środa, 24 sierpnia 2016

255. - "Kompleksowe odkwaszanie organizmu"

Usuń stres, niedotlenienie, toksyny
Hanna Gryzińska-Onifade

           

„Zmiana choćby jednego szkodliwego nawyku zmienia twoje życie na lepsze.”

Nasze zdrowie zależy od wielu czynników a w naszym cywilizowanym świecie warunki nie sprzyjają, by było ono zadowalające. Widać to po ilości pacjentów i ludziach skarżących się na różnego rodzaju dolegliwości. Wielu z nich przyjmuje stosy leków, tabletek i różnych specyfików, które tylko pozornie rozwiązują problem. Czasami źródło problemu tkwi w sposobie życie i wystarczy zmienić nawyki, by powrócić do zdrowia. Jedną z przyczyn wielu schorzeń jest zakwaszenie organizmu, o którym ostatnio dużo można usłyszeć w mediach i różnych publikacjach. Z tym problemem możemy sobie łatwo poradzić, o czym przekonuje autorka książki pt.: „Kompleksowe odkwaszanie organizmu”

źr. zdjecia: www.odnowawitalna.pl
Hanna Gryzińska-Onifade jest fizjoterapeutką, specjalistką terapii naturalnych, artystką plastykiem i autorką książki „Mikrobiom Wspaniały”, która zaczyna serię przeznaczoną dla dzieci, rodziców i wszystkich, którzy chcą wiedzieć w jaki sposób tworzyć wielowymiarowe zdrowie i pierwotną witalność. Prowadzi zajęcia w internetowej telewizji joga-joga.tv, gdzie prezentuje ćwiczenia usprawniające kręgosłup oraz stronę www.odnowawitalna.pl. W przeszłości pracowała jako grafik komputerowy i trenowała karate kyokushin. Zmiana jej trybu życia przyszła wraz z kontuzją kolana, którą odniosła w czasie zawodów sportowych. 

Dziś prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe (kinezyterapia w placówkach medycznych i społecznych, gimnastyka lecznicza, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne itp.) 

Książka nie przeraża swoją objętością, gdyż ma tylko 169 stron, lecz zawiera mnóstwo ciekawych informacji i praktycznych porad. Została wydana w biało zielonej kolorystyce z wieloma ramkami, ilustracjami i schematami. Przez całość przewijają się zabawne rysunki przedstawiające sylwetkę ludzika, który sygnalizuje ważne informacje do zapamiętania oraz prezentuje zestawy ćwiczeń. Wiedza teoretyczna jest ograniczona do minimum, bez przeładowania i podana w interesujący, konkretny sposób. Przebija w niej humor, rozsądne podejście do tematu i fachowość. Można wyczuć,że autorka wie o czym pisze, co czyni przedstawione techniki autentyczne. 

Wiedza została podzielona na 10 rozdziałów, z których pierwszy omawia problem zagadnienia, przyczyny występowania chorób i w jaki sposób powstają, natomiast kolejne opisują osiem podstawowych kroków ku witalności. Ostatni stanowi dodatek, w którym poznajemy przykładowe plany terapii opracowane przez autorkę, w których zostały zastosowane wszystkie przedstawione wcześniej zasady. Dotyczą one chorób często spotykanych w społeczeństwie takich jak astma oskrzelowa, zespół bolesnego miesiączkowania, cukrzyca typu 2, depresja, i reumatyzm.

„Wiele dróg prowadzi do celu – trzeba tylko wybrać tę odpowiednią dla siebie i konsekwentnie nią podążać.”

W swoim życiu wyrobiliśmy sobie wiele nawyków, z których niektóre powodują, że czujemy się źle i chorujemy. Wśród nich są na przykład palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, siedzący tryb życia ale też złe nawyki ruchowe, oddechowe, myślowe i żywieniowe. Trudno jest zmienić wyeliminować wszystkie przyzwyczajenia od razu, dlatego autorka proponuje, by dokonywać tego stopniowo, gdyż nie jest ważne od czego zaczniemy zmiany w swoim sposobie życia. Ważne, by w ogóle zacząć i obserwować siebie, wsłuchać się w swoje potrzeby i własny rytm, by odnaleźć to co nam szkodzi a co jest korzystne dla naszego organizmu. 

Hanna Gryzińska-Onifade przedstawia szeroki wachlarz propozycji różnych terapii naturalnych, sposoby detoksykacji organizmu, metody relaksacyjne, zmniejszające skutki stresu, zmęczenia, odpowiedniego oddychania, odżywiania i nawadniania organizmu. Przybliża wiele zagadnień dotyczących zdrowia i funkcjonowania organizmu. Podpowiada jak przejąć odpowiedzialność za stan swojego zdrowia i unikać toksycznego jedzenia, wody, kosmetyków, środków higieny i gospodarstwa domowego. Podkreśla, że nie istnieje jedna recepta dla wszystkich, gdyż każdy jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

„Może właśnie to, czego najbardziej dziś potrzebujesz, by żyć pełnią życia, bez bólu, chronicznego zmęczenia i wciąż postępujących chorób cywilizacyjnych, to nie czekanie na lepsze czasy, magiczne lekarstwo i cudowną odmianę szarej rzeczywistości, tylko PODJĘCIE DZIAŁANIA, aby powrócić do NATURALNEGO stanu ZDROWIA, WITALNOŚCI, RADOŚCI i DOBREGO SAMOPOCZUCIA.”

Książkę można kupić w sklepie:

Rok wydania: 2016
Numer wydania 1
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 172
Oprawa miękka 
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Konsultacja językowa: Maria Gryzińska
Konsultacja merytoryczna: Agnieszka Pietrzak, Maria Kamińska – Jewiak
Ilustracje: Hanna Gryzińska - Onifade

1 komentarz:

  1. Z tej publikacji na pewno dużo bym się dowiedziała. Chyba na nią zapoluję.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.