników, w tym nasza codzienna dieta. Wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe, odpowiednie produkty i możemy wspomóc swoje zdolności mentalne. Nieocenioną pomocą w tych działaniach może być książka pt. „Intuicja – boski drogowskaz na co dzień”

źr. zdjęcia:  www.healyourlife.com
O Doreen Virtue pisałam kilkakrotnie przy okazji innych recenzji, więc przypomnę tylko, że jest ona znaną ekspertką od aniołów. Jej talie i publikacje są znane na całym świecie takie jak „Anielska Odpowiedź”, „Dar od Aniołów”, „Anielski Tarot”, „Uzdrawianie z Aniołami” „Cuda Archanioła Gabriela” i wiele innych. Ostatnio możemy poznać także jej doświadczenie jako psycholog np. w książkach „Ziemskie Anioły” czy „Emocjonalny Detoks”. Jej dzieła powstają często przy współpracy ze znanymi osobowościami w świecie duchowym. Jednym z nich jest Robert Reeves, który jest dyplomowanym naturopatą. W swojej pracy wykorzystuje on zioła i zdolności metapsychiczne oraz energie anielskie i boską moc uzdrawiania. Prowadzi klinikę w Australii, warsztaty on-line i stronę www.RobertReeves.com. 

okładka oryginalnego wydania
źr. zdjęcia: amazon.com
Doreen i Robert stworzyli talię „Flower Therapy”, Flower Theraphy Oracle Cards, „Living Pain – Free”i „Totalne oczyszczanie z pomocą anielskich energii.” Zwracają uwagę na właściwe odżywianie się, gdyż odkryli, że ma ono wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne ale także mentalne i duchowe. Szczególne znaczenie widoczne jest dla naszej intuicji, która wymaga także pielęgnacji i odżywiania.

Autorzy połączyli w niej techniki duchowe ze sposobami odżywiania, proponując listę konkretnych produktów i napojów, które wzmacniają i rozwijają nasze zdolności parapsychiczne oraz uaktywnią procesy samouzdrawiania. Wykazują związek między intuicją a jedzeniem, wyjaśniają czym są cztery jasności, czyli jasnoczucie, jasnowidzenie, jasnoslyszenie i jasnopoznanie, jakie pożywienie je wspomaga, omawiają główne czakry i podpowiadają jak je oczyszczać a wraz z nimi cały organizm. Przybliżają funkcjonowanie gruczołów dokrewnych i ich powiązania z centrami energetycznymi, intuicją i zdolnościami parapsychologicznymi. Doradzają w jaki sposób kontaktować się z aniołami i przewodnikami duchowymi, by pomogły we wprowadzaniu pozytywnych zmian w życiu. Odkrywają zalety, działanie i korzyści ze stosowania ziół, odżywczych suplementów, witamin, minerałów, superżywności, koktajli i soków. Przedstawiają zasady detoksykacji organizmu, intuicji i naszego systemu energetycznego.

Książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem, gdyż temat intuicji został tu pokazany w odmienny sposób niż w innych poradnikach. Najczęściej omawiane są w nich techniki rozbudzania naszych naturalnych instynktów i ukazywana jest jedynie duchowa strona zagadnienia. Doreen i Robert podchodzą do człowieka calościowo. Wszystko ma swoje znaczenie dla naszego rozwoju na każdym poziomie i tworzy jeden, wspólny mechanizm, dzięki któremu istniejemy.

Podobało mi się, że nie propagują żadnej konkretnej diety lecz uwzględniają indywidualne potrzeby. Zgadzam się z nimi, że nie ma jednej, uniwersalnej diety dla wszystkich, gdyż każdy z nas jest wyjątkowy dlatego ważne, by prowadzony styl życia był zdrowy ale i był dobrze dobrany do konkretnej osoby. Ciekawe jest duchowa charakterystyka tygodni, dzięki czemu możemy dobrać odpowiedni czas do pracy z konkretnym aniołem, praktykę duchową lub działanie. 

Książka jest napisana bardzo przystępnie i przejrzyście, dzięki czemu czytanie jej nie jest nużące. Powstała by przekazać zebraną wiedzę w oparciu o osobiste i kliniczne doświadczenia autorów oraz wskazówki przekazywane przez ich przewodników duchowych i informacji od uczestników warsztatów. Jest efektem zgłębiania zagadnień z zakresu medycyny, psychologii i odżywiania ukazująca rolę tego co spożywamy na naszą kondycję nie tylko fizyczną lecz także mentalną i duchową. 

„Wierz w siebie podejmując właściwe decyzje, ponieważ są one korzystne również dla innych. Spędzaj czas na robieniu tego, co kochasz. Masz o wiele większy wpływ na swoje otoczenie, gdy każde twoje działanie przepełnia radość.”

Doreen i Robert stosują wiele obrazowych porównań, opisów działających na wyobraźnię, uzupełniają wiedzę przykładami z życia własnego i klientów, przepisami oraz przesłaniami od aniołów, w których otrzymujemy informacje na temat intuicji, odżywiania i zdrowego życia. Przekonują, że odżywianie wpływa zarówno na nasz styl życia, jak i sposób, w jaki odbieramy wiadomości od Boga, aniołów, przewodników duchowych a przy tym na nasze zdrowie, postrzeganie rzeczywistości oraz sposób myślenia. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego:kwiecień 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 276 
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Anna Kłys
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Skład: Iga Maliszewska
Tytuł oryginału: Nutrition for Intuition

1 komentarz:

  1. Fajnie, że tak zaprezentowano takie całościowe podejście. Interesująca publikacja.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)